Skocz do zawartości

Recommended Posts

rynr    5
16 godzin temu, aqqq napisał:

Teraz w UK jak pracuje to moze i moge sobie pozwolic, zeby sie trzymac jednego. Uwazam ze jak najbardziej ma to sens.

Niestety pracujac w PL, nie ma takich mozliwosci zeby sobie przebierac w ofertach pracy i trzeba brac co jest niestety. Jak dostalem pierwsza prace, to sie cieszyl czlowiek ze sie wogole dostal, bo po studiach na polibudzie w PL powiedzmy nie wiecej jak 15% dostaje prace w swoim fachu...

Nie wiem skąd wziąłeś te dane, może to dla specyficznego kierunku, ja po skonczeniu studiów wybierałem z 4 ofert, a to tylko dlatego, że z góry skreśliłem kilka firm i nawet do nich nie aplikowałem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

KaeR    366
20 godzin temu, aqqq napisał:

Teraz w UK jak pracuje to moze i moge sobie pozwolic, zeby sie trzymac jednego. Uwazam ze jak najbardziej ma to sens.

Niestety pracujac w PL, nie ma takich mozliwosci zeby sobie przebierac w ofertach pracy i trzeba brac co jest niestety. Jak dostalem pierwsza prace, to sie cieszyl czlowiek ze sie wogole dostal, bo po studiach na polibudzie w PL powiedzmy nie wiecej jak 15% dostaje prace w swoim fachu...

Wiekszosc z nas pracuje w fachu po polibudzie. A gdzie mamy pracowac? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kzielu    333
21 godzin temu, aqqq napisał:

Tak na oko to caly moj rok dostal prace w fachu. Po polibudzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

vlade    62
4 minuty temu, kzielu napisał:

Tak na oko to caly moj rok dostal prace w fachu. Po polibudzie.

Potwierdzam, każda  z tych 15 osób co skończyły ;)

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kzielu    333
5 minut temu, vlade napisał:

Potwierdzam, każda  z tych 15 osób co skończyły ;)

Tez prawda (ze 15) :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sparrow    1

Witam! Temat idealnie pasuje do mojej sytuacji ;p

Studia kończę w lutym ( automatyka i Robotyka). Teoretycznie rozmowę z konsulem ( zielona karta) powinienem mieć koło kwietnia /maja.

Jestem pewien że chce jechać, tylko boje się że na początek nie znajdę pracy w zawodzie ze względu na niezbyt duże doświadczenie ( które będę miał tylko z wakacyjnych praktyk). Po obronie idę na 2 stopien i jak wszystko dobrze pójdzie na rozmowie to lecę do USA)

Czy jedyne na co mogę liczyć to, że złapie się na jakiś staż w stanach? Jako doświadczeni inżynierowie macie jakieś pomysły na to co mogę do tej pory zrobić?

Oczystoście mam zamiar przeglądać oferty i pisać do pracodawców ( dopiero po pozytywnej decyzji w konsulacie). Może postarać się o referencje np po  wakacyjnych praktykach? Ma to znaczenie jakieś?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sly6    0

ma znaczenie wszystko,praca platna i taka nie płatna do tego formy wolontariatu by pokazać ze masz potencjał a nie siedzisz. Do tego forma pisania pism i zaznaczenia co masz,sa pracodawcy ze jak im napiszesz ze masz gc z loterii to się zdziwią. Kiedyś byl post temat tutaj napisany co umieszczać by mieć szansę. Możesz pracować jako tzw pomoc w różnych projektach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
KaeR    366
55 minut temu, Sparrow napisał:

sly6 dzięki za odpowiedź

Czyli lepiej nie mówić że ma się gc z loterii?

A co ich to interesuje? Masz GC to masz GC. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kzielu    333
Godzinę temu, Sparrow napisał:

sly6 dzięki za odpowiedź

Czyli lepiej nie mówić że ma się gc z loterii?

Absolutnie bez najmniejszego znaczenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz