Skocz do zawartości
axie92

Komunikacja miejska w Los Angeles

Recommended Posts

axie92    2

Wiem że komunikacja miejska jest tam kiepska, ale chciałabym się dowiedzieć ile kosztują bilety. Niestety nie mogę nic znaleźć w Internecie, pewnie źle szukam ;) Ale będę wdzięczna  pomoc! :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

icecream    7

Ja poruszam się komunikacją i nie jest tak źle, ale trzeba się przyzwyczaić. Jeździmy nawet w nocy i daje radę. Jak masz jakieś pytania to pomogę. Normalne busy mają bardzo często przystanki - co 2 przecznice często, co jest fajne, ale z drugiej strony wydłuża czas przejazdu. Bilety też nie są specjalnie drogie - 7$ dzienny, 1,25$ lub 1,75$ jednorazowy - jak kasowany za pomocą karty TAP (co polecam), to można przez 2h jeździć za te 1,75$ i się przesiadać na bus, metro itp. W google maps sobie można wyszukać połączenia, choć nie zawsze robi dobrze kombinacyjne np. bus i metro, a metro jest znacznie szybsze, więć czasem warto dzielić na odcinki. No i stronka - http://www.nextbus.com - pokazująca w czasie rzeczywistym kiedy będzie dany bus (działa bardzo dobrze). Najważniejsza rzecz - na przystankach nie ma tras, rozkładów jazdy, godzin itp. - najlepiej jest korzystać z neta.

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

axie92    2
7 godzin temu, icecream napisał:

Ja poruszam się komunikacją i nie jest tak źle, ale trzeba się przyzwyczaić. Jeździmy nawet w nocy i daje radę. Jak masz jakieś pytania to pomogę. Normalne busy mają bardzo często przystanki - co 2 przecznice często, co jest fajne, ale z drugiej strony wydłuża czas przejazdu. Bilety też nie są specjalnie drogie - 7$ dzienny, 1,25$ lub 1,75$ jednorazowy - jak kasowany za pomocą karty TAP (co polecam), to można przez 2h jeździć za te 1,75$ i się przesiadać na bus, metro itp. W google maps sobie można wyszukać połączenia, choć nie zawsze robi dobrze kombinacyjne np. bus i metro, a metro jest znacznie szybsze, więć czasem warto dzielić na odcinki. No i stronka - http://www.nextbus.com - pokazująca w czasie rzeczywistym kiedy będzie dany bus (działa bardzo dobrze). Najważniejsza rzecz - na przystankach nie ma tras, rozkładów jazdy, godzin itp. - najlepiej jest korzystać z neta.

Dziękuję, właśnie jak zerkalam na rozkłady to nie wyglądało to źle, a przesiadki to nie problem dla nas. A w sumie każdego dnia czekanas podróż w jedną stronę i spowrotem, dlatego raczej skorzystamy z komunikacji, a auto wynajmiemy juz ostatniego dnia w LA, żeby pojechać w dalszą podróż :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz