Skocz do zawartości
Toma

"Wyrobienie" promesy, a późniejsze wyjazdowe plany

Recommended Posts

Toma    2

Hej
Takie przewrotne pytanie. Planujemy z żoną w przyszłym roku lub za dwa lata polecieć na wakacje do USA ( max 3 tyg - wszystko zależeć będzie od finansów i otrzymania urlopów ). No i teraz pytanie, myślimy , aby wcześniej wyrobić wizę ( promesę ) , no ale jeszcze nie mamy sprecyzowanych planów gdzie i kiedy ... tzn może to będzie NY lub LA , a może jakieś kaniony , a może ...
A więc nie wpiszemy adresu, ani dokładnie na ile pojedziemy, bo może okazać się że pracodawcy dadzą nam  2 tyg., szczerze w co wątpię ;)
Jak radzicie, starać się wcześniej czy jednak jak już będą dokładnie plany co i jak ?

Aha i jeszcze pytanie... jak już będziemy składać wniosek, to na jednym wniosku wszystkich wpisać ( 2+1 )  tj. Ja + żona + dziecko obecnie 4 latka , czy każdy osobno ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

maciopa    67

ds-160 - dla Ciebie - będzie zawierał szczegółowe pytania dot. pobytu (wpisz po prostu - do not know yet), w przypadku kobiet - pytania są ograniczone. 

Możesz składać nawet dziś - po prostu stracisz 1 rok z 10 letniej promesy.

Wypełniaj wnioski osobno, na każdego członka rodziny, w którymś z pytań jest opcja wskazania, że leci się razem. Potem i tak musisz stworzyć konto aby się umówić na spotkanie, w ramach którego podpinasz wszystkie wnioski razem zaznaczając odpowiednio "spouse" lub "child".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Toma    2

Dzięki za info :)
A to że stracę 1 rok z 10 letniej to jakoś mi nie zależy. Bo sam nie wiem czy jeszcze polecę, a jeżeli nawet będę chciał polecieć i minie ten czas, to ponownie złożę ( o ile będą jeszcze te wizy, czy w ogóle będą :)  )  Co będę się martwił co będzie za 10 lat ;) Trzeba żyć obecną chwilą. A to że chcę mieć wcześniej promesę, to tylko po to, aby już swobodnie planować wakacje za rok lub dwa ... a może nawet trzy lata :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

BBerry    1
On 8/6/2017 at 0:22 PM, Toma said:

Dzięki za info :)
A to że stracę 1 rok z 10 letniej to jakoś mi nie zależy. Bo sam nie wiem czy jeszcze polecę, a jeżeli nawet będę chciał polecieć i minie ten czas, to ponownie złożę ( o ile będą jeszcze te wizy, czy w ogóle będą :)  )  Co będę się martwił co będzie za 10 lat ;) Trzeba żyć obecną chwilą. A to że chcę mieć wcześniej promesę, to tylko po to, aby już swobodnie planować wakacje za rok lub dwa ... a może nawet trzy lata :)

Ceny za wizy rosna z roku na rok, wiec dobrze myslisz.

Planuj loty ok 6 mies wczesniej, bedziesz mogl porownac i wybrac dobre oferty cenowe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz