Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  Witam. Zostałem wylosowany z numerem 2018EU00003xxx i ds-260 wysłałem już 3 maja. Choć będę go musiał jutro odblokować i wprowadzić kilka aktualizacji. Spodziewam się terminu w konsulacie na październik, tylko ze mam zagwostke w sprawie badań lekarskich. W tej chwili mieszkam w Londynie, urlop mam 15-28 lipca. Chciałem badania zrobić w czasie urlopu, bo potem mogę nie dostać wolnego na badania. Myśle o zrobieniu badań przed zaproszeniem, a tylko w październiku, o ile dostanę na ten miesiąc, i iść na wywiad do konsulatu. Czy jest sens się tak spieszyć? A co jeżeli zrobię badania w lipcu, a wywiad będę miał np, w lutym? Będę musiał powtórzyć badania? A mogę zrobić badania w Londynie? I czy w takim razie londyński lekarz zaakceptuje moje szczepienia z Polski? W sanepidzie muszę wyrobić ta żółta książeczkę szczepień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam. Zostałem wylosowany i obecnie wypełniam ds-260. Co wpisywaliście w rubryce dotyczącej szczepień ? czy uzasadnienie na odp "no" typu: " wszystkie wymagane szczepienia wykonam przed rozmową w ambasadzie" jest w porządku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Maroslav napisał:

  Witam. Zostałem wylosowany z numerem 2018EU00003xxx i ds-260 wysłałem już 3 maja. Choć będę go musiał jutro odblokować i wprowadzić kilka aktualizacji. Spodziewam się terminu w konsulacie na październik, tylko ze mam zagwostke w sprawie badań lekarskich. W tej chwili mieszkam w Londynie, urlop mam 15-28 lipca. Chciałem badania zrobić w czasie urlopu, bo potem mogę nie dostać wolnego na badania. Myśle o zrobieniu badań przed zaproszeniem, a tylko w październiku, o ile dostanę na ten miesiąc, i iść na wywiad do konsulatu. Czy jest sens się tak spieszyć? A co jeżeli zrobię badania w lipcu, a wywiad będę miał np, w lutym? Będę musiał powtórzyć badania? A mogę zrobić badania w Londynie? I czy w takim razie londyński lekarz zaakceptuje moje szczepienia z Polski? W sanepidzie muszę wyrobić ta żółta książeczkę szczepień. 

co do badań to skończy się ważność i masz od nowa robić i płacić. Możesz mieć rozmowę w Londynie tylko w ds musisz to zaznaczyć. Co do lekarza to musi być wyznaczony przez Konsulat czy ten w Polsce czy w Anglii. Możesz napisać w tej sprawie do Konsulatu USA w Polsce. Bo jesli chodzi o książeczkę to zadaj pytanie lekarzowi w Anglii który może robić badania wizowe do końca USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sly6 napisał:

co do badań to skończy się ważność i masz od nowa robić i płacić. Możesz mieć rozmowę w Londynie tylko w ds musisz to zaznaczyć. Co do lekarza to musi być wyznaczony przez Konsulat czy ten w Polsce czy w Anglii. Możesz napisać w tej sprawie do Konsulatu USA w Polsce. Bo jesli chodzi o książeczkę to zadaj pytanie lekarzowi w Anglii który może robić badania wizowe do końca USA.

Czyli nie będzie problemu, jeżeli badania zrobię przed zaproszeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , to mój pierwszy post na forum. Zarejestrowałem się ponieważ zostałem wylosowany w DV2018. To trzecia próba i się udało, także do trzech razy sztuka. Niestety zupełnie się tego nie spodziewałem i zarówno ja jak i cała moja rodzina nie mamy ważnych paszportów. Jutro robię zdjęcia i jak najszybciej składam wnioski o paszporty. Z tego wniosek, że DS260 bede mogl wypełnić najwcześniej na początku czerwca. Mój CN to 2018EU00032XXX. Pytanie do zorientowanych w temacie. Czy z takim numerem i terminem złożenia DS260 mam realne szanse na zaproszenie na interviev?

Z góry dzieki za odpowiedź, na pewno bede miał więcej pytań ponieważ podoba mi się to forum, jest bardzo rzeczowe i pozytywnie nastawieni ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maciek Kowalczyk napisał:

Witam , to mój pierwszy post na forum. Zarejestrowałem się ponieważ zostałem wylosowany w DV2018. To trzecia próba i się udało, także do trzech razy sztuka. Niestety zupełnie się tego nie spodziewałem i zarówno ja jak i cała moja rodzina nie mamy ważnych paszportów. Jutro robię zdjęcia i jak najszybciej składam wnioski o paszporty. Z tego wniosek, że DS260 bede mogl wypełnić najwcześniej na początku czerwca. Mój CN to 2018EU00032XXX. Pytanie do zorientowanych w temacie. Czy z takim numerem i terminem złożenia DS260 mam realne szanse na zaproszenie na interviev?

Z góry dzieki za odpowiedź, na pewno bede miał więcej pytań ponieważ podoba mi się to forum, jest bardzo rzeczowe i pozytywnie nastawieni ludzie.

jak wyślesz ds260 jak piszesz to rozmowa będzie na wiosnę lecz na początku paszporty nowe. Ten numer będzie zapraszany w tym okresie czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Maroslav napisał:

Czyli nie będzie problemu, jeżeli badania zrobię przed zaproszeniem?

 

32 minuty temu, Maroslav napisał:

Czyli nie będzie problemu, jeżeli badania zrobię przed zaproszeniem?

byl opisany przypadek,ktos byl teraz na rozmowie i miał nie ważne badania wiec musiał je zrobić pól roku wczesniej od rozmowy i odesłali go by zrobił od nowa.. Tutaj masz to wyjaśnione

 

http://hammondlawgroup.com/healthcareblog/2015/04/17/how-long-is-a-consulate-green-card-medical-exam-valid-for/

 

badania masz mieć ważne by wlecieć na teren USA. Wystarczy ze ważność badań się skończy o jeden dzień i koniec z wiza i GC. Tego nie odnowisz. Badania przed rozmowa tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ania38 napisał:

Hej... A wam sie w koncu udalo wylosowac czy nie?

5 raz 2X NIE! 

Ale nadzieja umiera ostania wlanie pojawil sie szczesliwec kotremu udalo sie za 7-8 razem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grzgrzgrz3 napisał:

Mieszasz, po czym wnosisz, że Ukraina dostała 5k wiz? Jeśli chodzi Ci o liczbę z biuletynów to to nie jest liczba wydanych wiz. To jest liczba osób z danego kraju które zostały poinformowane, że ich numer CN ma potencjalnie szanse na otrzymanie zaproszenia na rozmowę.

Co to limitu wiz zgadza się Ukraina ma limit 3,5k wiz co stanowi 7% z puli 50k. Limit również jest na to ile osób z danego kraju zostanie poinformowanych o 'wylosowaniu', np. w DV2017 pula poinformowanych wynosiła 4.5k i tyle też zostało poinformowanych Ukraińców - z czego ta liczba wynika nie wiem.

Pozwoliłem sobie zrobić statystyki na bazie biuletynów z wynikami ostatnich loterii. Tak wygląda Europa i Polska na tle całego świata.

DV2017
    EUROPE INFORMED 28500.0 of total 83910.0 (33.965%)
    POLAND INFORMED 517 of total in europe 28500.0 (1.814%)
DV2016
    EUROPE INFORMED 27011.0 of total 91563.0 (29.5%)
    POLAND INFORMED 629 of total in europe 27011.0 (2.329%)
DV2015
    EUROPE INFORMED 40000.0 of total 125514.0 (31.869%)
    POLAND INFORMED 961 of total in europe 40000.0 (2.403%)
DV2014
    EUROPE INFORMED 34516.0 of total 140659.0 (24.539%)
    POLAND INFORMED 1552 of total in europe 34516.0 (4.496%)
DV2013
    EUROPE INFORMED 20688.0 of total 87170.0 (23.733%)
    POLAND INFORMED 2038 of total in europe 20688.0 (9.851%)

W DV2013 w biuletynie są dziwne dziury wynik może być przekłamany.

Moje wnioski na podstawie tych statystyk:

We wszystkich loteriach Polska miała podobną ilość zgłoszeń.

I zdecydowanie z roku na rok coraz mniejsza liczbe wylosowanych. 

Powiem szczerze ze im dluzej birze udzial w loteri, ta byla juz 5 to wydaje mi sie iz lepszym rozwiazaneiem bylo by storzenie sytemu na zasadzaie Kandy i cos na styl kanadyjskiego EE a najwazniejsza zmiana w GC powinna byc oplata ktora wyeliminowała by z loteri przypadkowych zwyciezcow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, prem napisał:

zdecydowanie z roku na rok coraz mniejsza liczbe wylosowanych. 

 

Wiesz, cala idea loterii to "DIVERSITY" -- wiec chodzi o ludzi ktorzy tradycyjnie raczej nie imigrowali do USA... chodzi bardziej o ludzi z Afryki, Bliskiego Wschodu i pewne czesci Azji... nie bialych katolikow z kraju ktory historycznie wysylal mnostwo imigrantow, w tym do USA. Jezeli patrzy sie na loterie z tego punktu widzenia, to ja sie w ogole dziwie ze Polska jest wlaczona...

[DVP] provides for a class of immigrants known as “diversity immigrants,” from countries with historically low rates of immigration to the United States.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...