Skocz do zawartości

Kwota na pierwsze 3 - 4 miesiące pobytu


Gaurim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukałem podobnego tematu, ale nie było nigdzie napisane wprost.

Chciałem się zapytać czy kwota 30 - 35k dolarów będzie wystarczająca na pierwsze 3 - 4 miesiące dla 2 bądź 3 osób na wynajęcie jakiejś chatki, kupno auta na start i ogólnie życie przez początkowy okres, wiadomo do jak najszybszego znalezienia pracy. Próbowałem porównać ceny najmu mieszkania, kupna auta, żywności, rachunków, "internety", telefonia (w tym np jeżeli są połączenia do Polski), ale nie wiem na ile wiarygodne te dane są. Stany, które mnie interesują to głownie California, Arizona, Floryda, Georgia, a bardziej na północy to New Jersey, Pennsylvania, Virginia, Washington, Oregon. Nie rozdzielam na miasta bo jestem elastyczny w tej kwestii chociaż raczej bym celował w trochę większe bo pewnie szybciej o pracę.

Chodzi mi o prostą odpowiedź "spoko starczy" np w Sacramento w CA, ale "niezbyt" w LA.  

Z góry podziękował za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj gdzie jestem ja, czyli Eastern Shore of MD, to moim zdaniem spokojnie by wystarczylo. Ale dobrze, ze zauwazyles, ze niektore miejsca moga byc tansze, niektore kilka razy drozsze. Zwroc tez uwage (ja akurat jestem na etapie przeprowadzki), ze poza wynajmem tej chatki albo mieszkania dochodza rozne depozyty, ktore w niektorych miejscach moga wynosic 3krotnosc wynajmu, a o ktorych bardzo czesto sie nie mysli + rozne inne depozyty jak np za zwierzaki, albo chociazby depozyt za prad czy cos takiego. Wiec jakby nie bylo, tych kosztow na poczatek troche jest. Poza tym zakup mebli, czy sprzetow ktore dla Ciebie moga sie okazac niezbedne. Ciezko jednoznacznie powiedziec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mediana dochodu na rodzine w stanach to 56k rocznie. Także musiałbyś postarać zeby to nie starczyło na początek, w dowolnym miejscu. Nawet jakbyś miał pracować w miejscu gdzie są jakieś absurdalne ceny typu milion za dom, wystarczy ze będziesz dłużej dojeżdżał i ceny dramatycznie spadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, ilon said:

Tutaj gdzie jestem ja, czyli Eastern Shore of MD, to moim zdaniem spokojnie by wystarczylo. Ale dobrze, ze zauwazyles, ze niektore miejsca moga byc tansze, niektore kilka razy drozsze. Zwroc tez uwage (ja akurat jestem na etapie przeprowadzki), ze poza wynajmem tej chatki albo mieszkania dochodza rozne depozyty, ktore w niektorych miejscach moga wynosic 3krotnosc wynajmu, a o ktorych bardzo czesto sie nie mysli + rozne inne depozyty jak np za zwierzaki, albo chociazby depozyt za prad czy cos takiego. Wiec jakby nie bylo, tych kosztow na poczatek troche jest. Poza tym zakup mebli, czy sprzetow ktore dla Ciebie moga sie okazac niezbedne. Ciezko jednoznacznie powiedziec. 

O depozytach czytałem, meble nie są takim problemem dla mnie początkowo wystarczy mi szafa duża i łóżka. Wiadomo, że z czasem dokupywało by się resztę. Tak samo gary kilka na początek, więc tymi kosztami się tak nie martwię.

3 hours ago, vlade said:

Mediana dochodu na rodzine w stanach to 56k rocznie. Także musiałbyś postarać zeby to nie starczyło na początek, w dowolnym miejscu. Nawet jakbyś miał pracować w miejscu gdzie są jakieś absurdalne ceny typu milion za dom, wystarczy ze będziesz dłużej dojeżdżał i ceny dramatycznie spadają.

 

10 minutes ago, BBerry said:

Radze wynajac cos w mniejszej miejscowosci na start (szczegolnie jesli nie masz pracy). Wiele ludzi dojezdza godzine do pracy, a jesli Ci to nie odpowieada, to sie latwo przeniesc bo wynajmujesz..

Co do dojeżdzania to nie problem, aktualnie dotarcie do pracy zajmuje mi 45 minut więc 15 więcej to nie problem. Licze się również z korkami i czas ten może się wydłużyć. 

Jeszcze co do tej mediany powiedzmy przy zarobkach pomiędzy 70 - 100k rocznie jeżeli jedna osoba pracuje, a nie dwie to np miasto wielkości takiego Sacramento jest ok czy raczej szukać trochę dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jaka jest mediana zarobkow w danym miescie. Da Ci to wiedze ile "powinienies" zarabiac na rodzine zeby zyc przecietnie. Poszukaj ceny wynajmu w miescie gdzie chcesz mieszkac... ta cena nie powinna przekraczac mniej wiecej 1/3 Twojej pensji (po podatku) w danym miesiacu. Pamietaj ze koszty jedzenia, ubran sa tansze niz w europie ale za to lekarz bedzie Cie wiecej kosztowal nlo i edukacja dla dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelkie rady.

Ostatnie pytanie na tą chwilę czy te stronki w miarę realnie oddają koszty życia w poszczególnych stanach bądź miastach?

https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=United+States

https://www.expatistan.com/cost-of-living/country/united-states

Średnich zarobków sobie poszukam :)

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...