Skocz do zawartości

wjazd do USA z wiza iranska w paszporcie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam wize turystyczna do USA 10letnia, bylem w USA raz na tej wizie, ale potem bylem w Iranie (rowniez turystycznie) i mam iranska wize w paszporcie. Czytalem ze obywatele krajow ktorzy moga wjechac do USA bez wizy musza ubiegac sie o wize jesli maja wize iranska w paszporcie Co sie dzieje w przypadku obywateli krajow ktorzy musza miec wiza w takiej sytuacji? Czy moja wiza nadal jest wazna jesli mam w paszporcie wize iranska czy powienienem sie ubiegac o nowa? Bede mial klopoty przy wjezdzie? Dzieki za pomoc. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wiza jest wazna to mozesz leciec. To o czym piszesz to prawo wprowadzone jeszcze przez administracje Obamy, ktore dotyczy osob objetych ruchem bezwizowym. Nie jest mi znane prawo, ktore wymagaloby ubiegania sie o nowa wize po kazdorazowej wizycie w Iranie, gdy juz jedna sie ma.

Niemniej jednak badz przygotowany na to, ze na miejscu czeka Cie secondary inspection, podczas ktorej bedziesz miec okazje opowiedziec o swojej wycieczce do Iranu (jak i o sobie) w wielkim szczegole, czesto niekomfortowym, i pod presja.

Staje sie to powoli standardem, i dotyczy takze osob ktore na przyklad przebywaly w Egipcie lub Turcji, nawet jesli to bylo tylko kilka godzin na lotnisku (stad tez np. czeste super oferty promocyjne Turkish Airlines ktore mocno to polityke odczuly). Krotka przesiadka w Istanbule moze kosztowac w przyszlosci wiele straconych godzinych za kazdym razem gdy ktos przekracza granice USA, dotyczy to takze obywateli, takze tych z Global Entry.

Jesli nie masz nic do ukrycia, to sie tym nie przejmuj, ale badz gotowy na uciazliwe "grillowanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...