Skocz do zawartości

Praca dla inzyniera w USA


Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje za odpowiedzi I sugestie. Planuje starac sie na loterii o zielona karte. Z pewnością by mi to uprościło znacznie. : )

Teraz mam takie, pytanie.

Jakie sa szanse ze moje kwalifikacje, zostana uznane w USA i będę mogl od razu pracowac jako inżynier konstruktor ? Chodzi mi o to czy będę musial zaczynac cala „kariere” od zera od stanowiska rysownika ?

Pozdrawiam i zachęcam do dalszej dyskusji

PS: Koledzy forumowicze tez z Krakowa ? Czyli mogę rozumiec ze sami swoi w Stanach : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 godziny temu, aqqq napisał:

Jakie sa szanse ze moje kwalifikacje, zostana uznane w USA i będę mogl od razu pracowac jako inżynier konstruktor ? Chodzi mi o to czy będę musial zaczynac cala „kariere” od zera od stanowiska rysownika ?

 

To zalezy co umiesz. Bo Inzynier CAD to stanowsko tutaj praktycznie nie istniejace. Draftingiem zajmuja sie ludzie do tego przeznaczeni,z  ktorych dramatyczna wiekszosc nie jest inzynierami. Kwalifikacje w ogole niewiele znacza, liczy sie doswiadczenie. Jezeli nie masz zadnego to zapomnij o emigracji przez prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam doswiadczenie. Pracowalem jeszcze bedac w PL, dla Amerykanskiej firmy, ktora miala oddzial w PL. Obecnie pracuje od dwoch lat w UK, takze jako CAD Design Engineer i troszke projektow mimo wszystko do USA robie. Takze uwazam ze jest to juz calkiem dobry poczatek.

Moglbys troszke bardziej rozwinac co masz na mysli mowiac ze takie stanowisko jak inzynier CAD nie istnieje w USA ? Wybacza jesli Cie zle zrozumialem, ale troszke jestem zmieszany tym co mowisz. Tym bardziej ze mialem oferte jako CAD Engineer, tylko zaczeli mnie pytac o wizy i temat legl. Z gory dziekuje za pomoc.

Chcialbym poprostu wiedziec na co sie pisze. Jesli musialbym zaczynac od Draftera, wsumie spoko, nie mam z tym problemu. Lepiej wiedziec od razu jakie sa szanse i mierzyc sily na zamiary. Jak wyjezdzalem do UK to tez poczatki nie byly latwe, ale mimo wszystko sie udalo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, aqqq napisał:

Mam doswiadczenie. Pracowalem jeszcze bedac w PL, dla Amerykanskiej firmy, ktora miala oddzial w PL. Obecnie pracuje od dwoch lat w UK, takze jako CAD Design Engineer i troszke projektow mimo wszystko do USA robie.

Ale co robisz w tym CAD? Jesteś młotkowym, w fabryce z młotkiem szalejesz? CAD to narzędzie, jak młotek. W stanach nie płaca inżynierowi, zeby tylko rysunki robił, zeby poznać  autocad, Catie czy ProE dwu tygodniowe szkolenie wystarczy, a nie całe studia. W jakiej branży pracujesz, mówisz ze jesteś konstruktorem, czego konstruktorem?

EDIT: jeśli masz dwa lata doświadczenia w projektowaniu to masz szanse znaleść kogoś kto cię zatrudni w stanach. Jak masz dwa lata doswiadczenia w rysowaniu projektów które ktoś inny opracował to nie masz szans, chyba ze wylosujesz zielona kartę i zgodzisz sie na prace poniżej swoich możliwości, bo jak rozumiem jakieś studia mechaniczne w Polsce skonczyles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektuje roznego rodzaju konstrukcje stalowe oraz aluminiowe. Roznego rodzaju kratownice oraz elementy z blachy. Glownie dla przemyslow związanych z structural engineering. Pracowalem w roznych dziedzinach i projektowalem już mase roznych rzeczy, poczawszy po przenośniki tasmowe, maszyny górnicze. Roznorodne dzwignice, suwnice. Konstrukcje nosne, kratowe. Pracowalem także w Automotive. Projektowalem tez w firmie przez rok czasu elementy drukowane 3d. Ogolnie już jakies 6 lat doświadczenia. Posiadam tez bogate doświadczenie w przeprowadzaniu obliczen wytrzymałościowych tzw. MES / FEA .

W UK podobnie, tez nie placa inżynierowi za rysunki. Powiem wiecej, jak Anglicy wiedza co chca zrobic to rysuja na kartce i zanosza na produkcje : ) A potem jakis drafter skleca rysunek jak potrzeba. Wiem jak to dzialo : )

Za zwykłego draftera się nie uwazam, z racji tego ze robie bardzo duzo roznych obliczen FEA, a kiedys nawet CFD, a do tego może i studiow nie trzeba ale leb na karku na pewno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aqqq napisał:

Dlugo juz jestes w Stanach?

Teraz jestem w PL. Pierwszy raz wybrałem się do NYC w 2014. W tym roku już mam za sobą kolejne nowojorskie wakacje. W 2013 przeszedłem zdalnie rekrutację i dostałem ofertę na H1B ale się nie zdecydowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...