Skocz do zawartości
Anna_1991

Pierwsza aplikacja o wize - jakie szanse ?

Recommended Posts

Anna_1991    0

Witam, 

Chce postarać się o wizę do USA. Potrzebna mi jest przede wszystkim dlatego, że często latam do Ameryki Południowej ze względów osobistych i loty przez USA są o wiele tańsze. Oczywiście nie wykluczam opcji zrobienia sobie kiedyś krótkich wakacji w USA.

Obecnie jestem zameldowana w Polsce, pracuję dla duńskiej firmy od 1,5 roku. Jednak w tym czasie przebywałam 4 miesiące w Brazylii - wzięłam udział w programie  AIESEC i pracowałam w Brazylii jako stażysta + uczylam sie jezyka i podróżowałam. Podczas pobytu w Brazylii wciąż kontynuowałam prace dla duńkiej firmy jako freelancer. Wrócilam około 2 tygodniu temu do Polski i dalej pracuje dla duńskiej firmy- wciąz jako freelancer ( nie chce zmieniac kontraktu, ze wzgledow finansowych) . Obawiam się, że mój pobyt w Brazylii może być jakąs przeszkodą w zdobyciu wizy.  Zarobki miesieczne od poltorej roku mam dosc wysokie, wiec stac mnie na pobyt w USA. W aplikacji wpisałam,że jade do Miami czysto turystycznie wraz z siostrą, która ma wize ma od kilku lat. Nie mam tam zadnej rodziny, ani nawet znajomych. Jako miejsce pracy podalam firme dunska, poniewaz zgodnie z prawda jest to moj pracodawca od 1,5 roku. 

Pytanie nr2 - Czy mogą mnie nie wpuscić do stanów jeśli na wniosku wpisze, że chce być w grudniu w Miami a powiedzmy , bede przelatywac przez stany w innym terminie?

Czy od razu powinnam sie przyznac na rozmowie, ze wlasciwie nie interesuje mnie zwiedzanie Ameryki a  wiza jest mi potrzebna ze względu na możliwosc tanszych lotow do ameryki południowej , choc oczywiscie jak juz wize bede miala, nie wykluczam jakis krotkich wakacji w USA. 

Moja siostra dostala wize bez problemów i dwa razy byla w stanach, a ja mam obawy, ze ze wzgledu na moj pobyt w Brazylii moge miec problemy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kzielu    333

Jezeli juz to przez pobyt w Brazylii problemow miec nie bedziesz a raczej Ci pomoze. Jezeli podrozujesz, to Twoja historia bedzie bardziej wiarygodna.

Edytowane przez kzielu
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 godzin temu, Anna_1991 napisał:

Czy od razu powinnam sie przyznac na rozmowie, ze wlasciwie nie interesuje mnie zwiedzanie Ameryki a  wiza jest mi potrzebna ze względu na możliwosc tanszych lotow do ameryki południowej.

Nie. Bo w tym momencie zaczną Cię postrzegać jako osobę która kombinuje jak wykorzystać dany kraj dla własnych celów, a to nigdzie nie jest mile widziane. Poczytaj o wizach tranzytowych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Andy, wspomniałem przez pamięć o tym :

>>Tranzyt (wiza C)

Obywatele innych krajów będący w Stanach Zjednoczonych przejazdem i podróżujący docelowo do innego kraju powinni posiadać ważną wizę tranzytową. Wyjątek stanowią osoby będące w USA przejazdem objęte Programem Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program) lub osoby będące obywatelami kraju, który ma podpisaną umowę z USA, na mocy której, obywatele tego kraju mogą podróżować do USA bez wizy. Jeśli planują Państwo przerwę w podróży w celach innych niż tranzyt przez Stany Zjednoczone, jak np. odwiedziny u znajomych lub zwiedzanie, należy spełnić wymagania do otrzymania wizy do tego przeznaczonej, jak np. wiza B-2.<<

http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-typecandd.asp

Edytowane przez quarterback87
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sly6    0

sa wizy tranzytowe i może Konsul zasugerować taką wizę i na tej wizie można zwiedzać Stany pomiędzy lotami .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

andyopole    346
43 minuty temu, quarterback87 napisał:

Andy, wspomniałem przez pamięć o tym :

>>Tranzyt (wiza C)

Obywatele innych krajów będący w Stanach Zjednoczonych przejazdem i podróżujący docelowo do innego kraju powinni posiadać ważną wizę tranzytową. Wyjątek stanowią osoby będące w USA przejazdem objęte Programem Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program) lub osoby będące obywatelami kraju, który ma podpisaną umowę z USA, na mocy której, obywatele tego kraju mogą podróżować do USA bez wizy. Jeśli planują Państwo przerwę w podróży w celach innych niż tranzyt przez Stany Zjednoczone, jak np. odwiedziny u znajomych lub zwiedzanie, należy spełnić wymagania do otrzymania wizy do tego przeznaczonej, jak np. wiza B-2.<<

http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-typecandd.asp

Mnie tam rybka... Z tego co piszą to taka tranzytowa ale tak naprawdę musisz spełniać wymogi jak na B2, czyli różnica tylko w nazwie a praktycznie to samo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 minut temu, andyopole napisał:

czyli różnica tylko w nazwie a praktycznie to samo.

Urzędnicy muszą umieć uzasadnić rację bytu ich pensji :D

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jackie    1
19 minut temu, andyopole napisał:

Mnie tam rybka... Z tego co piszą to taka tranzytowa ale tak naprawdę musisz spełniać wymogi jak na B2, czyli różnica tylko w nazwie a praktycznie to samo.

Dlatego IMO nie ma najmniejszeg sensu o nią aplikować. OP ma ogromne szanse na wizę turystyczną, która da jej o wiele większe możliwości w przyszłości np. zwiedzanie USA.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ilon    237

Normalnie aplikuj o turystyczna. Dostaniesz na lajciku :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!