Skocz do zawartości

Wysyłka walizki z ubraniami z USA do Polski


marpa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w poniższej kwestii

Mieszkamy w Stanach pół roku i niedługo wracamy do Polski. Przed wyjazdem wybieramy się w podróż po USA i w związku z tym chcielibyśmy nadać paczkę, jedną walizkę z naszymi używanymi ubraniami, które nie będą nam potrzebne na wycieczce (nie chcemy tego ze sobą targać). Czy moglibyście doradzić, jak najtaniej i najbezpieczniej wysłać taką paczkę? Jest to duża walizka, która może ważyc z 15 kg. Co w takim przypadku z cłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze sly6, że paczka morska to najlepsza cenowo opcja.
Porównując konkretniej między statkiem, a samolotem: $ 25.00 wychodzi za paczkę morską o wadze do 15 funtów, natomiast paczka lotnicza to $ 25.00/5 funtów (dane o przesyłkach z http://pomoc-w-zakupach.pl/zakupy-w-usa.html - w innych miejscach wygląda to podobnie). Faktycznie celnicy nie powinni robić problemów przy ewentualnej kontroli, skoro to pojedyncze sztuki używanych ubrań (oczywiście zależy, co tam powkładacie ;)).

Tylko trzeba pamiętać, że paczka morska ze Stanów będzie trochę szła (mniej więcej 6-9 tygodni), więc jeśli wrócicie szybciej do Polski, to będziecie musieli jeszcze poczekać na walizki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Posprawdzaliśmy wszystkie możliwości i najlepszą dla nas opcją jest rzeczywiście paczka morska. Zdecydujemy się chyba na Poloneza, ponieważ jako jedyni mają punkt wysyłkowy blisko nas w Denver. Chociaż czytałam o nich różne opinie na tym forum...

Myszoneria, czas to nie problem, będziemy wysyłać tylko ubrania, wiec możemy poczekać nawet dwa miesiące:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marpa napisał:

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Posprawdzaliśmy wszystkie możliwości i najlepszą dla nas opcją jest rzeczywiście paczka morska. Zdecydujemy się chyba na Poloneza, ponieważ jako jedyni mają punkt wysyłkowy blisko nas w Denver. Chociaż czytałam o nich różne opinie na tym forum...

Myszoneria, czas to nie problem, będziemy wysyłać tylko ubrania, wiec możemy poczekać nawet dwa miesiące:)

Też kiedyś korzystałem z Poloneza. Historia z nimi jest taka że oni składają paczki na kupę i gdy nabierają odpowiednią ilość to zamawiają kontener, ładują i wysyłają. Jeśli jest sezon paczkowy to idzie to szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 26.06.2017 o 21:22, marpa napisał:

Witam, proszę o pomoc w poniższej kwestii

Mieszkamy w Stanach pół roku i niedługo wracamy do Polski.

to znaczy, że jesteście turystami z Polski na wizie B2/B1 i zwiedzacie Amerykę przez prawie sześć miesięcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...