Skocz do zawartości

Studia po polskim liceum


karolcia98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy orientuje się ktoś, jak wygląda aplikowanie na studia, po polskim liceum, na zielonej karcie? Wiem, że matura się nie liczy, tylko oceny. Czy są na początku jakieś specjalne programy językowe dla osób, których angielski nie jest pierwszym językiem i czy są one płatne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektorych stanach bibloteki i szkoly srednie prowadza wieczorowe kursy nauki jeyka angielskiego. Takie kursy nie sa drogie (ok 50-100$), tylko trzeba pokazac dowod,ze sie mieszka w danym miejscu.  Np. w Nowym Yorku( ale i w innych miejscach)  sa szkoly jezyka odplatne ( kursy w takich szkolach kosztuja 1500$ i wiecej). Poszukaj sobie informacji wtychh linkach:

http://www.lsi.edu/en/schools/usa/learn-english-in-new-york

https://www.kaplaninternational.com/flexible-english-courses/intensive-english

 

Jesli nie skonczylas sredniej szkoly w USA to musisz zdac TOEFL zeby sie dostac na studia.

https://www.ets.org/toefl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, katlia napisał:

Na wiele uczelni trzeba tez zdawac egzaminy SAT lub ACT... chyba ze zaczyna sie nauke na community college (tansze 2 letnie szkoly), wtedy tylko TOEFL bedzie potrzebny. 

Ale jak sie ma GC to nadal TOEFL jest potrzebny? A nie robia testu zapoznawczego, ogólnego? Jak ja sie zapisywałem do CC to mnie nawet o TOEFL nie pytano. Pytam z ciekawości, bo nie jestem w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Ja chodziłam do community college w Chicago i jedyne co musiałam zrobić, to zdać test z języka angielskiego (pisemny, składał się z czytania ze zrozumieniem i napisania krótkiej rozprawki). Nie był to trudny test, poziom średniozaawansowany jest moim zdaniem wystarczający do zdania takiego testu. Nikt nie patrzył na moje polskie świadectwa, podobnie zresztą nikt nie patrzył na mój status imigracyjny. Ale jak już ktoś wcześniej napisał- każda szkoła może mieć swoje własne regulacje.

Co do kursów angielskiego, to w Chicago (nie wiem jak w innych miastach) są organizowane darmowe kursy w community colleges i Zrzeszeniu Polsko-Amerykańskim. Są to tak zwane kursy ESL- English Second Language. Dostaje się również podręczniki za darmo. Jedyny minus jest taki, że są one na poziomach od podstawowego do takiego lekko średnio-zaawansowanego, więc ktoś kto w miarę dobrze mówi po angielsku już tam się nic nie nauczy. Ale dla początkujących polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...