Skocz do zawartości

Zakup kuszy i wysyłka do Polski


Spes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jako nowy użytkownik tego forum.
Jestem od miesiąca w USA w stanie New Hampshire. Mój dobry znajomy, pasjonat tematu polowania, poprosił mnie o zorientowanie się w temacie kupna amerykańskiej kuszy i wysyłki jej do Polski. Chciałbym skonfrontować moje wątpliwości w związku z polską ustawą o broni i amunicji, oraz prawem amerykańskim. Przyszedł mi pomysł rozebrania tej kuszy i wysyłki jej w 2 paczkach, aczkolwiek nie wiem czy nie jest to czasem idiotyczny pomysł. :) Jeśli ktoś posiada jakąkolwiek wiedzę w tym temacie prosiłbym o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem kusze nie podpdaja pod ITAR wiec wyslac mozna...ale w Polsce podpdaja pod ustawe o broni i amunicji. Jesli znajomy ma odpowiednie pozwolenie, deklaruje sprowadzenie oficjalnie to nie powinno byc problemu( z tym ze wyslac chyba nie mozesz bezposrednio do niego) . Jesli chce sprowadzic na lewo to moze sie to skonczyc nieciekawie zarowno dla niego jak i dla ciebie. Ja bym nie ryzykowal swojej wolnosci wysylajac kusze w czesciach w kilku paczkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...