Skocz do zawartości

Kilka luźnych pytań


MIAMI33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,mam 21 lat,obecnie mieszkam,pracuje i przebywam w niemczech,jest możliwość,że dostanę obywatelstwo niemieckie (po dziadkach) które ułatwi mi podróż od USA,chociaż te 90 dni bez wizy.. Ale przejde w sumie do sedna sprawy.Bardzo interesuje mnie wylot i stałe zamieszkanie w stanach zjednoczonych,wręcz jest to moim marzeniem które mam nadzieje kiedyś się spełni. :)

I chciałbym od was się dowiedzieć jak to jest z pracą,z przeniesieniem się do stanów.. Język angielski jest podstawowy,ze wskazaniem na bardziej komunikatywny bo bardzo dużo rozumiem w mowie,dużo przeczytam ze zrozumieniem i trochę bez problemu pisze.Z zawodu jestem spawaczem,również pracuję legalnie w tym zawodzie,mam potwierdzenia zawodu na całą europe i jak jest z pracą dla spawaczy w USA? Jest szansa czy lepiej się przekwalfikować i szukać szczęścia w czymś innym? Również posiadam w Polsce prawo jazdy kat.b i będę chciał rozszerzać na C+E tylko nie wiem czy to by mi się mogło przydać w stanach?

Nie ukrywam,ze głównie interesują mnie stany z bardzo łatwym dostępem do broni(zamiłowanie,hobby,pasja) typu arizona,teksas,alaska.. I nie interesują mnie duże aglomeracje,marzenie to mieszkać na kompletnie małej wsi,miasteczku.. Ktoś was może mieszka w takich miejscach? Może,możecie powiedzieć coś o takich miejscach? I jakie zawody są rozchwytywane lub w jakie warto wkładać swoje kwalifikacje?

 

Pozdrawiam Szymon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
7 minut temu, andyopole napisał:

Czy obywatel Polski czy Niemiecki czy poddany Królowej Brytyjskiej, wszystkich obowiązują te same przepisy dotyczące prawa do legalnego pobytu i pracy. Letko ni ma. Spawaczy musiałbyś być chyba "atomowym" że dostać legalną pracę w tym zawodzie.

Doskonale wiem,że obowiązują mnie te same przepisy,jednak na niemieckim obywatelstwie bez problemów na te 90 dni mogę przylecieć,mniej papierologi niż załatwianie przez Polskę,a to już dla mnie na plus.Takie duże wymagania czy ciężko dostać pracę w tym zawodzie? Przykładowo w kanadzie aby legalnie spawać musisz udowodnić minimum 6 lat pracy w zawodzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest mała szansa abym z mojej firmy wyleciał do stanów jako spawacz na wizę pracowniczą do firmy z którą współpracuję mój pracodawca,jednak bardzo dobrze żyje z moim szefem i wiem,że to nie było by na stałe,a też nie chciałbym go wykorzystywać aby tylko dostać się do USA i już tam zostać.

Od czego najlepiej zacząć aby kierować się w strone stanów? Na początku myślałem aby skończyć sprawę z obywatelstem DE,i wyjechać na 30 dni urlopu do stanów aby zobaczyć jak to jest,aby chwile pożyć w tym pięknym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KaeR napisał:

Yyyyyy ale wiza pracownicza jest od firmy z USA, nie od Twojego pracodawcy. Już nie mówiąc o innych problemach.

Firma z którą współpracuję mój pracodawca załatwia wizy dla pracowników w mojej niemieckiej firmie,gdy są większe zamówienia itd. itd. Nigdy jeszcze nie było problemów(max 3-4 miesiące i wracają) tylko osoby które tam jeżdżą są praktycznie związane na stałe z moim pracodawcą,a ja mam(i moja rodzina) z nim bardzo dobre relacje i nie chciałbym tego psuć wykorzystując go w ten sposób,bo on specjalnie ściagnął mnie do niemiec i przyucza w miejsce głównego spawacza który odchodzi na emeryturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, MIAMI33 napisał:

Doskonale wiem,że obowiązują mnie te same przepisy,jednak na niemieckim obywatelstwie bez problemów na te 90 dni mogę przylecieć,mniej papierologi niż załatwianie przez Polskę,a to już dla mnie na plus.Takie duże wymagania czy ciężko dostać pracę w tym zawodzie? Przykładowo w kanadzie aby legalnie spawać musisz udowodnić minimum 6 lat pracy w zawodzie..

Ale jako Niemiec możesz przyjechać na 90 dni tylko turystycznie, bez prawa do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MIAMI33 napisał:

Firma z którą współpracuję mój pracodawca załatwia wizy dla pracowników w mojej niemieckiej firmie,gdy są większe zamówienia itd. itd. Nigdy jeszcze nie było problemów(max 3-4 miesiące i wracają) tylko osoby które tam jeżdżą są praktycznie związane na stałe z moim pracodawcą,a ja mam(i moja rodzina) z nim bardzo dobre relacje i nie chciałbym tego psuć wykorzystując go w ten sposób,bo on specjalnie ściagnął mnie do niemiec i przyucza w miejsce głównego spawacza który odchodzi na emeryturę.

Tyle że te wizy to nie da wizy pracownicze.

Chcesz wyjechać do US - skończ studia i bądź dobry w tym co robisz albo próbuj szczęścia w loterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MIAMI33 napisał:

Firma z którą współpracuję mój pracodawca załatwia wizy dla pracowników w mojej niemieckiej firmie,gdy są większe zamówienia itd. itd. Nigdy jeszcze nie było problemów(max 3-4 miesiące i wracają) tylko osoby które tam jeżdżą są praktycznie związane na stałe z moim pracodawcą,a ja mam(i moja rodzina) z nim bardzo dobre relacje i nie chciałbym tego psuć wykorzystując go w ten sposób,bo on specjalnie ściagnął mnie do niemiec i przyucza w miejsce głównego spawacza który odchodzi na emeryturę.

Mozesz sie podzielic informacja jaka to wiza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jackie zablokował ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...