Skocz do zawartości

nostryfikacja dyplomu


Labs92

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Jackie napisał:

 

Tak.

 

3 godziny temu, ilon napisał:

Ja wlasnie kilka dni temu zaczelam sie do tego zabierac. 

Dajcie jakieś info. Bo z tego co czytałem za te +- 200$ dostajemy raport nostryfikacyjny. A co z licencją na wykonywanie zawodu, co z brakujacymi przedmiotami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Labs92 napisał:

Dajcie jakieś info. Bo z tego co czytałem za te +- 200$ dostajemy raport nostryfikacyjny. A co z licencją na wykonywanie zawodu, co z brakujacymi przedmiotami?

 

Musisz przesłać transkrypt do organizacji która zajmuje się udzielaniem licencji. Co do brakujących przedmiotów, to WES się tym nie zajmuje. Każdy stan ma inne przepisy tyczące licencji i certyfikatów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jackie napisał:

 

Musisz przesłać transkrypt do organizacji która zajmuje się udzielaniem licencji. Co do brakujących przedmiotów, to WES się tym nie zajmuje. Każdy stan ma inne przepisy tyczące licencji i certyfikatów,

Znalazłem jeszcze organizację i punkt "Course by Course"

https://www.ece.org/SiteMain/28/49

Zanim tam zadzwonię może jesteś w stanie mi odpowiedzieć czy wysyła się im sam skrypt i dyplom ze studiów magisterskich (ostatni dyplom) czy muszę jeszcze dołączyć ze studiów inżynierskich lub nawet z maturą? I czy najpierw wysyła się to drogą e-mailową, a po akceptacji dopiero oryginał na adres organizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Labs92 napisał:

Znalazłem jeszcze organizację i punkt "Course by Course"

https://www.ece.org/SiteMain/28/49

Zanim tam zadzwonię może jesteś w stanie mi odpowiedzieć czy wysyła się im sam skrypt i dyplom ze studiów magisterskich (ostatni dyplom) czy muszę jeszcze dołączyć ze studiów inżynierskich lub nawet z maturą? I czy najpierw wysyła się to drogą e-mailową, a po akceptacji dopiero oryginał na adres organizacji?

 

Nie wiem jak z ECE, ja załatwiałam przez WES i nawet tam się pewnie coś pozmieniało, bo to dość dawno było. Ja chciałam pójść do szkoły, więc musiałam dostarczyć świadectwo maturalne (wraz z tłumaczeniem) oraz transkrypt studiów w "zabezpieczonej" kopercie i dyplom studiów.  Z dyplomem  nic dodatkowo nie musiałam robić bo miałam kilka oryginalnych odpisów w domu, w tym jeden po angielsku i jeden po niemiecku ;) ) Niczego nie słałam mailem, transkrypt musiał być wystawiony przez szkołę i przez nich zaklejony w kopercie w pieczątką na zaklejce, żeby nie było podejrzeń że majstrowałam przy nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jackie napisał:

 

Nie wiem jak z ECE, ja załatwiałam przez WES i nawet tam się pewnie coś pozmieniało, bo to dość dawno było. Ja chciałam pójść do szkoły, więc musiałam dostarczyć świadectwo maturalne (wraz z tłumaczeniem) oraz transkrypt studiów w "zabezpieczonej" kopercie i dyplom studiów.  Z dyplomem  nic dodatkowo nie musiałam robić bo miałam kilka oryginalnych odpisów w domu, w tym jeden po angielsku i jeden po niemiecku ;) ) Niczego nie słałam mailem, transkrypt musiał być wystawiony przez szkołę i przez nich zaklejony w kopercie w pieczątką na zaklejce, żeby nie było podejrzeń że majstrowałam przy nim.

I ten WES wyslal to wszystko potem do szkoly, ktora to przyjela? Bo to co napisalas brzmi jak cos co sie robi bezposrednio ze szkola. Nie rozumiem dlaczego korzystacie z uslug tych firm, bo to nie jest 'nostryfikacja' w polskim tego slowa znaczeniu, tylko jakas prywatna jednostka wydaje opinie. I tych firm jest kilkadziesiat, jesli nie setki, ja sobie moge zrobic stronke i wystawiac raporty po dwie setki za sztuke. Komus kiedykolwiek sie to przydalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, vlade napisał:

I ten WES wyslal to wszystko potem do szkoly, ktora to przyjela? Bo to co napisalas brzmi jak cos co sie robi bezposrednio ze szkola. Nie rozumiem dlaczego korzystacie z uslug tych firm

 

Bo takie było wymaganie mojej szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jackie napisał:

 

Bo takie było wymaganie mojej szkoły.

I chcieli zebys konkretnie uzyla tej jednej firmy - WES, a nie ze masz wolny wybor? Pewnie szkola nie miala wlasnego dzialu, ktory by sie tym zajmowal i zrobili outsourcing, jesli wszystkie uczelnie by sie zgodzily na jakas jedna firme to by bardzo ulatwialo formalnosci. Albo nawet jakby te firmy zajmujace sie ewaluacja publikowaly listy klientow, ktorzy korzystaja z ich uslug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...