Skocz do zawartości

Zmiana nazwiska w USA a wydanie polskiego paszportu


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc :)  

W pazdzierniku 2016 przyjechalam do USA na podstawie K1, wzielam slub w USA, dostalam pozwolenie o prace na nazwisko meza (w tym tygodniu) i teraz zabieram sie za zmiane nazwiska w polskim paszporcie, a przynajmniej szukam informacji jak to zrobic. Ciagle czekam na GC (rowniez na nazwisko meza), ale wszystkie dokumenty mi juz zatwierdzili. 

Na stronie ambasady jest napisane, ze potrzebuje aktu malzenstwa z polski, ale nie wybieram sie poki co do Polski, wiec czy jest jakas inna opcja, zeby to zalatwic ? W ogole wydaje mi sie to bez sensu, zeby jechac specjalnie po akt malzenstwa.

Bardzo trudno mi sie dodzwonic do ambasady w Chicago, wiec szukam pomocy tutaj. 

Bede wdzeczna za wszelka pomoc

Pozdrawiam :)) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czeka ciebie fantastyczna zabawa z umiejscawianiem aktu małżeństwa w Polsce. Możesz to zrobić przez konsulat.

http://www.chicago.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/sprawy_prawne/akty_stanu_cywilnego/umiejscowienie_/

Dodatkowo musisz mieć szczęście żeby akurat w dniu kiedy pojawisz się z przygotowaną dokumentacją w konsulacie nie znalazł się nadgorliwiec, który będzie wymagał dodatkowych, niewymienionych w linku powyżej dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to czytalam i jestem PRZERAZONA tym co widze. Wszystko jest tak skomplikowane, ze nie wiem od czego zaczac. Nie po drodze mi do Chicago, a z tego co czytam, to nie ma opcji przez internet. Kto mi da tyle wolnego w pracy, zeby to wszystko pozalatwiac.. 

Czytalam, ze niektorzy nie zmieniaja nazwiska i jezdza "na dwa" ale to zadne rozwiazanie. Mam czas do grudnia, zeby miec paszport na nowe nazwisko i teraz boje sie czy zdaze! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akt malzenstwa z polski juz mam zalatwiony, trzeba tylko upowaznienie z urzedu notarialnego tutaj spisac i moze zalatwic ci to ktos z rodziny i wyslac poczta. 

czy moglby mi ktos powiedziec jakie dokumenty oprocz aktow urodzenia i malzenstwa sklada sie o wydanie nowego paszportu ? 

oraz czy trzeba to wszystko osobiscie zlozyc i czy wystarczy na to jeden dzien  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5/22/2017 o 19:25, Jesi Ka napisał:

akt malzenstwa z polski juz mam zalatwiony, trzeba tylko upowaznienie z urzedu notarialnego .....

 

1 godzinę temu, Jesi Ka napisał:

ah myslalam ze w USC mama dostanie moj akt slubu od reki, ale to by bylo zbyt piekne :( 

To masz juz umiejscowiony ten akt slubu czy nie, bo juz sie troche gubie w twoich wypowiedziach?

Jesli nie masz jakies pytania to smialo! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...