Skocz do zawartości
Devil_angel

Praca przez agencję w Holandii a wiza?

Recommended Posts

Otóż.. od pol roku pracuje w Holandii z tym ze przeZ agencję. Nie przeszlam na kontrakt bo duzo podróżuje. Od kilku miesięcy siostra jest au pair w usa i chcialam ją odwiedzić. O wize Bede sie starać w Warszawie. I pytanie brzmi..  czy pracujac w NL przez agencję mam szansę dostać wize? Siostra mowi ze lepiej jakbym na wajscje poszla do pracy w PL i zapisała się do jakiejś szkoły aby konsulat mial podstawę ze mam cos w pl co mnie trzyma. Tylko to za,dużo zachodu.. Czy jest szansa ze wniosek przejdzie pozytywnie mimo ze pracuje przeza agencję i to poza PL ? Brakuje mi pomysłów co mam robić aby zwiększyć szanse na dostanie wizy a nie chce za mocno kombinować..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to dużo nie zrobisz.. A siostra gdzie jest,jak z mieszkaniem,ile czasu będziesz w USA,pamiętaj ze pracujesz nawet jak dużo podróżujesz.

a taka praca i nauka przed samą rozmowa może być źle odebrane bo jeśli praca i szkola to jakiś czas a nie np parę tygodni przed rozmowa o wizę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Siostra jest au pair czyli zajmuje sie dziećmi i.mieszka z ta amerykańska rodzinĄ której dziećmi sie zajmuje. Nie maja problemu jakbym na tydzień przyjechała do niej i tam nocowala. Dłużej niz tydzień -dwa nawet nie chce tam siedzieć. 

Właśnie tez tak pomyślałam o tej szkole i pracy w pl  i wole skonsultować to z,kimś kto ogarnia temat... 

Czyli normalnie mam próbować ?  Szanse na odnowę sa większe skoro nic mnie nie łączy z Polską? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pytam się o miejsce gdzie siostra jest,czym mniejsze miejsce tym czasami lepiej bo np w Nowym Jorku prace znajdziesz.

jak pracujesz po za Polska to masz prace w Holandii. Przyszykuj się na pewne pytania o pracę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Savannah / Georgii jest. To dobrze czy źle? Ja akurat wolałabym usa zwiedzać nizniz tam pracować Ale oko. Roozumiem ze oni podejrzewaja każdego ze znajdzie tam prAce i spieprzy z Polski?

Na jakieś dziwne pytania o prAce jestem przygotowana. 

Generalnie jakieś szanse na dostanie wizy Twoim zdaniem sa czy lepiej oszczędzić te 160 dolcow?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze jest szansa na wizę i jest to kolo 95%

jak poczytasz fora różne to się przekonasz ze nadal tam sie lata do pracy . Ty lecisz po za skupiska Polonii i to może być plus.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Probuj. Na forum wiecej ludzi pisze doswiadczenia po tym jak dostaje odmowy, wiec nie zniechecaj sie. W rzeczywistosci tak jak sly napisal, znaczna wiekszosc osob aplikujacych dostaje wizy ;) 

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, ilon napisał:

Probuj. Na forum wiecej ludzi pisze doswiadczenia po tym jak dostaje odmowy, wiec nie zniechecaj sie. W rzeczywistosci tak jak sly napisal, znaczna wiekszosc osob aplikujacych dostaje wizy ;) 

Dzięki :) Do stracenia jest ew. Kasa o fajne widoki ale zaryzykuję. 

Jak bede po spotkaniu to tez sie podzielę wrażeniami ^^

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro pracujesz w NL, to udawadniasz zwiazki glownie  z NL a nie z PL. Masz wykazac wiez z jakimkolwiek krajem ktory nie nazywa sie USA.

Jak aplikowalem o B1/B2 to wowczas wykazywalem wiez z PL, 2 lata pozniej pojechalem do Kanady, i na granicy jak na weekend do Idaho jechalem to sie pytali o wiez z Kanady (bylem na IEC). Jak skonczyl mi sie work permit w Kanadzie to musialem przekroczyc granice, wiedzialem, ze wkrotce bede mial rozmowe o GC, wiec auto bylo zawalone osobistymi rzeczami, posciela, sztuccami, itp gdyz nie planowalem wracac do Kanady. Przez bite 6h do granicy myslalem co im powiem i jak dlugo beda mnie trzymac. Powiedzialem (zgodnie z prawda) ze jade do Vegas na turniej pokera, ze nie mam noclegow zabukowanych ani po drodze ani na miejscu (w koncu Vegas - nie trudno o hotel), nie pytali sie o zadne zwiazki z Kanada czy Polska na wjezdzie. Jedynie 5x spytali sie - 3 roznych celnikow ile mozna wygrac, ile turniej trwa oraz czy na pewno nie mam wiecej niz $10k gotowka...

Podejdz na luzie do sprawy, odpowiadaj naturalnie, zgodnie z prawda, nie ucz sie odpowiedzi na pamiec a bedzie dobrze ;)  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 18.06.2017 o 05:30, czarex napisał:

Skoro pracujesz w NL, to udawadniasz zwiazki glownie  z NL a nie z PL. Masz wykazac wiez z jakimkolwiek krajem ktory nie nazywa sie USA.

Jak aplikowalem o B1/B2 to wowczas wykazywalem wiez z PL, 2 lata pozniej pojechalem do Kanady, i na granicy jak na weekend do Idaho jechalem to sie pytali o wiez z Kanady (bylem na IEC). Jak skonczyl mi sie work permit w Kanadzie to musialem przekroczyc granice, wiedzialem, ze wkrotce bede mial rozmowe o GC, wiec auto bylo zawalone osobistymi rzeczami, posciela, sztuccami, itp gdyz nie planowalem wracac do Kanady. Przez bite 6h do granicy myslalem co im powiem i jak dlugo beda mnie trzymac. Powiedzialem (zgodnie z prawda) ze jade do Vegas na turniej pokera, ze nie mam noclegow zabukowanych ani po drodze ani na miejscu (w koncu Vegas - nie trudno o hotel), nie pytali sie o zadne zwiazki z Kanada czy Polska na wjezdzie. Jedynie 5x spytali sie - 3 roznych celnikow ile mozna wygrac, ile turniej trwa oraz czy na pewno nie mam wiecej niz $10k gotowka...

Podejdz na luzie do sprawy, odpowiadaj naturalnie, zgodnie z prawda, nie ucz sie odpowiedzi na pamiec a bedzie dobrze ;)  

Związki z NL mam takie ze odciągają mi tu podatki i tu pracuje. Nawet nie mam meldunku bo nie ma takiego obowiązku. Bede gadac zgodnie z prawda, kręcić i tak nie umiem. Zanim nastapi rozmowa powinnam byc wyluzowana :P

Kazdy mnie nastawial na udowadnianie związku z PL to i tak sie zakrecilam. Ty trafiłeś na dobrego celnika, tez fajnie podeszli do sprawy :).

Odnośnie kasy.. pieniądze trzeba miec w gotówce przy przekraczaniu granicy? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
20 minut temu, Devil_angel napisał:

Związki z NL mam takie ze odciągają mi tu podatki i tu pracuje. Nawet nie mam meldunku bo nie ma takiego obowiązku. Bede gadac zgodnie z prawda, kręcić i tak nie umiem. Zanim nastapi rozmowa powinnam byc wyluzowana :P

Kazdy mnie nastawial na udowadnianie związku z PL to i tak sie zakrecilam. Ty trafiłeś na dobrego celnika, tez fajnie podeszli do sprawy :).

Odnośnie kasy.. pieniądze trzeba miec w gotówce przy przekraczaniu granicy? 

Placisz tam podatki, pracujesz i mieszkasz, czyli masz wiez z NL a nie PL. Wiezi z PL nie wykarzesz wiec nie ma co probowac nawet. Dobrze miec gotowke, dlaczego? Moga sie spytac o kase, gotowke mozesz pokazac, Na granicy moze nie byc zasiegu/wifi i na telefonie nic nie pokazesz na temat stanu konta... a wydruki z banku sprzed 2-3 dni nic nie znacza bo tej kasy moze nie byc juz...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

Zaden normalny turysta nie wozi wiekszych ilosci gotowki.... Cywilizowani ludzie uzywaja kart....

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, kzielu napisał:

Zaden normalny turysta nie wozi wiekszych ilosci gotowki.... Cywilizowani ludzie uzywaja kart....

Hmmm... Wychodzi na to ze nie jestem normalny :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przykro to uslyszec, prawda? :D

Gdy jade na wakacje do Meksyku czy innego Egiptu to biorę gotówkę drobnymi, na tipy. A do krajów bardziej cywilizowanych tylko karta plus jakieś drobne banknoty w portfelu. Mieszkałem w UK pięć lat i jeździłem do Polski samochodem to nigdy nie miałem Euro ze sobą chociaż musiałem tankowac po drodze.

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak koledzy powyżej, troche gotówki + karty. W USA brak karty (oraz prawa jazdy) oznacza ze jesteś poza systemem i na nic cie nie stać. Prawo jazdy w nawiasie bo zawsze można powiedzieć ze jest sie pro ekologicznym.

Edytowane przez Lx13

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja nawet jezdzac do nie cywilizowanych kraju biore tylko troche cashu, plus karte debetowa i kredytowa. Czy w Nepalu, czy w Mongolii lub Indii, nigdy nie mam problemu podrozujac bez duzej ilosci gotowki

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawde mowiac to z karta mialem jedynie problem w USA... i to z karta wydana przez amerykanski bank... LOL

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
20 godzin temu, kzielu napisał:

O to.mi właśnie chodzi. Ja nie lubie miec gotówki przy sobie stad moje pytabie o to. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 godzin temu, czarex napisał:

Prawde mowiac to z karta mialem jedynie problem w USA... i to z karta wydana przez amerykanski bank... LOL

A polska visa czy maestro działają w usa? Bo tu w Holandii mimo ze blizej PL to nie wszędzie akceptują

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
19 minut temu, Devil_angel napisał:

A polska visa czy maestro działają w usa? Bo tu w Holandii mimo ze blizej PL to nie wszędzie akceptują

Oczywiscie ze dzialaja (Visa). Wszystko w US opiera sie na transakcjach kartowych - _szczegolnie_ jezeli chodzi o turystow (hotele, samochody, itp). Przywozenie wiekszej ilosci gotowki poza iloscia "na wszelki wypadek" bedzie wlasnie podejzane. Jak ktos Ci na forum daje rady centralnie z dupy -> kieruj sie zdrowym rozsadkiem.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, kzielu napisał:

Oczywiscie ze dzialaja (Visa). Wszystko w US opiera sie na transakcjach kartowych - _szczegolnie_ jezeli chodzi o turystow (hotele, samochody, itp). Przywozenie wiekszej ilosci gotowki poza iloscia "na wszelki wypadek" bedzie wlasnie podejzane. Jak ktos Ci na forum daje rady centralnie z dupy -> kieruj sie zdrowym rozsadkiem.

J bym dodała, że MasterCard też działa. Jak jest jakiś problem (mnie sie czasami tak zdarzało), to w nawet przypadku karty debetowej, trzeba wybrać (jest taka opcja w terminalu) Credit - i zawsze działa.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 19.06.2017 o 17:26, czarex napisał:

Hmmm... Wychodzi na to ze nie jestem normalny :)

Nie Ty jeden... :unsure:

Edytowane przez Łukasz90

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.