Skocz do zawartości

Pierwsza aplikacja o wize - jakie szanse ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Chce postarać się o wizę do USA. Potrzebna mi jest przede wszystkim dlatego, że często latam do Ameryki Południowej ze względów osobistych i loty przez USA są o wiele tańsze. Oczywiście nie wykluczam opcji zrobienia sobie kiedyś krótkich wakacji w USA.

Obecnie jestem zameldowana w Polsce, pracuję dla duńskiej firmy od 1,5 roku. Jednak w tym czasie przebywałam 4 miesiące w Brazylii - wzięłam udział w programie  AIESEC i pracowałam w Brazylii jako stażysta + uczylam sie jezyka i podróżowałam. Podczas pobytu w Brazylii wciąż kontynuowałam prace dla duńkiej firmy jako freelancer. Wrócilam około 2 tygodniu temu do Polski i dalej pracuje dla duńskiej firmy- wciąz jako freelancer ( nie chce zmieniac kontraktu, ze wzgledow finansowych) . Obawiam się, że mój pobyt w Brazylii może być jakąs przeszkodą w zdobyciu wizy.  Zarobki miesieczne od poltorej roku mam dosc wysokie, wiec stac mnie na pobyt w USA. W aplikacji wpisałam,że jade do Miami czysto turystycznie wraz z siostrą, która ma wize ma od kilku lat. Nie mam tam zadnej rodziny, ani nawet znajomych. Jako miejsce pracy podalam firme dunska, poniewaz zgodnie z prawda jest to moj pracodawca od 1,5 roku. 

Pytanie nr2 - Czy mogą mnie nie wpuscić do stanów jeśli na wniosku wpisze, że chce być w grudniu w Miami a powiedzmy , bede przelatywac przez stany w innym terminie?

Czy od razu powinnam sie przyznac na rozmowie, ze wlasciwie nie interesuje mnie zwiedzanie Ameryki a  wiza jest mi potrzebna ze względu na możliwosc tanszych lotow do ameryki południowej , choc oczywiscie jak juz wize bede miala, nie wykluczam jakis krotkich wakacji w USA. 

Moja siostra dostala wize bez problemów i dwa razy byla w stanach, a ja mam obawy, ze ze wzgledu na moj pobyt w Brazylii moge miec problemy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Anna_1991 napisał:

 

 

Czy od razu powinnam sie przyznac na rozmowie, ze wlasciwie nie interesuje mnie zwiedzanie Ameryki a  wiza jest mi potrzebna ze względu na możliwosc tanszych lotow do ameryki południowej.

 

 

Nie. Bo w tym momencie zaczną Cię postrzegać jako osobę która kombinuje jak wykorzystać dany kraj dla własnych celów, a to nigdzie nie jest mile widziane. Poczytaj o wizach tranzytowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy, wspomniałem przez pamięć o tym :

>>Tranzyt (wiza C)

Obywatele innych krajów będący w Stanach Zjednoczonych przejazdem i podróżujący docelowo do innego kraju powinni posiadać ważną wizę tranzytową. Wyjątek stanowią osoby będące w USA przejazdem objęte Programem Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program) lub osoby będące obywatelami kraju, który ma podpisaną umowę z USA, na mocy której, obywatele tego kraju mogą podróżować do USA bez wizy. Jeśli planują Państwo przerwę w podróży w celach innych niż tranzyt przez Stany Zjednoczone, jak np. odwiedziny u znajomych lub zwiedzanie, należy spełnić wymagania do otrzymania wizy do tego przeznaczonej, jak np. wiza B-2.<<

http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-typecandd.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, quarterback87 napisał:

Andy, wspomniałem przez pamięć o tym :

>>Tranzyt (wiza C)

Obywatele innych krajów będący w Stanach Zjednoczonych przejazdem i podróżujący docelowo do innego kraju powinni posiadać ważną wizę tranzytową. Wyjątek stanowią osoby będące w USA przejazdem objęte Programem Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program) lub osoby będące obywatelami kraju, który ma podpisaną umowę z USA, na mocy której, obywatele tego kraju mogą podróżować do USA bez wizy. Jeśli planują Państwo przerwę w podróży w celach innych niż tranzyt przez Stany Zjednoczone, jak np. odwiedziny u znajomych lub zwiedzanie, należy spełnić wymagania do otrzymania wizy do tego przeznaczonej, jak np. wiza B-2.<<

http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-typecandd.asp

Mnie tam rybka... Z tego co piszą to taka tranzytowa ale tak naprawdę musisz spełniać wymogi jak na B2, czyli różnica tylko w nazwie a praktycznie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, andyopole napisał:

Mnie tam rybka... Z tego co piszą to taka tranzytowa ale tak naprawdę musisz spełniać wymogi jak na B2, czyli różnica tylko w nazwie a praktycznie to samo.

 

Dlatego IMO nie ma najmniejszeg sensu o nią aplikować. OP ma ogromne szanse na wizę turystyczną, która da jej o wiele większe możliwości w przyszłości np. zwiedzanie USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...