Skocz do zawartości

Wylosowałem, wysłałem DS-260, co dalej


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Udało mi się wylosować numer 13XXX, wysłałem formularz DS-260. Lekko się stresuję czy oby na pewno czegoś w nim nie pomyliłem chociaż sprawdzałem milion razy. 

Nie znalazłem wątku, w którym byłyby zebrane wszystkie informacje odnośnie dalszych kroków, zatem zapytam.

1. Czy trzeba/warto coś zrobić/zebrać jakieś dokumenty zanim konsul odezwie się w sprawie terminu rozmowy? Wg

https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/if-you-are-selected/prepare-supporting-documents.html

Potrzebne dokumenty to:

Required DV Qualifying Education or Work Experience

2. Czy świadectwo dojrzałości z technikum (polskie), dyplom (mam w języku angielskim), świadectwa pracy (w języku polskim) to wystarczające dokumenty?

3. Jakim dokumentem mogę potwierdzić doświadczenie zdobyte w firme w której aktualnie pracuję?

Birth Certificates

4. Wystarczy kopia aktu urodzenia w języku polskim?

Court and Prison Records

5. Czy potrzebuję jakiekolwiek dokumenty jeśli nigdy nie byłem karany?

Deportation Documentation

6. Tutaj oczywiście niczego nie potrzebuję jeśli nie byłem deportowany?

Marriage Certificate

7. Wystarczy kopia aktu małżeństwa w języku polskim?

Marriage Termination Documentation

To mnie nie dotyczy :)

Military Records

8. Posiadam kategorię A, ale nigdy nie służyłem, zatem nie potrzebuję żadnych dokumentów?

Police Records

9. Rozumiem, że trzeba poprosić o wystawienia zaświadczenia o niekaralności za pomocą tego wniosku? Jak długo trwa jego uzyskanie?

Request Form

Custody Documentation

To mnie nie dotyczy

10. Wyrobieniem międzynarodowej książeczki szczepień i samymi szczepieniami powinienem zająć się po wizycie u lekarza czy wcześniej? Jaki jest termin oczekiwania na wizytę i ile trwa cały proces uzyskania papierów od lekarza? Wizytę ustalać dopiero po wyznaczeniu terminu przez Konsula?

11. Coś pominąłem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pominąłeś to ze trochę inaczej pisze na forum i stronie Ambasady USA w Polsce. Trochę mniej dokumentów. Sprawdź ta stronę i porównaj.

 

książeczki wojskowej nie potrzebujesz a książeczkę szczepienia masz miec przed wizyta u lekarza. Zaproszenie na rozmowę jest 6-8 tygodni przed rozmowa wysyłane na email oraz będzie to widoczne na stronie gdzie wygrałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...