Skocz do zawartości
tazbierek

Zielona karta a obywatelstwo

Recommended Posts

tazbierek    0

Witam

jestem rezydentem od 3/11/16 czyli 11 marzec.

Do USA wjechałem własnie wtedy, i siedziałem do końca wrzesnia. 

teraz chcę wrócic do USA od konca czerwca, bo studiuję. Został mi rok jeszcze wiec ede siedział znów do wrzesnia a póżniej chciałbym wyjechac na stałe od czerwca jesli się uda. 

Czy przez takie wyjazdy moge miec problemy z dostaniem sie do USA? 

Poza tym czy od roku 2016 liczy mi się czas jakbym był w USA? Czy w 2021 będę mógł ubiegać się o obywatelstwo w języku ANG ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sly6    0

jesteś młody to pozostaje j. Angielski na egzaminie.

co do takich wjazdow to jak urzędnik zada pytanie ile byleś to powiedz prawdę. Znasz swoje prawa i obowiązki np wedle IRS bo to tez się bada gdy idziesz na egzamin na obywatelstwo bo od marca 2016 masz te prawa i obowiązki.

dodam co do tych wlotów to może być za pierwszym razem dłużej rozmowa a może za drugim razem. Każdy urzędnik jest inny i może Ci powierzyć ze GC to nie wiza turystyczna i abyś wyrobil sobie paszport bialy na takie pobyty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
tazbierek    0

Rozumiem, a co przy takiej rozmowie moge  się spodziewać? 

WIem ze bedzie j. angielski ale to problem nie jest dla mnie

A czy jak wyrobie biały paszport to nadal liczy mi się te 5 lat od zostania rezydentem? czy czas sie jakos kasuje i musze od poczatku czekac 5 lat ?

Kazdy wylot poza USA = kasowaniem czasu ? 

Czy to jest po prostu nie wazne i za 5 lat tj 2021 mogę zdawać obywatelstwo?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sly6    0

wedle przepisów każdy pobyt powyżej 6 miesięcy po za USA kasuje Ci czas na obywatelstwo .

bialy paszport to po to jest byś nie miał problemów z powrotem a nadal musisz miec odpowiednią ilość dni do egzaminu.

pytania to co robisz po za USA,co w USA, czy planujesz pobyt dłuższy,stały..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
tazbierek    0

Rozumiem, a czy sprawdzaja jakoś ile byłem poza USA?

DOczytałem sie ze przez 5 lat musze byc min 30 miesiecy na terenie USA, WIec jesli tyle dni bede bede mogl sprobowac rozumiem?

Mysle zostac na stałek w USA ale dopiero po studiach tutaj tj jeszcze rok

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sly6    0

po 11 wrzesnia system robi się szczelniejszy i czasami urzędnik zadaje pytanie by zobaczyć czy go okłamujesz .. Dlatego tutaj zalecam prawdę. Notuje się wloty i wyloty.

dni,podatki i to ze później będziesz na stale jak wrócisz po nauce. Niby przepisy mówią o tych dniach a poczytaj na necie co mają ludzie na egzaminie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kzielu    345

Nie tylko sprawdzają - musisz wpisać wszystkie wyjazdy z ostatnich 5 lat na N-400.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sly6    0

wpiszesz źle to leżysz. Ten druk sprawdzają np daty później nim Cie zaproszą na rozmowę. Jesteś sprawdzany od pierwszego wlotu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
tazbierek    0

Czyli rozumiem mam ten druk N400 ukazac przy ubieganiu się czy juz przy np teraz wlocie do USA?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sly6    0

ten druk wysylasz na obywatelstwo.

teraz odpowiadasz na pytania ile byleś.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kzielu    345
44 minuty temu, tazbierek napisał:

Czyli rozumiem mam ten druk N400 ukazac przy ubieganiu się czy juz przy np teraz wlocie do USA?

Serio nie masz problemow z angielskim ? Bo z polskim masz i to powazne...

N-400 to petycja o obywatelstwo. Probowales uzyc Google i sprawdzic co to jest N400 ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 godzin temu, sly6 napisał:

wpiszesz źle to leżysz. Ten druk sprawdzają np daty później nim Cie zaproszą na rozmowę. Jesteś sprawdzany od pierwszego wlotu.

Pytanie... co jezeli nie pamietasz kiedy wylatywales z usa? Wyloty tylko na czas urlopu...

Edytowane przez FunnyRedAngel

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

kzielu    345
15 minut temu, FunnyRedAngel napisał:

Pytanie... co jezeli nie pamietasz kiedy wylatywales z usa? Wyloty tylko na czas urlopu...

Generalnie jezeli wpiszesz przyblizona date to Ci odpuszcza (moim zdaniem), jezeli cos kompletnie ominiesz - szczegolnie dluzszy wyjazd - to zdecydowanie nie odpuszcza. Generalnie wiekszosc ludzi pamieta gdzie wyjezdzala przez ostatnie 5 lat albo moze odszukac itineraries po mailach. Ja wyjezdzalem dobrze ponad 30 razy jak skladalem N-400 i wszystko na kartce grzecznie wypisalem. To nie jest jakis rocket science, a nie wypisanie wszystkiego to misreprentation.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Karuzelka    7
8 godzin temu, sly6 napisał:

wedle przepisów każdy pobyt powyżej 6 miesięcy po za USA kasuje Ci czas na obywatelstwo .

Sly6, mógłbyś proszę pokazać mi ten punkt w przepisach?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

andyopole    368
2 godziny temu, kzielu napisał:

Generalnie jezeli wpiszesz przyblizona date to Ci odpuszcza (moim zdaniem), jezeli cos kompletnie ominiesz - szczegolnie dluzszy wyjazd - to zdecydowanie nie odpuszcza. Generalnie wiekszosc ludzi pamieta gdzie wyjezdzala przez ostatnie 5 lat albo moze odszukac itineraries po mailach. Ja wyjezdzalem dobrze ponad 30 razy jak skladalem N-400 i wszystko na kartce grzecznie wypisalem. To nie jest jakis rocket science, a nie wypisanie wszystkiego to misreprentation.

Wiekszosc pamieta GDZIE. Ale qrcze KIEDY? Bylem np. na Jamaice i za nic nie pamietam daty. Wiem tylko ze przed Bozym nNrodzeniem, rok sobie wykalkuluje ale zadnej pieczatki z tego wyjazdu w paszporcie nie mam. To byl moj pierwszy wyjazd poza US z nowiuska GC.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kzielu    345
15 godzin temu, andyopole napisał:

Wiekszosc pamieta GDZIE. Ale qrcze KIEDY? Bylem np. na Jamaice i za nic nie pamietam daty. Wiem tylko ze przed Bozym nNrodzeniem, rok sobie wykalkuluje ale zadnej pieczatki z tego wyjazdu w paszporcie nie mam. To byl moj pierwszy wyjazd poza US z nowiuska GC.

Biletu nie masz w mailu ? Jezeli ktos jezdzil samochodem do Kanady / Meksyku to moze miec problem, wszedzie indziej to generalnie marne tlumaczenie.

Poza tym - majac w planach wypelnianie N-400 o takich rzeczach jak podroze trzeba pamietac. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kzielu    345
11 minut temu, andyopole napisał:

Dzięki Sly ale raz, ze to było ponad pięć lat temu a dwa, że nie używam I94.

To z ponad 5 lat temu zupelnie nie ma problemu bo N-400 wymaga wypisania podrozy z ostatnich 5 / 3* lat a nie od poczatku swiata.

* - 3 lata na N-400 przez malzenstwo z obywatelem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
andyopole    368
38 minut temu, kzielu napisał:

To z ponad 5 lat temu zupelnie nie ma problemu bo N-400 wymaga wypisania podrozy z ostatnich 5 / 3* lat a nie od poczatku swiata.

* - 3 lata na N-400 przez malzenstwo z obywatelem.

Eeee, to spoko. W moim wieku musiałbym się cofnąć chyba do neolitu! :D na jesieni chyba się w końcu za to zabiorę. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz