Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Marek Kowalczyk napisał:

Czyli w polu Enter your KCC Case Number wpisać tylko "33XXX" czy "EU33XXX"? Bo skąd sie wzielo "CN" w "CN33XXX" u Ciebie?

Sorry, ale napisalem, wszystko tak jak numer CN tylko bez zer :) 2018EU33xxx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam ;) 

wypełniam właśnie DS 260 i mam problem z wpisaniem ulicy, nazwa ulicy CHRUSCIELA oczywiście wpisuje bez polskich znaków ale cały czas mi sie wyświetla na czerwono. Dla sprawdzenia wpisałam inna jakas ulice i było Ok.  I nie wiem czy w nazwie mojej ulicy jest cos niedozwolonego ? 

Dzieki z góry :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, prem napisał:

Są gdzies jakies dane na temat wylosowanej liczby osob u nas w PL?? Wszystko przez ta awarie troche dziewne bo do tej pory na forum tylko 17 szczęsliwcow na funpage Loteri z facebooka chyba tylko jeden a nie wylosowanych pewnie jest 3razy wiecej niz w sadzie na forum i rowniez tych z faceboka czesto trzeba liczyc razy dwa.

Jak dla mnia caly ten invalid to jakas dziwna sprawa

Spokojnie "everything is working as intended" ;) (postawiłem wcześniej tezę, że wszyscy, którym pojawiał się komunikat o nieprawidłowych danych "po naprawie systemu" znajdą się w puli "niewylosowanych" ponieważ ich dane de facto nie brały udziału w loterii i z moich obserwacji wychodzi, że na chwile obecną przedmiotowa teza została potwierdzona ?? :ph34r: ) , z pewnością znowu w tym roku okaże się, że obywateli RP "wylosowano" ok 600, podczas gdy ob Ukrainy dostali ponad 5 tys wiz (na standardowy limit 3.5 tys/kraj)  :) (może system sprawdza IP kraju, z którego zostało wysłane zgłoszenie i wg niego jest dokonywane "losowanie" ??)
Po prostu Polska wydaje się nie być krajem preferowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MMNycz napisał:

Potwierdzam! To jest dokument dotyczacy zgloszenia w urzedzie swoich danych zwiazanych z wojskiem :)

to tak to zrobili,kiedyś trzeba bylo składać po przylocie wniosek w sprawie wojska a teraz zrobIsz jak pisze i możesz wyslac wniosek,nie zrobisz nie ma wysłania ds a jak nie ma to brak rozmowy i wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, prem napisał:

Są gdzies jakies dane na temat wylosowanej liczby osob u nas w PL?? Wszystko przez ta awarie troche dziewne bo do tej pory na forum tylko 17 szczęsliwcow na funpage Loteri z facebooka chyba tylko jeden a nie wylosowanych pewnie jest 3razy wiecej niz w sadzie na forum i rowniez tych z faceboka czesto trzeba liczyc razy dwa.

Jak dla mnia caly ten invalid to jakas dziwna sprawa

Hej... A wam sie w koncu udalo wylosowac czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, sly6 napisał:

to tak to zrobili,kiedyś trzeba bylo składać po przylocie wniosek w sprawie wojska a teraz zrobIsz jak pisze i możesz wyslac wniosek,nie zrobisz nie ma wysłania ds a jak nie ma to brak rozmowy i wizy.

Ale tam jest info o tym ze jak jestes w przediale wiekowym 18-26 to najlepiej tego samego dnia biegnij na poczte I zloz ten wniosek z wojskiem, bo jak nie to kara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciopa napisał:

Spokojnie "everything is working as intended" ;) (postawiłem wcześniej tezę, że wszyscy, którym pojawiał się komunikat o nieprawidłowych danych "po naprawie systemu" znajdą się w puli "niewylosowanych" ponieważ ich dane de facto nie brały udziału w loterii i z moich obserwacji wychodzi, że na chwile obecną przedmiotowa teza została potwierdzona ?? :ph34r: ) , z pewnością znowu w tym roku okaże się, że obywateli RP "wylosowano" ok 600, podczas gdy ob Ukrainy dostali ponad 5 tys wiz (na standardowy limit 3.5 tys/kraj)  :) (może system sprawdza IP kraju, z którego zostało wysłane zgłoszenie i wg niego jest dokonywane "losowanie" ??)
Po prostu Polska wydaje się nie być krajem preferowanym.

Mieszasz, po czym wnosisz, że Ukraina dostała 5k wiz? Jeśli chodzi Ci o liczbę z biuletynów to to nie jest liczba wydanych wiz. To jest liczba osób z danego kraju które zostały poinformowane, że ich numer CN ma potencjalnie szanse na otrzymanie zaproszenia na rozmowę.

Co to limitu wiz zgadza się Ukraina ma limit 3,5k wiz co stanowi 7% z puli 50k. Limit również jest na to ile osób z danego kraju zostanie poinformowanych o 'wylosowaniu', np. w DV2017 pula poinformowanych wynosiła 4.5k i tyle też zostało poinformowanych Ukraińców - z czego ta liczba wynika nie wiem.

Pozwoliłem sobie zrobić statystyki na bazie biuletynów z wynikami ostatnich loterii. Tak wygląda Europa i Polska na tle całego świata.

DV2017
    EUROPE INFORMED 28500.0 of total 83910.0 (33.965%)
    POLAND INFORMED 517 of total in europe 28500.0 (1.814%)
DV2016
    EUROPE INFORMED 27011.0 of total 91563.0 (29.5%)
    POLAND INFORMED 629 of total in europe 27011.0 (2.329%)
DV2015
    EUROPE INFORMED 40000.0 of total 125514.0 (31.869%)
    POLAND INFORMED 961 of total in europe 40000.0 (2.403%)
DV2014
    EUROPE INFORMED 34516.0 of total 140659.0 (24.539%)
    POLAND INFORMED 1552 of total in europe 34516.0 (4.496%)
DV2013
    EUROPE INFORMED 20688.0 of total 87170.0 (23.733%)
    POLAND INFORMED 2038 of total in europe 20688.0 (9.851%)

W DV2013 w biuletynie są dziwne dziury wynik może być przekłamany.

Moje wnioski na podstawie tych statystyk:

We wszystkich loteriach Polska miała podobną ilość zgłoszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, grzgrzgrz3 napisał:

Mieszasz, po czym wnosisz, że Ukraina dostała 5k wiz? Jeśli chodzi Ci o liczbę z biuletynów to to nie jest liczba wydanych wiz. To jest liczba osób z danego kraju które zostały poinformowane, że ich numer CN ma potencjalnie szanse na otrzymanie zaproszenia na rozmowę.

Co to limitu wiz zgadza się Ukraina ma limit 3,5k wiz co stanowi 7% z puli 50k. Limit również jest na to ile osób z danego kraju zostanie poinformowanych o 'wylosowaniu', np. w DV2017 pula poinformowanych wynosiła 4.5k i tyle też zostało poinformowanych Ukraińców - z czego ta liczba wynika nie wiem.

Pozwoliłem sobie zrobić statystyki na bazie biuletynów z wynikami ostatnich loterii. Tak wygląda Europa i Polska na tle całego świata.

DV2017
    EUROPE INFORMED 28500.0 of total 83910.0 (33.965%)
    POLAND INFORMED 517 of total in europe 28500.0 (1.814%)
DV2016
    EUROPE INFORMED 27011.0 of total 91563.0 (29.5%)
    POLAND INFORMED 629 of total in europe 27011.0 (2.329%)
DV2015
    EUROPE INFORMED 40000.0 of total 125514.0 (31.869%)
    POLAND INFORMED 961 of total in europe 40000.0 (2.403%)
DV2014
    EUROPE INFORMED 34516.0 of total 140659.0 (24.539%)
    POLAND INFORMED 1552 of total in europe 34516.0 (4.496%)
DV2013
    EUROPE INFORMED 20688.0 of total 87170.0 (23.733%)
    POLAND INFORMED 2038 of total in europe 20688.0 (9.851%)

W DV2013 w biuletynie są dziwne dziury wynik może być przekłamany.

Moje wnioski na podstawie tych statystyk:

We wszystkich loteriach Polska miała podobną ilość zgłoszeń.

Jak dla mnie 2038 w DV2013 jest prawie 4 razy większe od 517 w DV2017 (widać ostrą tendencję spadkową rok do roku) - stąd też mój wniosek, że w tym roku ilość przyznanych Polsce wiz będzie na tym poziomie bądź niższa (obstawiam liczbę ok 450).

Swoją drogą w 2005 r Polsce przyznano ponad 5 tys wiz (co również przekroczyło próg 3.5 tys wiz)

W tych samych biuletynach masz informacje dot. Ukrainy. Ilość przyznanych wiz przekracza próg - z resztą też to zauważyłeś. W tym roku będą ich mieli jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy specjalnie ignorujesz co napisałem i wypierasz szczątkowe informację z mojego posta czy naprawdę nie zrozumiałeś.

Może spróbuje jeszcze raz wyjaśnić.

Cytuj

Jak dla mnie 2038 w DV2013 jest prawie 4 razy większe od 517 w DV2017 (widać ostrą tendencję spadkową rok do roku

Porównujesz DV2013 z DV2017, akurat w DV2013 bym nie brał pod uwagę (przekłamane wyniki). Porównajmy DV2014 i DV2017 czyli zostało poinformowanych 1552 i 517 czyli 3 razy więcej. Tylko, że jest jedno małe ale w DV2014 zostało poinformowanych w sumie 140659 osób, natomiast w DV2017 83910 czyli prawie 2 razy mniej. Dodatkowo pomiędzy DV2014 DV2017 zostały ponownie włączone kraje w których loteria wizowa jest popularna m. in UKRAINA.

Cytuj

stąd też mój wniosek, że w tym roku ilość przyznanych Polsce wiz będzie na tym poziomie bądź niższa (obstawiam liczbę ok 450).

Ja obstawiam, że ilość będzie porównywalna do DV2015 czyli około 800-900. Patrząc jakie CN ma kilka forumowiczów wszystkich wylosowanych będzie około 100 tys. (niestety dolosowanie jest mało prawdopodobne :()

Cytuj

W tych samych biuletynach masz informacje dot. Ukrainy. Ilość przyznanych wiz przekracza próg - z resztą też to zauważyłeś

Po raz kolejny to nie jest ilość przyznanych wiz tylko ile osób zostało poinformowanych, że mają szanse na rozmowę. Jeśli Ukraina ma 4,5 tys i pierwsze 3,5 tys dostanie wizy to pozostała 1tys zostanie bez wizy!

Mam nadzieję, że teraz wszystko jest jasne :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...