Skocz do zawartości

Rozmowa na granicy


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze ponad 3 miesiące do naszego wyjazdu, a ja już zaczynam się stresować, czytając wszystko co jest napisane o rozmowach na granicy. Napisze może w punktach moje wątpliwości, będę wdzięczna za odpowiedzi.

1. Jedziemy z mężem 17 sierpnia - 17 września. We wniosku ja podałam 4 tygodnie pobytu, on wpisał 1-28 sierpnia. Czy to będzie problem że jedziemy później i na kilka dni dłużej? Będziemy mieć rezerwację hotelu na pierwszych 5 dni w LA, potem będziemy mieć samochód - planujemy spać na campingach, a wiele z nich jest bez rezerwacji, więc nie zrobimy tego wcześniej. Ostatnia noc także będzie w hotelu w LA. Zestresowało mnie to, że czytałam kilka opinii o tym, że każdy wyjazd powyżej 3 tyg jest podejrzany. 

2. Kończymy w tym roku studia, o czym konsulowi mówiliśmy podczas rozmowy. Ja pracuję w szkole, ale umowę mam do czerwca i potem od połowy września - od czasu, kiedy wrócę do PL. Będziemy mieć z sobą koło 2500$, 2000E i około 4000 zł na karcie kredytowej.(euro i część $ na koncie). Hotel, przelot będziemy mieć opłacony wcześniej. Czy kiedy będą pytali o finanse, to wyda im się wystarczająco? 

3. Mąż nadal studiuje i pewnie będzie pracował na wakacjach co najwyżej gdzieś dorywczo, bo po powrocie zacznie pracę (kończy mgr inż). Wcześniej nie zatrudnią go na miesiąc po to, żeby zrobił sobie od razu miesięczną przerwę... Czy to będzie problem? 

4. Lecimy tam na wakacje takie po studiach, przed rozpoczęciem "pracy na poważnie" - mamy szczegółowy plan podróży, będziemy mieć bilet do PN i do innych miejsc przy sobie. Czy powinniśmy brać z sobą jeszcze jakieś dokumenty? Jeśli tak, to jakie? 

 

Jestem panikarą, wiem o tym. Ale przez ostatnie dni dość mocno mnie ten temat stresuje ;)  Więc wolę się przygotowywać odpowiednio wcześniej na wszystko :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecisz na 4 tygodnie,masz tak bilet i w ds160 podane i teraz czy masz to porównać do kogoś kto został zawrócony za pewne ale w ds i to co widać na rozmowie.. W Kanadzie brak wiz i sa ludzie zawracani i jak poczytasz więcej o tym to zobaczysz gdzie leży problem.

masz odpowiadać na pytania krótko no i ten hotel ma być na wasze możliwości. Więcej dokumentów nie bierz tylko te z rezerwacja,bilety,karty no i wykup ubezpieczenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mnie najbardziej martwi to odpowiedź mojego męża na pytanie, co będzie robił po studiach. Odpowiedział, że aktualnie jako pracę magisterską projektuje linię produkcyjną dla firmy i jest szansa że jak wszystko pójdzie dobrze, że go zatrudnią (co jest prawdą w 100%). Ale zatrudnią pewnie dopiero po powrocie - jeśli konsul wpisał to i oni przeczyatją a on nie będzie zatrudniony u nich? 

to będzie najtańszy motel w jaki znajdziemy w LA ;) 

 

Dziękuję za odpowiedź, która mnie uspokoiła. Niestety mam tak, że za bardzo się przejmuję :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się pytał celnik/urzędnik ile mam kasy. Zgodnie z prawdą odpowiedziałem że w gotówce mam $50 na podróż bo mi więcej nie potrzeba. Po co żeby mnie okradli jak będę płacił za kanapkę? :) reszta no koncie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...