Skocz do zawartości

Ślub z obywatelką USA


Sammy2000

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, haneczka019 said:

Oczywiście, że każdemu wolno się pomylić. Ja też popełniam błędy, ale nie o to tu chodzi. Jeśli będę miała ochotę mogę lecieć do USA na mojej wizie turystycznej i wziąć ślub :). Nikt mi tego nie zabroni, bo to nie jest łamanie prawa. Ważne jest z kim ten ślub i najważniejsze, co dalej robię po ślubie. Mój przykład: ja Polka, on Polak, lecimy sobie turystycznie do Stanów, bierzemy ślub, wracamy po wakacjach do Polski. Koniec bajki. Czy jest w tym coś nielegalnego? Może być też on obywatel amerykański, ona innej narodowości. Mogą zrobić to samo i wrócić do kraju w którym żyją (lub jedno z nich wróci do kraju). Też nie ma w tym nic nielegalnego ;). Kwestia jest w tym co zrobią po ślubie. 

I nie chodziło mi o wytykanie Ci błędu, tylko forum czytają różne osoby i potem powtarzają takie nieprawdziwe informacje, bo "gdzieś to, kiedyś przeczytały" ;).

Tak jak autor postu pyta bo widze ze tez nie doczytalas i nie widzisz istoty problemu.

Pytanie autora postu:

Czy po ślubie będę mógł swobodnie podróżować pomiędzy Polską a USA?

 

Bierze slub tutaj, wraca do Polski, powraca do USA i na granicy pyta urzednik jaki jest cel wizyty? Odpowiada ze przylatuje do zony na wizie turystycznej? Autor nie pyta o legalnosc slubu tylko o przyszle problemy wiec moze trzeba jasno powiedziec: wiza nieimigracyjna nie gwarantuje wjazdu na terytorium USA

Znalem czlowieka ktoremu przez 20 lat "udawalo sie" podrozowac tam i z powrotem, az ktoregos razu nie udalo sie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
48 minut temu, wojtekn napisał:

Tak jak autor postu pyta bo widze ze tez nie doczytalas i nie widzisz istoty problemu.

Pytanie autora postu:

Czy po ślubie będę mógł swobodnie podróżować pomiędzy Polską a USA?

 

Bierze slub tutaj, wraca do Polski, powraca do USA i na granicy pyta urzednik jaki jest cel wizyty? Odpowiada ze przylatuje do zony na wizie turystycznej? Autor nie pyta o legalnosc slubu tylko o przyszle problemy wiec moze trzeba jasno powiedziec: wiza nieimigracyjna nie gwarantuje wjazdu na terytorium USA

Znalem czlowieka ktoremu przez 20 lat "udawalo sie" podrozowac tam i z powrotem, az ktoregos razu nie udalo sie. 

Ja widzę problem w czymś innym, w podawaniu nieprawdziwych informacji.

Posiadanie wklejki z wizą w paszporcie nie gwarantuje wjazdu na teren USA niezależnie od tego czy ma się tam męża/żonę, przyjaciela/koleżankę, lub jeśli nie zna się nikogo tylko leci się pozwiedzać. Nikt nikomu takich gwarancji nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są osoby które latają na wizie turystycznej w czasie procesu o wizę np. Małżeńska. Są tak samo traktowani jak inni turyści. Ważne jest pokazanie że trzeba wrócić do ojczystego kraju i jest to ważniejsze w tym momencie od odwiedzanie partnera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszyscy macie rację :) i oba poniższe zdania są prawdziwe:

- zawarcie związku małżeńskiego na wizie turystycznej jest w pełni legalne,

- z punktu widzenia funkcjonariusza CBP USA fakt posiadania przez @Sammy2000 żony w USA może, jako taki, stanowić przesłankę do podważenia wiarygodności jego turystycznego/biznesowego wjazdu (prawo USA nakazuje osobie starającej się o wjazd nieimigracyjny do USA wykazanie, że nie zamierza pozostawać w USA - posiadanie żony może stanowić na jego niekorzyść (podejrzenie o dual intend -> AOS po wjeździe)). Jednocześnie im więcej jego pobytów krótkoterminowych na terenie USA po dacie ślubu, tym mniejsze podejrzenia o przedmiotowe.

Moim zdaniem, po jego powrocie do PL, powinni jednak wszcząć procedurę uzyskania GC, jeśli nie ma przeciwwskazań natury biznesowej (np. kwestia opłacania podatków od prowadzonej działalności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za odpowiedzi. 

Sytuacja na dzień dzisiejszy wygląda tak:

- Jestem teraz w Polsce, moja przyszła żona ma przylecieć do mnie do Polski w czerwcu na 2 tygodnie. 

- Ja powinienem ponownie pojechać do USA w sprawach firmowych w lipcu (mam 10-cio letnią wizę turystyczną). 

Nie wiemy kiedy i gdzie mamy wziąć ślub, żeby było bezpiecznie, szybko i bez komplikacji. 

Opcja pierwsza:

wziąć ślub w Polsce?

Opcja druga:

Pojechać do USA, wziąć ślub i poczekać na GC te kilka miesięcy (ta opcja mi badziej odpowiada)?

co wy na to?

Z góry dziękuję za porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sammy2000 napisał:

Dla mnie to nie oszustwo. Nie mogę wziąć ślubu w USA?

Myślisz że dla urzędnika imigracyjnego to będzie wyglądało na oszustwo?

Slub wziac mozesz - jak juz pisalismy Ci w tym watku. Zmiana statusu po slubie a dokladnie wyjazd z takim zamiarem to fraud.

Wez slub (gdziekolwiek - to nie ma znaczenia), wroc do PL i przejsc normalny konsularny proces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie to nie oszustwo Ale z punktu widzenia prawa branie ślubu w USA i oczekiwanie tam na zielona kartę jest nielegalne.  Ale spoko. Nie zapomnij powiedzieć na granicy dokładnie jakie są twoje plany. To bardzo ważne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...