Skocz do zawartości
Kasiakb

Wiza turystyczna -wiza studencka oczekiwanie na zielona kartę

Recommended Posts

Kasiakb    0

Hej !! Mam takie pytanie chce się dowiedzieć bo roznie słyszałam , mieszkam w USA . Jestem w trakcie sponsorowania na zielona kartę . Chce się poradzić dowiedzieć jak teraz jest, ogólnie muszę mieć wizę studencka aby być legalnie w USA i teraz o co mi chodzi , czy muszę chodzić do szkoły (studia ) aby utrzymać wizę studencka do otrzymania zielonej karty . Czy tylko zapisać się do szkoły otrzymam wizę studencka i będę płacić a nie chodzić ? Czy ktoś był w podobnej sytuacji ? Ogólnie radziłam się adwokata i mówił ze teraz trzeba chodzić , ale słyszałam ze nie trzeba i bym chciała się poradzić osób które były w podobnej sytuacji i jaka jest teraz długość czekania na zielona kartę ? Od złożenia papierów ... pozdrawiam i proszę o konkretne odpowiedzi . 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Roelka    220

Eee... To wolisz wywalić grube pieniądze na studia w USA i nie chodzić do szkoły? Ą wiesz że wtedy cię wyrzuca że szkoły? Wiza studencka ma jednak pewne wymagania. 

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
KaeR    366
27 minut temu, Kasiakb napisał:

Hej !! Mam takie pytanie chce się dowiedzieć bo roznie słyszałam , mieszkam w USA . Jestem w trakcie sponsorowania na zielona kartę . Chce się poradzić dowiedzieć jak teraz jest, ogólnie muszę mieć wizę studencka aby być legalnie w USA i teraz o co mi chodzi , czy muszę chodzić do szkoły (studia ) aby utrzymać wizę studencka do otrzymania zielonej karty . Czy tylko zapisać się do szkoły otrzymam wizę studencka i będę płacić a nie chodzić ? Czy ktoś był w podobnej sytuacji ? Ogólnie radziłam się adwokata i mówił ze teraz trzeba chodzić , ale słyszałam ze nie trzeba i bym chciała się poradzić osób które były w podobnej sytuacji i jaka jest teraz długość czekania na zielona kartę ? Od złożenia papierów ... pozdrawiam i proszę o konkretne odpowiedzi . 

Trzeba chodzic i jeszcze trzeba miec wystarczajaca ilosc kredytow. 

Edytowane przez KaeR

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sly6    0

adwokat mówi prawdę.

kiedyś było inaczej więcej luzu teraz nie chodzisz i masz kłopoty.

a z jakiego powodu starasz się o GC? ślub z obywatelem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
katlia    150

Jak nie chodzisz (albo nie zdajesz/za malo kredytow zdobywasz), szkola zawiadamia wladze, tracisz wize i jestes nie legalnie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
KaeR    366

Ja mialem gdzies po dwoch tygodniach od rozpoczecia semestru ostrzezenie, ze jak nie ureguluje spraw ze szkola, to beda musieli mnie zaraportowac do immigration. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kasiakb    0

A ile teraz czeka się na green card od momentu złożenia papierów ? 2.5-1.5 roku

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kzielu    333
42 minuty temu, Kasiakb napisał:

A w jakiej kategorii ???? Bo czeka sie od 6 miesiecy do 13 lat....  I w wiekszosci z tych kategorii brak legalnego statusu wyklucza otrzymanie zielonej karty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sly6    0
4 godziny temu, Kasiakb napisał:

przeczytaj co ja napisałem i Kzielu.. Sponsorowanie przez kogo. Kto złożył dokumenty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ilon    237
Dnia 7/4/2017 o 10:32, Kasiakb napisał:

Czy tylko zapisać się do szkoły otrzymam wizę studencka i będę płacić a nie chodzić ?  

Jak masz duzo pieniedzy do wywalenia niewiadomo po co to wez mi tez jakis przelewik maly wyslij ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kzielu    333
18 minut temu, Kasiakb napisał:

Sponsorowanie przez męża . 

Obywatela ?

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

kzielu    333
37 minut temu, Kasiakb napisał:

Maz ma zielona kartę . 

Okolo 2 lat i _musisz_ utrzymac status. Jezeli zapiszesz sie do szkoly i nie bedziesz chodzic to go nie utrzymasz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kasiakb    0
20 godzin temu, kzielu napisał:

Okolo 2 lat i _musisz_ utrzymac status. Jezeli zapiszesz sie do szkoly i nie bedziesz chodzic to go nie utrzymasz.

Ok . Dziękuje :) a właśnie mam pytanie , jak to jest bo sprawa nasza zielonych karta już poszła do urzędu imigracyjnego , jeśli byśmy teraz zmienili mieszkanie . To czy by nie było problemu poprostu z przekierowaniem sprawy na nowy adres ? Czy muszę do nich jakieś pismo napisać w związku z nowym adresem ? Czy wystarczy na poczcie zrobić tak zwane przekierowanie ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sly6    0
19 godzin temu, Kasiakb napisał:

Ok . Dziękuje :) a właśnie mam pytanie , jak to jest bo sprawa nasza zielonych karta już poszła do urzędu imigracyjnego , jeśli byśmy teraz zmienili mieszkanie . To czy by nie było problemu poprostu z przekierowaniem sprawy na nowy adres ? Czy muszę do nich jakieś pismo napisać w związku z nowym adresem ? Czy wystarczy na poczcie zrobić tak zwane przekierowanie ? 

wiem że chcesz dostać odpowiedź lecz mamy okres wakacyjny i możesz czekać parę dni na odpowiedź. I proszę nie pisz podobnych postów w różnych tematach.

poczta ok a co z urzędem imigracyjnym? Masz na forum to opisane gdzie wyslac formularz pocztą lub przez stronę www..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kzielu    333
22 godziny temu, Kasiakb napisał:

Przekierowanie na poczcie nie wystarczy - bo niektore pisma z USCIS nie sa forwardowane. Trzeba zmienic adres w USCIC. AR-11 (o ile dobrze pamietam).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz