Skocz do zawartości

Ślub z obywatelem USA w Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć /  HELP 

Wraz z moim Narzeczonym  z USA  zamierzamy zawrzeć związek  małżeński w USC, jak na razie zostajemy w PL ponieważ On i ja mamy tutaj swoja prace itp, ale za jakiś czas planujemy przeprowadzkę do jego stron rodzinnych, zastanawiamy się jednak jak to będzie ze Mna, czy Ja muszę aplikować o jakieś dokumenty cz y dostaje pozwolenie  na wjazd do USA z racji tego ze jestem jego zona  a  On się tam urodził... bladzi jesteśmy w tym temacie proszę o doświadczenia  ! dziękujemy !!!! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, blehu napisał:

Cześć /  HELP 

Wraz z moim Narzeczonym  z USA  zamierzamy zawrzeć związek  małżeński w USC, jak na razie zostajemy w PL ponieważ On i ja mamy tutaj swoja prace itp, ale za jakiś czas planujemy przeprowadzkę do jego stron rodzinnych, zastanawiamy się jednak jak to będzie ze Mna, czy Ja muszę aplikować o jakieś dokumenty cz y dostaje pozwolenie  na wjazd do USA z racji tego ze jestem jego zona  a  On się tam urodził... bladzi jesteśmy w tym temacie proszę o doświadczenia  ! dziękujemy !!!! :) 

Musisz aplikowac o wize imigracyjna CR-1 / IR-1, zaczyna sie od wypelnienia petycji I-130, trwa okolo roku.

Pierwszy podstawowy problem na ktory natrafiaja obywatele US pracujacy za granica to taki ze nie rozliczaja sie z IRS a jednym z wymaganych dokumentow jest IRS tax return.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było dostać wizę tylko z racji bycia żona... nie musiałabym tyle kasy wyrzucać na wizę a potem zielona kartę..  eh! 

Mąż aplikuje o wizę cr1. Proces trwa około roku. Do aplikacji trzeba dołączyć duuzo innych papierków. Mąż musi wykazać domicle w USA. Np. Pojechać tam wcześniej, znaleźć pracę czy mieszkanie... 

http://www.visajourney.com/content/i130guide1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry, 

Przepraszam ze teraz odpisuje, bardzo dziękuje Wam za odpowiedzi, bardzo mi się przydały. A jeśli brałam udział w losowaniu, i nie zostałam wylosowana, i za jakiś czas zaaplikuje o wizę turystyczna, czy w Ambasadzie maja wgląd do loterii ?? czy własnie sobie zwiększyłam szanse na odmowę :P ?? :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLY6, :) chyba mnie nie zrozumiałeś, albo Ja nie zrozumiałam twojej odp :) Moje pytanie było, czy jeśli wzięłam udział w Loteri -  i nie wylosowałam, a za jakiś czas pojadę po wizę turystyczna, to czy oni to widza ze brałam udział w Loteri a teraz aplikuje o wizę ?? czy to nie ma znaczenia, czy tez sobie zwiększyłam szanse na odmowę bo loteria. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, blehu napisał:

SLY6, :) chyba mnie nie zrozumiałeś, albo Ja nie zrozumiałam twojej odp :) Moje pytanie było, czy jeśli wzięłam udział w Loteri -  i nie wylosowałam, a za jakiś czas pojadę po wizę turystyczna, to czy oni to widza ze brałam udział w Loteri a teraz aplikuje o wizę ?? czy to nie ma znaczenia, czy tez sobie zwiększyłam szanse na odmowę bo loteria. :) 

Olej to. Ja tez startowalam w loterii, nie wylosowalam, a potem ubiegalam sie o J1 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...