Skocz do zawartości

Malzonkowie z dwoch roznych krajow UE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie, czy ktos bral udzial w loterii bedac w zwiazku malzenskim z obywatelem innego kraju Unii Europejskiej? Na tym forum jest cala masa informacji na temat tego, jak ten proces wyglada, kiedy oboje malzonkowie sa obywatelami Polski. 

Zalozmy, ze w loterii wezme udzial ja (w Polsce) i moj maz (w Hiszpanii). Co dalej, jesli jedno z nas zostanie wylosowane? Dodam, ze na stale mieszkamy w jeszcze innym kraju (w Wielkiej Brytanii).

Zerkne jeszcze zaraz na visajourney, ale interesuje mnie, czy ktos z was przechodzil przez cos podobnego osobiscie.

Dzieki z gory za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat ciekawy i.

macie trzy wyjścia na rozmowę o wizę.Polskę,Hiszpania czy Anglia. To zaznaczacie w ds.Macie mieć ważny aktu ślubu i każdy ślub cywilny na terenie Unii jest przyjęty przez Ambasadę,śluby tylko religijne czy wyznaniowe to każdy Konsulat USA wam na to odpowie. Chyba ze chodzi o ślub jak w Polsce ślub konkordatowy to macie z USC akt ślubu.

 

zaświadczenia o niekaralności to Ty z Polski,Anglii.Twój mąż to Hiszpania i Anglia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybka odpowiedz. Poki co to dla nas bardziej kwestia teoretyczna, ale chcemy byc mniej - wiecej zorientowani w temacie.

sly6, zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia. Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale jesli jedno z nas byloby wylosowane, a rozmowa odbywalaby sie w Anglii, to wszystkie dokumenty musielibysmy tlumaczyc na angielski. Ale jesli rozmowa odbywalaby sie, np. w Polsce, to ja nie musze wiekszosci dokumentow tlumaczyc, ale jesli moj maz ma papiery z Hiszpanii, musialyby byc przetlumaczone na angielski, tak? Czy odbywa sie to jakos zupelnie inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...