Skocz do zawartości

Recommended Posts

LingSu    0

Hej :) chciałam się zapytać czy jest w programie Camp America możliwość wyboru stanu w którym się będzie pracowało? Czy można ewentualnie na własną rękę poszukać campa i starać się załatwić to jakoś drogą elektroniczną? Mam paru znajomych w Utah i chciałabym się z nimi zobaczyć, a nie spotkałam się jeszcze z opiniami użytkowników żeby ktoś pracował w tym stanie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sly6    0

jeśli jest tam miejsce pracy to owszem możesz tam jechać. Jak camp wie jak się załatwia sprawy z dokumentami to możesz to zrobić na własna rękę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ilon    237

Na camp america ciezko wybrac sobie samemu stan. To zazwyczaj pracodawcy wyszukuja Ciebie w systemie. Chociaz teraz z tego co kojarze masz mozliwosc odrzucenia placementu, z drugiej strony tych ofert tez nie dostaje sie jakos mega wiele, wiec jak odrzucisz w stanie, ktory Ci nie odpowiada - czasem mozesz nie dostac juz innej propozycji. Mozesz probowac pisac do campow, tylko tez nie wszystkie z nich korzystaja z camp america, pewnie jakas czesc z nich nawet nie wie co to. :P 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

agatenka    26

Jeżeli zależy Ci na danym miejscu, jedź na w&t.  Będziesz miała  dużo większy wybór pracodawców (chociaż to też zależy od biura), lub znajomi mogą załatwić Ci job offer i możesz jechać na self placement - wtedy będziesz miała pewność że trafisz dokładnie tam gdzie chcesz. 

Minusem jest to że program jest droższy i często sama musisz załatwiać sobie transport i zakwaterowanie, natomiast masz dużo większą "wolność"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
LingSu    0

Dzięki za odpowiedzi :) widzę, że może być z tym problem, na w&t bardzo chętnie bym pojechała, ale słyszałam, że trzeba liczyć się z kosztami rzędu 9tys. zł, to niestety zbyt wiele jak dla mnie :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
agatenka    26

Porozglądaj się za ofertami biur - niektóre z nich mogą mieć sporo tańsze programy Self Placement. 

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że za w&t płacisz więcej na początku (sporą częścią tej opłaty jest bilet) ale pracujesz za normalną stawkę. I jak chcesz możesz znaleźć dodatkowe zajęcia tak więc program szybciej się zwraca. 

Za Camp płacisz mniej - ale zazwyczaj jesteś "odcięta" od normalnego świata gdzieś na uboczu lub w środku lasu więc nawet gdybyś bardzo chciała dorobić nie masz takiej możliwości, plus dostajesz "kieszonkowe" a nie normalna kwotę jak lokalni pracownicy. 

Są zwolennicy jednego jak i drugiego programu. Oba mają swoje plusy jak i minusy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pelasia    156

Dokładnie, znam dziewczynę co pierwszy raz przyjechała na campa i mowila, nigdy wiecej. Miała dosyć mieszkania na odludziu i proszenia sie o samochód lub podrzucenie do miasta za kazdym razem, kiedy chciała opuścić camp. Kolejne wakacje przyjechała na worka i była zadowolona. Jak agatenka wspomniała, wszystko zalezy od osoby, pieniedzy i oczekiwań. Tak czy inaczej, uważam, ze jeden jak i drugi sposob jest fajny na spędzenie wakacji! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz