Skocz do zawartości

Rentalcars raz jeszcze


macios6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zbliża się termin mojego wyjazdu w sumie we wrześniu ale chciałbym już zarezerwować samochód.

Padło na rentalcars.com  i ty pytanie bo przy samochodzie który mnie interesuje pisze: 

Opcje wliczone w cenę GRATIS:

  • Anulacje
  • Zmiany
  • Ochrona od kradzieży
  • Ubezpieczenie od skutków uszkodzenia

Rozwijając warunki umowy przeczytać możemy: 

Cytuj
Wypożyczalnia wynajmu samochodu wymagać będzie pozostawienia depozytu zabezpieczającego (kaucji) w wysokości US$ 0.00 włączając VAT podczas odbioru samochodu. Depozyt zostanie zwrócony po zakończeniu wynajmu, pod warunkiem, że wszystkie warunki zostały spełnione.
Samochód zawiera wkład własny w razie uszkodzenia w wysokości US$ 0.00 włączając VAT.
Samochód zawiera wkład własny w razie kradzieży w wysokości US$ 0.00 włączając VAT.
W przypadku ubezpieczenia AC (ang. CDW) zapewnionego przez wypożyczalnię wynajmu samochodu, nie obowiązuje wkład własny w przypadku tego ubezpieczenia.

 

 

Czyli mam rozumieć że za ten konkretny samochód nie będą pobierać żadnego depozytu  i nie będę blokowali kwoty na mojej kwocie na karcie kredytowej?

A jeśli tak to jakie przeważnie są to kwoty blokowania na karcie kredytowej?

 

No i do powyższego  : rozumiem że jeśli ktoś np porysuje mój wynajęty samochód nie będę musiał za to płacić tak samo jak i w przypadku kradzieży?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dobrze widze zaplaciles premium ( full ) ubezpieczenie jezeli tak to nie powinni pobierac zadnych oplat i jak zarysujesz to tez nie, najlepiej sprawdz jeszcze warunki ubezpieczenia tam powinno byc wyszczegolnione czy szyby, opony, brak paliwa itp sa wliczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokowana kwota jest zwykle zalezna od dlugosci wynajmuj - Hertz mi zwykle blokuje ~$400 na tygodniowe wypozyczenia... Ja raczej bym sie spodziewal ze cos Ci zablokuja, to $0 to moze byc niedopatrzenie bo Rentalcars jest tylko brokerem a nie wypozyczalnia.

Wg. tego co zacytowales to wszelkie uszkodzenia powinny byc pokryte z ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/5/2017 at 7:31 PM, kzielu said:

Hertz

Ciekawe dlaczego akurat wynajmujesz z Hertz :D 

Podepne się tutaj, bo planuje za rok wpaść na roadtrip więce będe wynajmował fure. 
@kzielu Czy Hertz jest wg Ciebie dobrą opcją na wypożyczenie? Z racji zniżek z GE mam chyba 15%, czy 20% taniej.
Hertz jest ogólnie droższy niż większość, ale ma jakieś dodatkowe plusy? Albo mniej ukrytych opłat?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AdamZ napisał:

Ciekawe dlaczego akurat wynajmujesz z Hertz :D 

Podepne się tutaj, bo planuje za rok wpaść na roadtrip więce będe wynajmował fure. 
@kzielu Czy Hertz jest wg Ciebie dobrą opcją na wypożyczenie? Z racji zniżek z GE mam chyba 15%, czy 20% taniej.
Hertz jest ogólnie droższy niż większość, ale ma jakieś dodatkowe plusy? Albo mniej ukrytych opłat?

 

To proste - bo zdecydowana wiekszosc moich podrozy to podroze sluzbowe, wiec nie mam innej opcji (poza tym mam status President's Circle czy jak on tam sie nazywa, wiec darmowe upgrade'y, itp).

Ogolnie Hertz jest drogi, dodatkowe plusy to - przynajmniej kiedys - lepsza i bardziej bezproblemowa obsluga klienta co ostatnio nie do konca jest aktualne. 

Jak podrozuje prywatnie :

- wewnatrz US - Hertz, bo latwiej, szybciej i ceny podobne jak u reszty

- poza US - co tansze z sensownych wypozyczalni. Czesto uzywam Priceline.com. 

Prywatnie ubezpieczenia nie biore nigdy bo jest pokrywane przez Amexa Platinum ktorego uzywam do wypozyczenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, kzielu said:

Jak podrozuje prywatnie :

- wewnatrz US - Hertz, bo latwiej, szybciej i ceny podobne jak u reszty

Nie lubisz eksplotować swojej fury? :)


Czyli pewnie wypożycze przez Hertz :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, AdamZ napisał:

Nie lubisz eksplotować swojej fury? :)


Czyli pewnie wypożycze przez Hertz :] 

Nie chodzi o to, czasami latam do Cali, Nevady czy innego Texasu, jezdzic tam z OH mi sie troche nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypozyczam, gdzie taniej (ale z wiekszych firm a nie krzak) a sluzbowo enterprise. Musze powiedziec, ze nie mialem wiekszych problemow. Czasem to zalezy od lokalizacji. Najwiekszy problem, to brak samochodu w klasie, ktora sie zarezerwowalo. Pozyczasz fieste a wyjezdzasz camaro... No chyba, ze z pol godziny chcesz czekac. 

Do Hertza naleza dwie tansze firmy Dollar i Thrifty a Avis i Budget tez sie polaczyly. Czesto sie zdaza, ze jak nie ma samochodu w Hertz to biora z Dollara np.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KaeR napisał:

Ja wypozyczam, gdzie taniej (ale z wiekszych firm a nie krzak) a sluzbowo enterprise.

Enterprise wykupilo Nationala jakis czas temu, takze pewnie umowa ktora macie na Enterprise dziala tez w National/Alamo ze wszystkimi benefitami, stawki, punkty, darmowe dni itd.

2 godziny temu, kzielu napisał:

Prywatnie ubezpieczenia nie biore nigdy bo jest pokrywane przez Amexa Platinum ktorego uzywam do wypozyczenia....

Ale placisz za to extra zeby Amex byl primary czy to juz jest wliczone? Na darmowych amexach placi sie kilkanascie dolcow na wypozyczenie zeby dzialal jako primary insurer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/8/2017 at 1:39 PM, KaeR said:

Pozyczasz fieste a wyjezdzasz camaro

To chyba dobrze? :D 

Tak generalnie jest wszedzie. Jak pozyczam z pewnej firmy w Polsce to zawsze dostaje o klase lepszy samochod. Nigdy jeszcze nie dostalem tego co chcialem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...