Skocz do zawartości

Pytanie o turystyczno-bizensowa wize (Londyn), dosc unikatowa sytuacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, z gory przepraszam za brak polskich znakow :- )

Przeszukalem juz wiele watkow, lecz niestety nie znalazlem nikogo z sytuacja podobna do mojej wiec postanowilem zalozyc konto i sam zapytac.

W sierpniu planuje leciec do LA na jakies 3 tygodnie. Zlozylem wlasnie wniosek DS-160 o wize B1/B2 business/pleasure cokolwiek to jest, i przydzielono mi spotkanie w konsultacie W LONDYNIE. Moja sytuacja jest troche skomplikowana z racji tego, ze pracuje juz dla amerykanskiej firmy, a moja praca jest praca przez internet wiec boje sie, ze bede mial problem wykazac, ze cos FAKTYCZNIE trzyma mnie w Londynie. W UK jestem juz ponad 5 lat, do jeszcze nie dawna pracowalem w retail przez trzy lata. Od ponad trzech miesiecy jednak jestem edytorem video na YouTube i pracuje z paroma wielkimi kanalami z wlasnie tej platformy. No i tutaj pada moje pytanie, co byscie zrobili na moim miejscu? Na pewno jest latwiej dostac wize gdy ma sie 'normalna' prace badz rodzine/wlasny dom w UK. Ja jednak mam dom wynajmowany i dziewczyne a nie zone. Ma ktos pomysl na co mam glowny nacisk nalozyc? Czy bedzie mi pomocne jesli powolam sie na slawnych ludzi z ktorymi pracuje, bo de facto wlasnie z nimi bede mieszkal? Boje sie, ze jesli odpowiednio tego nie rozegram to mi wizy nie dadza, a mi naprawde na niej zalezy. 

Tak podsumowujac to chyba glowna rzecz to na co powinienem wiekszy nacisk nalozyc: na to, ze jade spotkac sie z pracodawca, bedziemy omawiac przyszlosc kanalu na YouTube i ze to jest wyjazd biznesowo-turystyczny (to akurat jest prawda), czy mam w ogole tego nie poruszac i bardziej mam sciemniac, ze jade tam glownie w celach turystycznych. Widze, ze wiele polakow dostaje odmowy w Londynie :- (

 

No i takie ostatnie pytanie, myslac optymistycznie, dostane wize, polece na trzy tygodnie, wroce do UK. Kiedy moge znowu na wlasnie tej wizie leciec do USA? No i przede wszystkim posiadajac taki rodzaj wizy, czy bede mogl rowniez starac sie o stala wize do USA?

 

 

Z gory dziekuje za poswiecony mi czas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiza turystyczną i biznesową nie posiadają żadnej drogi do stałego pobytu. Chyba że się chajtniesz z Ametykanka. Nie rozumiem po co chcesz już na dzień dobry kłamać i ściemniać. Sklamiesz raz i potem będziesz miał problemy. Idź na rozmowę i odpowiadaj szczerze na pytania jak normalny człowiek. 

To jak często możesz latać zależy od paru czynników. 1. Czy w ogóle dostaniesz wizę wielokrotnego wjazdu czy jednorazowa. 2. Jak będziesz latać często to spora szansa że będziesz miał na granicy problemy. 

 

Powoływanie się na sławnych youtuberow raczej nic nie da lol. Ważne są twoje związki z UK i to co tam cię trzyma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

legalnie pracujesz czy tez pracujesz bez żadnej umowy a na samo slowo? Bo to ważne,starasz się o wizę i nie znasz ich kategorii to juz trochę Cię skreśla. B1 to wiza biznesowa poczytaj po co jest a b2 to wiza turystyczna a ze jest połączona to tak bywa lecz na rozmowie mówisz konkretnie i bez takich ze lecę jak by o pracy gadać i odpoczywać i podobnie na granicy jest.

jak nie będziesz miec zakazu wjazdu to możesz dostać wizę na pobyt stały ważne byś teraz i pod czas pobytu miał ok z prawem wizowym.

kiedy możesz lecieć zależy od długości ważności wklejki i czy masz wizę na wjazdy wielokrotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziekuje!

 

Udzieliles mi istotnej rady na temat tego B1/B2. Ja to tak kolokwialnie napisalem, bo podczas aplikacji to sie B1/B2 faktycznie nazywalo i tez tak faktycznie to ja jade i jako B1 i jako B2, wiec ma to sens. Mowisz, ze powinienem sobie zalatwic od pracodawcy jakis list rekomendacyjny, tak?

 

Ja nie planuje sciemniac, jednak balem sie, ze mnie w jakis sposob dyskwalifikuje fakt, ze juz pracuje dla Amerykanina i ze moze bede chcial tam zostac. Umowa jest sporzadzana, mam nadzieje, ze bede ja mial do czasu wizyty. 

 

Co do powolywania sie na 'slawnych ludzi' to ja nie mialem na mysli przechwalania sie w konsulacie, tylko wykazanie, ze ja z nimi wspolpracuje. Kolega, ktory dostal wize, jest muzykiem i powiedzial mi, ze polozyl nacisk na artystycznej stronie jego zajecia i przez to mu bylo latwiej, no ale wiadomo jak to jest, kazda osoba jest inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecisz na b1 to list.. Lecisz na b2 to żaden list. Jest funkcja w wizach że możesz dostać b1-b2 lecz na rozmowie mówisz po co lecisz konkretnie. I jak napisałem poczytaj o b1 bo to trochę informacji jest i co potrzebujesz na rozmowę.

Twój znajomy dostał wizę ok a inny Konsul u Ciebie może być inaczej dlatego zobacz swoją sprawę inaczej. Tych wiadomości jest na forach i stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
Dnia 24.06.2017 o 18:18, sly6 napisał:

lecisz na b1 to list.. Lecisz na b2 to żaden list. Jest funkcja w wizach że możesz dostać b1-b2 lecz na rozmowie mówisz po co lecisz konkretnie. I jak napisałem poczytaj o b1 bo to trochę informacji jest i co potrzebujesz na rozmowę.

Twój znajomy dostał wizę ok a inny Konsul u Ciebie może być inaczej dlatego zobacz swoją sprawę inaczej. Tych wiadomości jest na forach i stronach.

a jeśli we wniosku był wybór pomiędzy:

- BUSINESS & TOURISM (TEMPORARY VISITOR) (B1/B2) - wyjazd turystyczno-biznesowy

- BUSINESS/CONFERENCE (B1) - wyjazd w celu biznesowym/na konferencję

- TOURISM/PERSONAL TRAVEL (B2) - wyjazd turystyczny

 

i wybrałam B1/B2 a zamierzam jechać tylko i wyłącznie w celach turystycznych na około 3 tygodnie, to czy jest to błąd i powinnam zaznaczyć, że staram się o wizę B2 (tourism/personal travel), czy nie powinno być problemu?

Chodzi mi o to czy promesa wizowa B1/B2 może być wykorzystana tylko i wyłącznie w celach turystycznych, czy tylko w przypadku, gdy ktoś jedzie w sprawach służbowych i przy okazji zwiedza?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...