Skocz do zawartości

Obywatel USA - wiza na łączenie rodzin dla żony


Rekomendowane odpowiedzi

Ale my byliśmy już 3-krotnie razem w USA na wakacjach i zawsze żona dostała pobyt na wizie turystycznej pół roku, więc czemu teraz mogła by nie wlecieć ? W jaki sposób urzędnicy mogą podejrzewać, że leci z zamiarem legalizacji pobytu skoro ma wizę turystyczną - chyba nie ma innej możliwości niż wiza na łączenie rodzin o czym pisaliście ?

Te ich przepisy są strasznie restrykcyjne bo skoro ja jako obywatel chce zamieszkać z żoną w USA to dlaczego mam to robić kosztem rozłąki. Jako obywatel polsko-amerykański mam przecież możliwość pobytu w Polsce ile chce, więc trudno abym miał w tym czasie w USA domicyl (jedno wyklucza drugie).

Jak według Was mogę załatwić tą sprawę (krok po kroku) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Znalazłem na tym portalu taki wpis dot. domicyle.  To prawda czy fałsz ?

"W zalinkowanych przez kogoś wyżej informacjach jest bardzo klarownie po angielsku napisane jak ludzie sobie radzą z tym problemem, poczytaj sobie. Wystarczy ze pojedzie do ciotki, założy konto w banku na jej adres, odbierze Ssn jesli nie ma, moze wystąpić o kopie, zgłosi sie do voter registration ze chce glosowac, wyrobi prawo jazdy i moze wracać do Polski składać na ciebie dokumenty. Te dokumenty stanowią podstawę, ze ma zamiar osiedlić sie w Stanach. Znasz angielski to poczytaj sobie. A jesli nigdy nie pracował to zeznań podatkowych nie potrzeba. Sprawa wcale nie taka trudna do załatwienia. Dla chcącego nic trudnego :) powodzenia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, szymonyc napisał:

Ale my byliśmy już 3-krotnie razem w USA na wakacjach i zawsze żona dostała pobyt na wizie turystycznej pół roku, więc czemu teraz mogła by nie wlecieć ? W jaki sposób urzędnicy mogą podejrzewać, że leci z zamiarem legalizacji pobytu skoro ma wizę turystyczną - chyba nie ma innej możliwości niż wiza na łączenie rodzin o czym pisaliście ?

Te ich przepisy są strasznie restrykcyjne bo skoro ja jako obywatel chce zamieszkać z żoną w USA to dlaczego mam to robić kosztem rozłąki. Jako obywatel polsko-amerykański mam przecież możliwość pobytu w Polsce ile chce, więc trudno abym miał w tym czasie w USA domicyl (jedno wyklucza drugie).

Jak według Was mogę załatwić tą sprawę (krok po kroku) ?

takie jest prawo,podoba się ok,nie to jak obywatel napisz do władz co myślisz o tym. Narazie nie spełnisz wytycznych to wizy brak będzie. Wiza małżeńska jest na łączenie rodzin których małżonek mieszka po za USA. Jak mieszkacie wspólnie w Polsce to Wasz wybór lecz nie ma co łączyć. Można się wkurzać lecz zasady to zasady.

masz parę kroków opisanych wyżej i musisz dokonać wyboru o rozłące. Może nie będzie długa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, szymonyc napisał:

Znalazłem na tym portalu taki wpis dot. domicyle.  To prawda czy fałsz ?

"W zalinkowanych przez kogoś wyżej informacjach jest bardzo klarownie po angielsku napisane jak ludzie sobie radzą z tym problemem, poczytaj sobie. Wystarczy ze pojedzie do ciotki, założy konto w banku na jej adres, odbierze Ssn jesli nie ma, moze wystąpić o kopie, zgłosi sie do voter registration ze chce glosowac, wyrobi prawo jazdy i moze wracać do Polski składać na ciebie dokumenty. Te dokumenty stanowią podstawę, ze ma zamiar osiedlić sie w Stanach. Znasz angielski to poczytaj sobie. A jesli nigdy nie pracował to zeznań podatkowych nie potrzeba. Sprawa wcale nie taka trudna do załatwienia. Dla chcącego nic trudnego :) powodzenia"

a ja Ci znajdę inny co pokaże coś innego. Pokaz mi link do tej wypowiedzi. Pamiętaj to urzędnik w Ambasadzie podejmuje decyzję i czasami gdy widzi obejście przepisów mówi NIE. Pamiętaj o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8/8/2017 o 02:47, szymonyc napisał:

Te ich przepisy są strasznie restrykcyjne bo skoro ja jako obywatel chce zamieszkać z żoną w USA to dlaczego mam to robić kosztem rozłąki. Jako obywatel polsko-amerykański mam przecież możliwość pobytu w Polsce ile chce, więc trudno abym miał w tym czasie w USA domicyl (jedno wyklucza drugie).

Ale ty chyba nie rozumiesz celu tego procesu. Obywatel ma przywilej ściągnąć rodzine, jest to tak zwane łączenie rodzin. Wy mieszkacie razem w PL, tu nie ma co łączyć. Dlatego sa zasady takie a nie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytania.

1. Jakie są koszty załatwienia tej sprawy ?

2. Może ktoś podpowie jak krok po kroku w moim przypadku najlepiej załatwić tą sprawę. Lecimy pod koniec października i dużo czasu nie zostało a chciałbym to załatwić bez zbędnej zwłoki. Czy mam zacząć od wysłania zaległych rozliczeń z Polski itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szymonyc napisał:

Ostatnie pytania.

1. Jakie są koszty załatwienia tej sprawy ?

2. Może ktoś podpowie jak krok po kroku w moim przypadku najlepiej załatwić tą sprawę. Lecimy pod koniec października i dużo czasu nie zostało a chciałbym to załatwić bez zbędnej zwłoki. Czy mam zacząć od wysłania zaległych rozliczeń z Polski itd....

Visa Journey -> Guides

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sly6 napisał:

rozliczena tak,kwoty to są podane na dzień dzisiejszy i parę razy byly podnoszone i pamiętaj o tym.

Możesz podać + - w przybliżeniu te kwoty ? Jeżeli ktoś przechodził ten proces to przecież wie ile wydał i nie trudno jest to napisać. Po to jest forum aby inni zaoszczędzili czas w poszukiwaniu tych informacji więc przesyłanie linków aby wszystko samemu czytać jest mało pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...