Skocz do zawartości

Od czego zacząć, żeby wyjechać do USA do high school?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Idę aktualnie do drugiej klasy gimnazjum i chciałabym bardzo wyjechać na trzy lata do USA do high school. Niestety z tego co się orientuję są firmy, które organizują tego typu wyjazdy ale tylko na rok (a ja nie chciałabym opuszczać roku w edukacji tylko przerzucić się na system amerykański). Moi rodzice mi powiedzieli, że nie ma sprawy tylko muszę to sama wszystko ogarnąć a nie mam pojęcia od czego zacząć. Byłoby mi bardzo miło gdyby ktoś odpowiedziałby mi na poniższe pytania:

1. Czy jest to w ogóle możliwe żeby wyjechać na trzy lata do USA bez rodziców (nie posiadam żadnych krewnych w USA)?

2. Czy jest możliwość zatrzymania się u jakiejś rodziny na czas roku szkolnego?

3. Jak drogie są tam szkoły z internatem?

4. Od czego zacząć?

Za wszystkie odpowiedzi baaaaardzo dziękuję !!! :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoly z internatem kosztuja od $40,000 na rok+. Jezeli macie takie pieniadze, to jest dobra opcja. Programy sa tylko na rok; ewentualnie moglabys zrobic cos takiego prywatnie - zyc z rodzina, chodzic do publicznej szkoly - ale to tez bedzie kosztowac, bo musisz zaplacic taka sume, jaka rezydenci placa za publiczne szkoly w formie podatkow. A to moze byc nawet $15,000 na rok, plus cokolwiek rodzina bedzie chciala za utrzymanie ciebie, plus ubezpieczenie medyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialabys problem z wiza, chyba. Na rok jedziesz na J-1 ktora specyficznie mowi ze jest 'tymczasowa' - proba dostania dwoch nastepnych bylaby od razu podejrzana. A zeby dostac F-1 na dluzsza mete jest trudniej. Poczytaj o tych roznych wizach, bo to jest wazne.

To jest plus programu: oni to zalatwiaja, i oni znajduja ci szkole ktora w ogole akceptuje studentow miedznaradowych i ktora zgadza sie na zwiazana z tym biurokracje. Nie wszystkie szkoly chca sie tym zajmowac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...