Skocz do zawartości

Recommended Posts

aangelika    0

Witam Wszystkich !

na forum jestem nowa i trafiłam tu, ponieważ potrzebuje pomocy osób, które być może miały do czynienia z takim przypadkiem jak mój, bądź mogą mi polecić jakąs osobę/prawnika w Polsce, który mi pomoże. 

Chciałabym wyjechać na 3 miesięczny kurs językowy do USA. Jakie są szanse na otrzymanie wizy studenckiej przy koneiczności jednoczesnego złożenia wniosku o waiver?  

Pozdrawiam. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kzielu    333

A masz bana z nielegalny pobyt ? To szanse mniej wiecej zerowe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

aangelika    0

dokumenty deportacyjne zostały przygotowane na tej podstawie:  INA Section 212(a)(7)(A)(i)(I).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sly6    0

a ten zakaz został wpisany na granicy czy tez w Konsulacie? Bo masz zakaz lecz nie wiesz co zostało wpisane jeszcze i pamiętaj ze waiver nie załatwia wizy czy wlotu. Bo starasz się o wizę nie imigracyjną.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

aangelika    0

Na granicy. Tylko ta podstawa prawna zostala wpisana w dokumenty. 

Tak oczywiscie zdaje sobie sprawe ze to nie gwarantuje wjazdu. Czy dobrze mysle ze wieksza jest szansa na uzyskanie wizy studenckiej anizeli turystycznej ? Czy potrzebuje osoby ktora przeprowadzilaby mnie przez taki proces czy jestem w stanie sama stanac przed konsulem ? 

Bede wdzieczna za namiary na osoby ktore bylyby mi w stanie pomoc w Polsce.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sly6    0

szukaj osoby w USA i takiej co powie plusy i minusy tego a nie ze wyjdzie. Czy wiza turystyczna czy studencka ten sam problem jest trzeba przekonać że wrócisz no i wiesz za co masz zakaz i co mówi ten paragraf?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sly6    0

ktos kto zna prawo to wie co z waiver Ty za dużo nic nie wiesz . Pozostaje prawnik z USA.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sly6    0

urzednik przeprowadza rozmowe i daje paragraf plus wpisuje w system i to jest wazne co wpisal jeszcze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
aangelika    0

W stanach juz kilka osob przegladalo moje dokumenty. Wszyscy jednoglosnie twierdza ze powinnam udac sie do konsulatu I wyjasnic swoja sytuacje. Chcialam po zbyt krotkim czasie poleciec do stanow, do chlopaka. W miedzyczasie studiowalam w polsce I mialam stosowne zaswiadczenia czyli dowody ze wroce do PL. Chodzi o fakt, ze nie przyznalam ze lece do chlopaka - a co wyszlo podczas kontroli mojego telefonu. Dlatego mnie cofneli. Wszyscy adwokaci jednomyslnie podnosza ze w dokumentach nie jest napisane ze popelnilam przestepstwo. Bedac w PL I zalatwiajac to w konsulacie w PL zaden amerykanski adwokat nie jest w stanie rzekomo mi pomoc, bo I taki waiver sklada sie wowczas w trakcie rozmowy z konsulem. Stad moja prosba o o pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sly6    0

idziesz na rozmowę i dostajesz zakaz wjazdu i później dopiero składasz waiver. Może o tym wspomnieć Konsul lecz nie musi. A te osoby przeglądały Twój rejestr czy widzą aby paragraf a jesli nic nie zrobiłaś to skąd ten paragraf no i nie wiem co podpisałaś na granicy, do czego się przyznałaś. Jak widzisz tych ale trochę jest a nie sam paragraf.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

kzielu    333

Nie wiem dlaczego myślisz że potrzebujesz waiver moim zdaniem możesz nie mieć bana a przynajmniej nic na to nie wskazuje.

Natomiast ponieważ zostalas cofnięta że podejrzenie imigracji na wizie do tego nie przeznaczonej, to o jakiejkolwiek wizie nieimigracyjnej - włączając studencka - możesz zapomnieć. Ten plan nie ma szans powodzenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
aangelika    0

Nawet jezeli tak jak mowilam mialam niezbite dowody na to ze wroce do Polski ? Stwierdzono ze mam sfalszowane dokumenty ze szkoly, ot tak. Na jakiej podstawie urzad imigracyjny kwestionuje zaswiadczenia z uczelni, oraz tlumaczenia przysiegle. To jest dla mnie co najmniej nielogiczne. Dlatego chcialabym to wyjasnic konsulowi, ubiegajac sie jednoczesnie o wize studencka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sly6    0

a co podpisałaś i co tam było. Co mówił urzędnik później? Bo to jest tak samo ważne. A masz mocne dokumenty aby wizę taką dostać,aby nie bylo ze chcesz ominąć coś.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zuza007    17

Tak na logikę. Skoro Cię cofnęli z tego powodu, że jechałaś do chłopaka, a chciałaś to ukryć, to prawdopodobieństwo, że uznają Twój wniosek o wizę studencka za kolejny wybieg, żeby się dostać do rzeczonego chłopaka, graniczy z pewnością... Ale oczywiście cuda się zdarzają...

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kzielu    333
1 godzinę temu, aangelika napisał:

Nawet jezeli tak jak mowilam mialam niezbite dowody na to ze wroce do Polski ? Stwierdzono ze mam sfalszowane dokumenty ze szkoly, ot tak. Na jakiej podstawie urzad imigracyjny kwestionuje zaswiadczenia z uczelni, oraz tlumaczenia przysiegle. To jest dla mnie co najmniej nielogiczne. Dlatego chcialabym to wyjasnic konsulowi, ubiegajac sie jednoczesnie o wize studencka.

Bez jaj, te niezbite dowody to są w Twojej wyobraźni. Ludzie dzieci i rodziny zostawiają więc niezbite dowody nie istnieją. Dokładnie chodziło o imigrację - przez chłopaka. Spedz 2 minuty z google i zobacz co dokładnie oznacza paragraf INA który cytowalas.

Poza tym to co napisała wyżej Zuza -100% racji.

Jeżeli chcesz to próbuj, waivera żadnego nie potrzebujesz.

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 godzin temu, aangelika napisał:

Czy dobrze mysle ze wieksza jest szansa na uzyskanie wizy studenckiej anizeli turystycznej ?

Bez obrazy, ale największe szanse masz w DV.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz