Skocz do zawartości
Roelka

Transcript of records/ Wykaz ocen w nauce

Recommended Posts

Roelka    220

Jako, ze planuje sie zaczac doksztalcac, potrzebuje transkryptu ocen z licem (miedzy innymi). Napisalam maila do swojej szkoly i odpowiedzieli mi, ze nie wiedza o co chodzi i co to ten transkrypt jest. :P Jako, ze sama nie wiem  - czy to jest po prostu odpis swiadectwa czy wykaz ocen z 3 lat nauki czy jeszcze cos innego, zwracam sie do was. Mozna gdzies znalezc wzor takiego dokumentu? Czy wystarczy, ze wysla mi kopie swiadectwa z trzech lat i ja potem to niose do tlumacza? Eh!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Łukasz90    13

Niech się wypowie ktoś jeszcze , ale ja dostawałem na studiach coś takiego w formie papierowej (pieczątki na każdej stronie chyba) spięte ładnie jakimś takim kółeczkiem. I wyglądało to tak na każdej stronie oddzielnie rozpisany każdy semestr ( u Ciebie będzie to rok)  i średnia oraz na końcu średnia z trzech lat. Aha nie wiem czy trzeba ale u mnie była tez liczba godzin.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Roelka    220

Mam jeszcze nadzieje, ze @katlia mi odpisze. Zawsze wie wszystko na tematy naukowo-studenckie. :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

katlia    150

Transcript jest wysylany przez szkole - wiec Ty tego nie dostarczasz - Lukasz opisal ladnie - to jest oficjalna lista wszystkich przedmiotow, godzin i stopni z liceum. Teoretycznie ta lista powinna byc po angielsku. Jezeli liceum tego nie moze przetlumaczyc, spytaj sie college'u tu co zrobic z transcriptem po polsku. Albo powiedza ze sami to zrobia, albo poprosza zeby to bylo zrobione przez jakas agence - jak WES, naprzyklad. Good luck :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Roelka    220

Z 3 lat czy ostatniego roku? Już w mailu mi powiedzieli że po ang nic nie zrobią i zasugerowali tłumacza.  W ogóle mi napisali że mam sobie przyjść do sekretariatu i składać podania. Mimo iż napisałam że jestem za granicą no i uczelnia  też taka nie polska.. na 100% wiem że będzie problem jak im napiszę że muszą to przesłać na uczelnie sami. Ale tego się spodziewałam. Nawet mężowi powiedziałam że łatwiej mi będzie pójść i zdać GDE niż rozmawiać z moim liceum.. 

Edytowane przez Roelka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

katlia    150

Tak, transcript z 3 lat, wszystkie przedmioty (wlacznie z WF-em, itp.) wszystkie stopnie, ile godzin. Jezeli nie moga tlumaczyc niech bedzie po polsku; twoja uczelnia w USA ci powie czy/gdzie to tlumaczyc. Oni moga to wyslac elektronicznie albo poczta. 

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Roelka    220

Napisalam maila do uczelni i mam nadzieje, ze szybko mi odpowiedza co z tym transkryptem. W ogole jestem ciekawa czy beda mogla sie zapisac jako military spouse czy international student (jako ze nie jestem obywatelka..)  :P Generalnie mam nadzieje, ze na te wojskowe stypendia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
katlia    150

Zupelnie sie nie znam na przepisach dla 'wojskowych' wiec nie moge pomoc. Dla "normalnych" studentow, jezeli ma sie green card to nie jestes uwazana jako international student, ale trzeba miec residency w danym stanie zeby zalapac sie na tansze "in-state tuition." 

Edytowane przez katlia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ilon    237

Do jakiej szkoly idziesz? Co bedziesz studiowac? :P 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

Roelka    220

Bardziej takie studium niz studia https://www.kaplanuniversity.edu/degree-programs/health-sciences/medical-assistant-certificate/

Właśnie ukonczylam roczny kurs Pharmacy Technician with Billing ( co ciekawe tutaj nie chcieli transkryptu, nawet jak załatwiłam dofinansowanie :P ) ale jakos tak nie szczegolnie mi sie podobalo.. Ale zawsze ciagnelo mnie w kierunku medycznym, dlatego teraz ten medical assistant...

Edytowane przez Roelka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jackie    1
14 minut temu, Roelka napisał:

Bardziej takie studium niz studia https://www.kaplanuniversity.edu/degree-programs/health-sciences/medical-assistant-certificate/

Właśnie ukonczylam roczny kurs Pharmacy Technician with Billing ( co ciekawe tutaj nie chcieli transkryptu, nawet jak załatwiłam dofinansowanie :P ) ale jakos tak nie szczegolnie mi sie podobalo.. Ale zawsze ciagnelo mnie w kierunku medycznym, dlatego teraz ten medical assistant...

Trzymaj się z dala of Kaplan University. To typowa gówniana for-profit uczelnia po której wielu pracodawców nawet nie będzie chciało ciebie zatrudnić. Wydasz kupę kasy po to zarabiać później grosze.

Po drugie, odpuść sobie medical assistant. Nie znam ani jednej/jednego medical assistant który by nie żałował że nie poszedł od razu w stronę RN.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Roelka    220

O, Jackie. Dzieki za rade. Kaplan znalazlam dzieki stronce dla military spouse gdzie reklamowali sie wlasnie jako uczelnia przyjazna wojskowym. W sumie tyle o nich wiedzialam. :P

A wiecie cos moze o University of Maryland? Bo tez rozwazam zapisanie sie na https://www.europe.umuc.edu/academic-programs/associates/associate-arts-general-studies

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

katlia    150

Absolutnie University of Maryland (dobra, publiczna uczelnia) bedzie lepszym wyborem. Nikt nie bedzie mial takich negatywnych skojarzen z tym studium jak cokolwiek z Kaplan. 

Zgadzam sie z Jackie ze szkoly for-profit sa podejrzane, nie szanowane przez wielu pracodawcow, i nie warte pieniedzy. W tym kraju jest kilka TYSIECY uczelni ktore bylyby lepsza inwestycja niz jakakolwiek uczelnia for-profit. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Roelka    220

Dobrze, ze postanowilam tutaj poprosic o rady. :) Szczerze mam jeszcze slabe pojecie o amerykanskich uczelniach. Kierowalam sie jedynie tym "military friendly".

Dobra, to wybor jednak padl na Maryland.  Dzieki wszystkim <3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz