rzecze1

"Laptop ban" rozszerzony na loty z Europy do USA

26 postów w tym temacie

To co jeszcze rano wydawalo sie niewiarygodna pogloska staje sie powoli przygnebiajaca rzeczywistoscia:

https://www.google.co.uk/amp/mobile.reuters.com/article/amp/idUSKBN1862QS

Tak sluzby "bezpieczenstwa" ludzi wytresuja, ze w 2050 bedziemy latac w jednakowych powietrznych kombinezonach, bez zadnych osobistych rzeczy i tylko po przejsciu glebokiego cavity search...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ha ha ha w 2050 to ja juz latać nigdzie nie będę :) 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja wracam SASem więc możliwe, że mogą mi skoczyć. Jak samolot po drodze nie wybuchnie to znaczy, to co im do tego. :-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Godzinę temu, KaeR napisał:

Ja wracam SASem więc możliwe, że mogą mi skoczyć. Jak samolot po drodze nie wybuchnie to znaczy, to co im do tego. :-)

Jeszcze tego nie wprowadzili zatem oficjalnych informacji nie ma (w tytule byl zamierzony znak zapytania, edytowac juz sie nie da, albo nie widze), ale z przeciekow wynika, ze bedzie to dotyczyc wszystkich linii lotniczych na lotach do USA, a nie tylko linii amerykanskich.

Wszystko wieksze od telefonu (dozwolny jeden na osobe) ma isc do "hold'u". Laptopy, tablety, aparaty fotograficzne, wszystko co ma baterie.

Wynika z tego tuzin powaznych problemow, czym i tez zainteresowala sie dzis Unia Europejska.

Juz niedlugo sie dowiemy czy to czego nie udalo sie im przepchnac w 2005 przejdzie w 2017...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Głównie było o liniach amerykańskich. Generalnie musiałyby powrócić bramki przed gateami do USA. Jak inaczej to wyegzekwuja? Pamiętacie ile zajęła edukacja odnośnie płynów?  

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, KaeR napisał:

Głównie było o liniach amerykańskich. Generalnie musiałyby powrócić bramki przed gateami do USA. Jak inaczej to wyegzekwuja? Pamiętacie ile zajęła edukacja odnośnie płynów?  

To jest jeden z "tuzinu" problemow do rozwiazania, ale ban jesli wejdzie bedzie musial dotyczyc wszystkich linii. W innym wypadku Delta, United i AA rownie dobrze moga zawiesic loty do Europy, bo pal licho okazjonalnych turystow, zaden biznes nie bedzie kupowac ludziom biletow aby mogli sie obijac przez 8 godzin.

Zobaczymy co bedzie juz w najblizszym czasie, mam nadzieje, ze w tym przypadku korporacje i pieniadze wygraja z "safety" industry.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

Nie mam problemów z banem, ale jak pisałem wcześniej, wielu ludzi jest w podróży. Co mają zrobić z laptopami? Wyrzucić? Moim zdaniem powinni pozwolić wykonać lot powrotny z lapkiem. Inaczej będzie ciekawie. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro chodzi tylko o baterie... :rolleyes:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziwne, że laptopy są be a pomarańczowy idiota z dostępem do broni atomowej jest spoko... Just sayin'. 

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

20 godzin temu, KaeR napisał:

Co mają zrobić z laptopami?

Będą musieli nadać. Dla mnie może być, ale niech odpowiednio zwiększą limity wagi bagażu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szkoda, myślałem, że będę miał wymowke w pracy... 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pamiętam jeden przypadek, który mi się zdarzył dość dawno temu, bo chyba w 2011 jak wracałem przez Edynburg i na kontroli bezpieczeństwa oficer kazała mi włączyć netbooka żeby zademonstrować że działa. Nie wiem jakie to bomby według służb specjalnych udało się zmajstrować i wpakować w laptopy, ale chyba taki przerobiony laptop już nie działa.

Inna sprawa - dlaczego tylko laptopy? W lustrzankę albo camcorder pewnie też dałoby się coś napakować.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

Dnia 11.05.2017 o 21:53, pelasia napisał:

Ha ha ha w 2050 to ja juz latać nigdzie nie będę :) 

A może gdzieś tam w górze, brzdąkając na harfie i śpiewając psalmy :) ? I mając nas w opiece...

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Albo po prostu wąchając kwiatki od dołu :) Choc u mnie w rodzinie kobiety żyją dość długo, wiec pewnie będę innym nadal w 2050 dupę zawracać :lol:  

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak przy okazji - wczoraj na CVG Delta (przez pomylke - ale zawsze) pokazywala komunikat ze pasazerowie wracajacy do US z EU nie beda mogli zabrac do kabiny laptopow. Wiec generalnie wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja ze bedzie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, pelasia napisał:

Albo po prostu wąchając kwiatki od dołu :) Choc u mnie w rodzinie kobiety żyją dość długo, wiec pewnie będę innym nadal w 2050 dupę zawracać :lol:  

A założysz się że mna że nie wszystkim? W 2047 spłacam ostatnia ratę za dom, robię huczne BBQ i spadam do św Piotra.:P

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I te laptopy niby gdzie będą? Chyba do walizy nie wsadzę ryzykując zniszczenie. Jeśli odbiorą na wejściu, to jak zabezpieczą taką ilosć laptopów.. Mam nadzieję, że to nie obejmie lotów powrotnych z USA.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powtórzę sie: jeśli w tym całym cyrku chodzi o latwopalnosc baterii to lepiej trzymać laptopa przy sobie. Jeśli się zapali to łatwiej ogień ugasić chociażby wrzucając do dyżurnego wiadra z wodą. Gdy będzie pod pokladem to co, będzie tam dyżurny strażak? 

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 godzin temu, icecream napisał:

I te laptopy niby gdzie będą? Chyba do walizy nie wsadzę ryzykując zniszczenie. Jeśli odbiorą na wejściu, to jak zabezpieczą taką ilosć laptopów.. Mam nadzieję, że to nie obejmie lotów powrotnych z USA.

Dopiero sie zacznie jak zaczną w jakiś magiczny sposob ginąć :) 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już wiem! To amerykański wywiad wykombinował, te sztuczkie. Wiadomo przecież że w laptopach ludzie trzymają różne rzeczy, od intymnych zdjęć i korespondencji po wiele interesujących informacji zawodowych z wielu dziedzin. Oni wszystkie łapki zbiorą pod pokladem a tam agenci CIA, FBI czy NSA będą mieli min. kilka godzin na przejrzenie tego wszystkiego.

Wydawa mnie siem że to jest słuszna koncepcja!

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy to już obowiązuje? W czerwcu lecę lufthansą do NY, co prawda oficjalnie nie mam laptopa. Jest to tablet 2w1 z doczepianą klawiaturą. Jest szansa że nie wniosę tego do samolotu ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma zandnych nowych przepisow w tej chwili. Czy laptop czy tablet, teraz mozesz wniesc oba do samolotu. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

4 godziny temu, andyopole napisał:

Już wiem! To amerykański wywiad wykombinował, te sztuczkie. Wiadomo przecież że w laptopach ludzie trzymają różne rzeczy, od intymnych zdjęć i korespondencji po wiele interesujących informacji zawodowych z wielu dziedzin. Oni wszystkie łapki zbiorą pod pokladem a tam agenci CIA, FBI czy NSA będą mieli min. kilka godzin na przejrzenie tego wszystkiego.

Wydawa mnie siem że to jest słuszna koncepcja!

To przed wylotem wymontuj twardy dysk i zabierz w podręcznym :) . Bo zabezpieczony niewiadomo jak skomplikowanym hasłem włączony laptop można "przejrzeć" choćby za pomocą linuxa na dowolnym nośniku.

Edytowane przez quarterback87
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od dawna nie woze laptopa, za ciężki, tablet mi w zupełności wystarcza chociaż zdecydowanie wolę pisać na tradycyjnej klawiaturze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, andyopole napisał:

Od dawna nie woze laptopa, za ciężki, tablet mi w zupełności wystarcza chociaż zdecydowanie wolę pisać na tradycyjnej klawiaturze.

Ja nawet nie posiadam takowego - jak woze to tylko sluzbowego.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz