Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 godzinę temu, Tifo napisał:

Nie dogadała się, bo w USA angielski jest uproszczony względem brytyjskiego. Ludzie w USA mówią wyraźniej. Anglik w USA dogada się bez żadnego problemu. Gorzej w drugą stronę jak Amerykanin przyjedzie do Szkocji, Liverpoolu albo Newcastle.

Osobiście szlag mnie czasami trafia w UK, bo ludzie angole potrafią mieć tak fatalny akcent połączony z jakimś dialektem nie wiadomo skąd, że na prawdę ciężko się dogadać.

Pracowałem kiedyś z rodowitym angolem, który zawsze mówił "You was" zamiast "You were" i do dziś się zastanawiam czy to jakiś wieśniacki slang, regionalna "inność" czy po prostu głupota. W liceum pamiętam jak dostałem "1" z marszu jak powiedziałem "You was" na lekcji, a potem przyjeżdzam do UK i wielu anglików tak mówi "wtf"?

No widzisz. Po pięciu latach w UK osiadłem w USA i do dziś gdy słucham wiadomości BBC lub oglądam jakiś angielski film to miód dla moich uszu.  A tubylców bywa że  proszę o powtorzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tifo napisał:

 

Pracowałem kiedyś z rodowitym angolem, który zawsze mówił "You was" zamiast "You were" i do dziś się zastanawiam czy to jakiś wieśniacki slang, regionalna "inność" czy po prostu głupota. W liceum pamiętam jak dostałem "1" z marszu jak powiedziałem "You was" na lekcji, a potem przyjeżdzam do UK i wielu anglików tak mówi "wtf"?

Haha w USA masz to samo, tylko że na murzynowie. Murzyni rasowi mówią właśnie You/They was, tak samo fajnie ucinają zdanie w połowie albo latają samymi slangami. Try to communicate with nigga!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Labs92 napisał:

Haha w USA masz to samo, tylko że na murzynowie. Murzyni rasowi mówią właśnie You/They was, tak samo fajnie ucinają zdanie w połowie albo latają samymi slangami. Try to communicate with nigga!

Zapraszam do GA/AL ;) jak pojechaliśmy kupic trailera to sprzedawca wypytał mnie o pochodzenie (wyłapał obcy akcent) i kazał nauczyć sie dwóch zwrotów jesli chce tu mieszkać: y'all & ain't. Jak przyjechaliśmy podpisać umowę to mnie przepytał :P był biały wiec nie zalezy to od rasy, tzw south talk/accent. Polecam taki filmik, uśmiałam sie swego czasu bo tam gdzie emigruje serio sie tak mówi i ja juz nawet rozumiem o co chodzi choc na poczatku sie zastanawiałam w jakim języku oni gadają: 

 

 

 

 

polecam cały kanał tego gościa, jest bezbłędny :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patipitts

 

8 minut temu, Patipitts napisał:

Zapraszam do GA/AL ;) jak pojechaliśmy kupic trailera to sprzedawca wypytał mnie o pochodzenie (wyłapał obcy akcent) i kazał nauczyć sie dwóch zwrotów jesli chce tu mieszkać: y'all & ain't. Jak przyjechaliśmy podpisać umowę to mnie przepytał :P był biały wiec nie zalezy to od rasy, tzw south talk/accent. Polecam taki filmik, uśmiałam sie swego czasu bo tam gdzie emigruje serio sie tak mówi i ja juz nawet rozumiem o co chodzi choc na poczatku sie zastanawiałam w jakim języku oni gadają: 

 

 

 

 

polecam cały kanał tego gościa, jest bezbłędny :D

 

 

Genialne, ogolnie tak dokladnie jest jak masz kontakt z jakims lokalsem z innej parafii, sam wisialem na tel z takimi przypadkami i musialem powiedziec pass po przelaczeniu rozmowy do rodowitego tubylca ten pytal ziomka 3x co on chce... i tez sie nie mogl dogadac. Odleglosc Dublin Cork czyli nie za daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A idz panie. Ja z moimi znajomymi irolami jak gadałam to na poczatku prosiłam ich o literowanie Haha. Nie mogę skumać tego akcentu. Po pewnym czasie poddałam sie i tylko kiwam głowa i sie uśmiecham, nie mam pojęcia o czym oni gadają. Akcent brytyjski ogolnie jest dla mnie duzo cięższy do przyswojenia niz southern accent z USA. Moze dlatego ze gadam z południowcem codziennie od 5 lat, niektórzy zwracają mi uwage ze "zaciągam" po południowemu, zwłaszcza po 6 mcach tam spędzonych. My u siebie tez mamy ślunzakow i góroli oraz Kaszubów :) tez ciezko by było sie dogadać mi dziewczynie z Podlasia. A tez podobno zaciagam po podlasku ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...