Skocz do zawartości
gosc333

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

222 głosów

Ta ankieta jest zamknięta
  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?

Recommended Posts

czesc,

mam pytanie o badania  do zielonej karty, co w przypadku gdy aplikująca jest w ciąży i nie może wykonać prześwietlenia i szczepień??( z oczywistych względów)  jest zdyskwalifikowana ? jakieś inne opcje?? dzięki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

6 minut temu, Janusz666 napisał:

Kiedy wypelniles DSa? Z tym numerem to powinienes isc w Pazdzierniku :)

Po pewnych komplikacjach wypełniałem w Październiku. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

7 hours ago, vanmike said:

czesc,

mam pytanie o badania  do zielonej karty, co w przypadku gdy aplikująca jest w ciąży i nie może wykonać prześwietlenia i szczepień??( z oczywistych względów)  jest zdyskwalifikowana ? jakieś inne opcje?? dzięki

Dla szczepien, jezeli maja przeciwskazania ze wzgledu na ciaze, lekarz moze wystawic waiver. Co do rentgena obawiam sie ze beda chcieli go zrobic. Zobacz: https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/immigrant-process/interview/prepare/medical-exam-faqs.html 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 godzin temu, Xarthisius napisał:

Dla szczepien, jezeli maja przeciwskazania ze wzgledu na ciaze, lekarz moze wystawic waiver. Co do rentgena obawiam sie ze beda chcieli go zrobic. Zobacz: https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/immigrant-process/interview/prepare/medical-exam-faqs.html 

dzięki, no to d... zbita :(  a czy jest taka możliwość ,że podczas rozmowy w ambasadzie wiza zostanie przyznana (wszystkie wymogi się spełnia, a jedynym dokumentem brakującym dokumentem sa wyniki badań) a jej wydanie nastąpi po dostarczeniu brakującego wyniku badań? gdzieś widziałem podobny temat tyle,że nie jestem pewien czy chodziło o wyniki badan czy inny dokument

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
56 minut temu, vanmike napisał:

dzięki, no to d... zbita :(  a czy jest taka możliwość ,że podczas rozmowy w ambasadzie wiza zostanie przyznana (wszystkie wymogi się spełnia, a jedynym dokumentem brakującym dokumentem sa wyniki badań) a jej wydanie nastąpi po dostarczeniu brakującego wyniku badań? gdzieś widziałem podobny temat tyle,że nie jestem pewien czy chodziło o wyniki badan czy inny dokument

Z tego co pamietam to sprawa pójdzie na AP do czasu przesłania badan. Przemyśl sobie temat rtg bo urodzenie dziecka w USA nada mu od razu obywatelstwo. Przy rtg dostaniesz ołowiana osłonę na brzuch wiec nic ci nie bedzie

Edytowane przez Dread

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ktoś pisał jakiś czas temu o pewnej osobie w ambasadzie która nie przyniosła wyników badań i powiedziano jej ze jak wyniki przyjadą i będą ok to wiza będzie przyznana.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
On 11/18/2017 at 9:03 PM, vanmike said:

czesc,

Był opisany na forum przypadek taki sam, również dziewczyna była w ciąży i nie mogła przejść rentgena - poszli na interview bez tego i dali im sprawę on hold do czasu porodu. Urodziła normalnie w PL i po porodzie zrobiła rentgen, doniosła tez do ambasady badania małego i dopisali go również do wniosku i dostał wizę.. wszystko sie szczęśliwie skończyło i wyjechali całą rodzina - tu poniżej masz linka do mojego posta gdzie było to opisywane:

http://forum.usa.info.pl/topic/27224-ciąża-a-po-wygranej-w-dv-lottery/

I zdecydowanie pod żadnym pozorem niech sie twoja żona nie zgadza na rtg w ciąży!!! To bardzo niebezpieczne dla płodu i ołowiana osłona 100% ochrony nie zagwarantuje !! Może i fajnie dla dziecka obywatelstwo od razu zdobyć rodząc je w USA ale jadąc tam na GC tez je dostanie i to zanim jeszcze podstawówkę zacznie... o gigantycznych kosztach porodu w US nie wspomnę ..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

11 hours ago, Dread said:

Przy rtg dostaniesz ołowiana osłonę na brzuch wiec nic ci nie bedzie

Nie pisz ludziom takich bzdur - ołowianą osłonę zakłada sie każdej kobiecie przy rtg by dmuchać na zimne. W życiu nigdy żaden lekarz nie zaproponuje robienia rtg kobiecie w ciąży bo to bardzo niebezpieczne nawet z tą osłoną..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, MeganMarkle napisał:

Nie pisz ludziom takich bzdur - ołowianą osłonę zakłada sie każdej kobiecie przy rtg by dmuchać na zimne. W życiu nigdy żaden lekarz nie zaproponuje robienia rtg kobiecie w ciąży bo to bardzo niebezpieczne nawet z tą osłoną..

U mnie w szpitalu się robi bez problemu, w czasie ciąży unika sie jedyne procedur radiologicznych jamy brzusznej i miednicy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żona miała RTG klatki w 7 miesiącu ciąży. Ale jak ma się negatywny wynik testu skórnego na gruźlicę to RTG nie jest wymagane w ogóle dla i-693.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 hours ago, katlia said:

To fajnie że tak to w US wyglada, ja sie odnoszę do polskich realiów i tego co usłyszałam od polskich lekarzy.... ;) myśle też, że każda kobieta w ciąży woli dmuchać na zimne? Ale to tylko moja prywatna opinia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 godzin temu, vlade napisał:

Ale jak ma się negatywny wynik testu skórnego na gruźlicę to RTG nie jest wymagane w ogóle dla i-693.

Test skórny na 99% wyjdzie  pozytywny gdy było się szczepionym BCG, tzw. false positive.

5 godzin temu, MeganMarkle napisał:

To fajnie że tak to w US wyglada, ja sie odnoszę do polskich realiów i tego co usłyszałam od polskich lekarzy.

Dlatego też najlepiej by vanmike zapytała lekarza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A test IGRA? Nie można go zrobić w zamian za RTG, tak jak dzieciom? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz