Skocz do zawartości

"Laptop ban" rozszerzony na loty z Europy do USA


rzecze1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja pamiętam jeden przypadek, który mi się zdarzył dość dawno temu, bo chyba w 2011 jak wracałem przez Edynburg i na kontroli bezpieczeństwa oficer kazała mi włączyć netbooka żeby zademonstrować że działa. Nie wiem jakie to bomby według służb specjalnych udało się zmajstrować i wpakować w laptopy, ale chyba taki przerobiony laptop już nie działa.

Inna sprawa - dlaczego tylko laptopy? W lustrzankę albo camcorder pewnie też dałoby się coś napakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji - wczoraj na CVG Delta (przez pomylke - ale zawsze) pokazywala komunikat ze pasazerowie wracajacy do US z EU nie beda mogli zabrac do kabiny laptopow. Wiec generalnie wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja ze bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pelasia napisał:

Albo po prostu wąchając kwiatki od dołu :) Choc u mnie w rodzinie kobiety żyją dość długo, wiec pewnie będę innym nadal w 2050 dupę zawracać :lol:  

A założysz się że mna że nie wszystkim? W 2047 spłacam ostatnia ratę za dom, robię huczne BBQ i spadam do św Piotra.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę sie: jeśli w tym całym cyrku chodzi o latwopalnosc baterii to lepiej trzymać laptopa przy sobie. Jeśli się zapali to łatwiej ogień ugasić chociażby wrzucając do dyżurnego wiadra z wodą. Gdy będzie pod pokladem to co, będzie tam dyżurny strażak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, icecream napisał:

I te laptopy niby gdzie będą? Chyba do walizy nie wsadzę ryzykując zniszczenie. Jeśli odbiorą na wejściu, to jak zabezpieczą taką ilosć laptopów.. Mam nadzieję, że to nie obejmie lotów powrotnych z USA.

Dopiero sie zacznie jak zaczną w jakiś magiczny sposob ginąć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem! To amerykański wywiad wykombinował, te sztuczkie. Wiadomo przecież że w laptopach ludzie trzymają różne rzeczy, od intymnych zdjęć i korespondencji po wiele interesujących informacji zawodowych z wielu dziedzin. Oni wszystkie łapki zbiorą pod pokladem a tam agenci CIA, FBI czy NSA będą mieli min. kilka godzin na przejrzenie tego wszystkiego.

Wydawa mnie siem że to jest słuszna koncepcja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...