Skocz do zawartości
Melodia0909

Pytanie dot. Zarobków

Recommended Posts

Witam, wypełniam aplikacje o wizę i jest pytanie o dochód, czytałam kilka tematów ale nie znalazłam od-.

dochód podajemy brutto czy netto?

oraz posiadam rentę rodzinna to mam doliczyć do zarobków w pracy? I wpisac zsumowana kwotę czy tylko kaske z pracy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki, chodź czytałam ze ludzie podają normalnie brutto..

jeszcze takie pytanko czy odmówiono mi wizy, tak odmówiono jakieś 17lat temu, konsul powiedział 'psiklo mi' a mam napisać teraz powód odmowy mam napisać psiklo mi czy po ang nie przekonałam konsula czy wpisac dont know ? Może n/a?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze podawałem brutto. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, KaeR napisał:

Zawsze podawałem brutto. 

A ja netto. Widać nie ma to chyba większego znaczenia. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
19 minut temu, haneczka019 napisał:

A ja netto. Widać nie ma to chyba większego znaczenia. 

Nie każdy wie. Jak pracowałem w Polsce to miałem kilka źródeł i na koniec roku wiedziałem ile to jest netto. Pensje w USA podaję się brutto a to w końcu ambasada USA. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2 godziny temu, KaeR napisał:

Nie każdy wie. Jak pracowałem w Polsce to miałem kilka źródeł i na koniec roku wiedziałem ile to jest netto. Pensje w USA podaję się brutto a to w końcu ambasada USA. 

Może inaczej... w moim przypadku i mojego męża  nie miało to znaczenia jeśli chodzi o przyznanie wiz ;). Ale pewnie gdybym wiedziała wcześniej, że większość ludzi podaje brutto, to tak bym zrobiła. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wieloletnia tradycja, która przyjęła się  w Polsce to podawanie zarobków "na rękę". Wiąże się to z niestabilnym systemem podatkowym. Od czasów komuny nikt się nie interesował i często nawet nie miał pojęcia jakie/czy pracodawca płacił daniny od jego zarobkow. To się wciąż zmieniało. Dopiero za nowej Polski mamy jaką taką stabilizację i wiedzę na temat haracz płaconemu Państwu. Każdy dostaje do ręki PIT 11 i dowiaduje się ile zarobił a ile dostał na konto.

W USA od zawsze podaje się dochody brutto.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odkąd pracuję zawodowo dostaję wraz ze swoją pensją rozliczenie i zawsze wiedziałam i wiem jak wysoki podatek jest odprowadzany z mojej pensji, ile płaci mój pracodawca i etc. Zawsze byłam przyzwyczajona do podawania wysokości dochodu netto, chociażby w bankach gdy starałam się o kredyt. Nie dorabiałabym do tego jakiejś specjalnej ideologii, dla mnie po prostu jest to bardziej miarodajne do oceny czy kogoś na coś stać czy też nie. W tym przypadku czy stać mnie np na wyjazd turystyczny do USA. Jeśli ktoś uważa, że powinien we wniosku wizowym podać kwotę brutto, bo to "lepiej wygląda" to proszę bardzo. Jak widać w moim przypadku, podanie zarobków netto nie było błędem ;).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Błogosławieni, którzy mieli jedno źródło dochodu. Ja miałem źródło dochodu i w USA i w Polsce. I co wtedy? Czym jest de facto netto w stanach? Tak pytam bo generalnie temat mi wisi. ☺️

Edytowane przez KaeR

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
23 minuty temu, haneczka019 napisał:

Odkąd pracuję zawodowo dostaję wraz ze swoją pensją rozliczenie i zawsze wiedziałam i wiem jak wysoki podatek jest odprowadzany z mojej pensji, ile płaci mój pracodawca i etc. Zawsze byłam przyzwyczajona do podawania wysokości dochodu netto, chociażby w bankach gdy starałam się o kredyt. Nie dorabiałabym do tego jakiejś specjalnej ideologii, dla mnie po prostu jest to bardziej miarodajne do oceny czy kogoś na coś stać czy też nie. W tym przypadku czy stać mnie np na wyjazd turystyczny do USA. Jeśli ktoś uważa, że powinien we wniosku wizowym podać kwotę brutto, bo to "lepiej wygląda" to proszę bardzo. Jak widać w moim przypadku, podanie zarobków netto nie było błędem ;).

Bo młoda jesteś, były takie czasy ze pracownik nie miał specjalnego pojęcia czy od jego pracy jest płaconych podatek. Było nawet tak ze w Polsce zupełnie nie było podatku dochodowego od pracy najemnej. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

NIKT w USA nie podaje netto... bo podatek i to co pracodawca odejmuje z pensji rozni sie od osoby do osoby

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Brutto zawsze lepiej wygląda. Poza tym, porównaj ludzia, który płaci zdrowotne z tym niemającym ubezpieczenia. W ostatecznym rozliczeniu, który z nich ma szansę na większy realny dochód? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powinno być pytanie ile masz kasy bo ktoś jak ma 5 mln w gotowce bo nie wiem dostał w spadku kilka ha pola i się na tym dorobił i ma w dupie prace to co wtedy jest zwykłym bezrobotnym i potencjalnym zamiataczem ulic w NY

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szczerze nigdy nie aplikowałem o B2 ale ojciec mojego kumpla jest (i był od zawsze ) zwykłym niczym niewyróżniającym się człowiekiem a zawsze dostawał wizę na ile chciał i gdzie chciał.  Zawsze jak pokazywał ile on ma w Polsce to nikt by nawet nie wątpił ,że może nie wrócić do Polski . Ponieważ już sprzedaż jednej działki ustawia go do końca życia. Więc jakoś to jednak  można przemycić pomimo braku odpowiedniego pytania ... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytanie o zarobki to tylko jedno z kryteriow. Na tej podstawie nikt by wizy prawie nie dostawal biorac po uwage srednie zarobki w Polsce. 

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia ‎2017‎-‎06‎-‎11 o 22:02, Melodia0909 napisał:

Powinno być pytanie ile masz kasy bo ktoś jak ma 5 mln w gotowce bo nie wiem dostał w spadku kilka ha pola i się na tym dorobił i ma w dupie prace to co wtedy jest zwykłym bezrobotnym i potencjalnym zamiataczem ulic w NY

to proszę o wydruk z konta taki z paru miesięcy i zgadnij co się stanie/ sa tacy ze za cenę wizy nie pokażą tego. Najwyżej za drugim razem wizę otrzymają. A co podawania brutto netto to Konsul może zadać pytanie jak powiedzieć ze Male związki z Polską jak podasz kwotę brutto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia ‎2017‎-‎06‎-‎11 o 20:48, andyopole napisał:

Brutto zawsze lepiej wygląda.

Wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać... wp_ss_20170613_0006.png.dd55d241a213f3ca646e2890b272fc89.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:) 

Ale poniewaz to jest Forum USA, podkreslam: tu NIGDY nie podaje sie pensji netto. 

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tez dawalam zarobki brutto, bo w netto to takie klepki ze az wstyd lol :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!