Skocz do zawartości

Recommended Posts

BBerry    1

Z tego ze wszystkie tematy o naturalizacje sa stare, zakladam nowy. :P

Chce sie polaczac z ludzmi ktorzy wysylaja wkrotce albo niedawno wyslali dokumenty N-400.

Macie jakies porady co do przygotowywania dokumentow? Co sprawia trudnosc w aplikacji i na co uwazac? Jak dlugo trwa caly proces? Jak juz jestes po tescie, to podaj jakies trudne pytania :) Zastanawiam sie czy pytania na tescie skladaja sie glownie z tych co sa np na aplikacjach w telefonie, na ktorych sie mozna uczyc. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sly6    0

trudność to w określeniu ile byleś po za USA. Tak te pytania sa w książkach by przystąpić do obywatelstwa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kzielu    345
8 godzin temu, BBerry napisał:

Z tego ze wszystkie tematy o naturalizacje sa stare, zakladam nowy. :P

Chce sie polaczac z ludzmi ktorzy wysylaja wkrotce albo niedawno wyslali dokumenty N-400.

Macie jakies porady co do przygotowywania dokumentow? Co sprawia trudnosc w aplikacji i na co uwazac? Jak dlugo trwa caly proces? Jak juz jestes po tescie, to podaj jakies trudne pytania :) Zastanawiam sie czy pytania na tescie skladaja sie glownie z tych co sa np na aplikacjach w telefonie, na ktorych sie mozna uczyc. 

Pytania w teście są tylko i wyłącznie z setki tych które są w książce . Nic innego dostać nie można.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pelasia    168

Nie ma trudnych pytań. Jak dla mnie proces przebiegł szybko i bez problemowo. Jesli rodzina pójdzie na przysięgę z tobą, to przypomnij wszystkim aby zabrali swoje ID lub paszporty, bo inaczej nie zostaną wypuszczeni do budynku. Moze i pierdoła ale głupio miec kogoś na zewnątrz, przez taka drobnostkę  :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
BBerry    1
16 hours ago, pelasia said:

Nie ma trudnych pytań. Jak dla mnie proces przebiegł szybko i bez problemowo. Jesli rodzina pójdzie na przysięgę z tobą, to przypomnij wszystkim aby zabrali swoje ID lub paszporty, bo inaczej nie zostaną wypuszczeni do budynku. Moze i pierdoła ale głupio miec kogoś na zewnątrz, przez taka drobnostkę  :D

Dzieki. Fajna ta przysiega? Widzialam na zdjeciu ze ludzie sie nawet ladnie ubieraja.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
BBerry    1
18 hours ago, kzielu said:

Pytania w teście są tylko i wyłącznie z setki tych które są w książce . Nic innego dostać nie można.

Luzik. Dzieki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

BBerry    1
23 hours ago, sly6 said:

trudność to w określeniu ile byleś po za USA. Tak te pytania sa w książkach by przystąpić do obywatelstwa.

Tak, bede musiala sobie przypomniec daty lotow za granice, to nie wiecej niz 2 tyg w roku. Czy oni przysla mi ksiazeczke do nauki?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kzielu    345
6 godzin temu, BBerry napisał:

Tak, bede musiala sobie przypomniec daty lotow za granice, to nie wiecej niz 2 tyg w roku. Czy oni przysla mi ksiazeczke do nauki?

O ile pamietam to dostaje sie na Biometrics.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pelasia    168
7 godzin temu, BBerry napisał:

Dzieki. Fajna ta przysiega? Widzialam na zdjeciu ze ludzie sie nawet ladnie ubieraja.

Czy fajna? Chyba tego bym tak nie określiła ale zalezy od osobistego odczucia. U mnie przysięga była w ten sam dzien co test, wiec wszystko jakoś przeleciało! Tak pytania sie dostaje na odciskach, u mnie dawali w formie " książeczki" ( bardziej to przypominało magazyn) i rownież CD, mozna było sobie słuchać podczas jazdy samochodem. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kzielu    345
7 godzin temu, BBerry napisał:

A co to znaczy "fajna" ?

W zaproszeniu - jezeli nie jest tego samego dnia, jasno pisza ze to jest istotne wydarzenie i zeby sie stosownie ubrac - na mojej (~70 osob, w sadzie downtown Cinci) trafilo sie kilka osob ktorej najwyrazniej nie zrozumialo co napisali ale uznali ze nie musza...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
BBerry    1
On 8/10/2017 at 9:35 AM, kzielu said:

A co to znaczy "fajna" ?

W zaproszeniu - jezeli nie jest tego samego dnia, jasno pisza ze to jest istotne wydarzenie i zeby sie stosownie ubrac - na mojej (~70 osob, w sadzie downtown Cinci) trafilo sie kilka osob ktorej najwyrazniej nie zrozumialo co napisali ale uznali ze nie musza...

Jak wielu ludzi chodzi na sluby w jeansach, takim to nie zalezy...

Jestem ciekawa jak bardzo uroczysta jest przysiega i ceremonia :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kzielu    345
7 minut temu, BBerry napisał:

Jak wielu ludzi chodzi na sluby w jeansach, takim to nie zalezy...

Jestem ciekawa jak bardzo uroczysta jest przysiega i ceremonia :D

To zalezy, ale w wiekszosci przypadkow chyba dosc uroczysta. Mi sie osobiscie podobalo, w koncu nie codziennie dostaje sie obywatelstwo innego panstwa, trzeba sobie rowniez zdawac sprawe co konkretnie sie przysiega bo mam wrazenie ze wiekszosc to nie bardzo do konca rozumie slowa przysiegi...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

andyopole    368

Dla niektórych pójść na wesele w dzinsach to przesadna elegancja. Byłem na weselu w smokingu a przy sąsiednim stole ludzie w shortach i japonkach...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
andyopole    368
9 minut temu, kzielu napisał:

To zalezy, ale w wiekszosci przypadkow chyba dosc uroczysta. Mi sie osobiscie podobalo, w koncu nie codziennie dostaje sie obywatelstwo innego panstwa, trzeba sobie rowniez zdawac sprawe co konkretnie sie przysiega bo mam wrazenie ze wiekszosc to nie bardzo do konca rozumie slowa przysiegi...

No i właśnie ta przysięga mnie wciąż powstrzymuje przed złożeniem papierów. Zbytnich obowiązków już na mnie nie naloza bom już wiekowy i bardziej mi patrzeć na ksiezowa górkę niż w okopy. Na Koree raczej już mnie nie wyślą...:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
BBerry    1

Jeden co jest dosyc istotny to ze przysiegasz ze bedziesz wierny USA, a nie innym panstwom... Wiec teoretycznie wierny USA bardzej niz Polsce... (?)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

BBerry    1

Niektorzy ludzie to po prostu wstyd. Slub to w koncu okazja zeby sie ladnie ubrac!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
andyopole    368

Polsce już przysiegalem, nikt mnie z tej przysięgi nie zwolnił. I gdybym musiał wybierać nie miałbym wątpliwości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
andyopole    368
2 minuty temu, BBerry napisał:

Niektorzy ludzie to po prostu wstyd. Slub to w koncu okazja zeby sie ladnie ubrac!

W swoim mniemaniu pewnie byli ładnie ubrani. Nie przyglądałem się, może te japonki kosztowały że 400 bucsow, razem z równie drogimi shortami i t-shirtem niewiele mniej niż mój smoking.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
BBerry    1
3 minutes ago, andyopole said:

W swoim mniemaniu pewnie byli ładnie ubrani. Nie przyglądałem się, może te japonki kosztowały że 400 bucsow, razem z równie drogimi shortami i t-shirtem niewiele mniej niż mój smoking.

Ciekawe gdzie pracuja i co dla nich znaczy "zle" sie ubrac. Nie chodzi o cene tylko o szacunek. Wole jak ktos zalozy nawet garnitur z lumpeksu ktory wciaz dobrze wyglada, niz ktos co mysli ze szorty sa stosowne na wesele.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
BBerry    1
9 minutes ago, andyopole said:

Polsce już przysiegalem, nikt mnie z tej przysięgi nie zwolnił. I gdybym musiał wybierać nie miałbym wątpliwości.

Jak to przysiegales? Ja sie w PL urodzilam i jakos nie mialam okazji nic udowadniac ;) Obywatelstwo jak najbardziej zostaje nienaruszone.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
andyopole    368
2 minuty temu, BBerry napisał:

Jak to przysiegales? Ja sie w PL urodzilam i jakos nie mialam okazji nic udowadniac ;) Obywatelstwo jak najbardziej zostaje nienaruszone.

My PRAWDZIWI mężczyźni przysiegalismy nie tylko wierność ale również że oddamy życie, jeśli będzie trzeba!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
BBerry    1
7 minutes ago, andyopole said:

My PRAWDZIWI mężczyźni przysiegalismy nie tylko wierność ale również że oddamy życie, jeśli będzie trzeba!

Jak dobrze byc kobieta ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pelasia    168
19 minut temu, BBerry napisał:

Ciekawe gdzie pracuja i co dla nich znaczy "zle" sie ubrac. Nie chodzi o cene tylko o szacunek. Wole jak ktos zalozy nawet garnitur z lumpeksu ktory wciaz dobrze wyglada, niz ktos co mysli ze szorty sa stosowne na wesele.

Zalezy od wesela. Niektóre sa tradycyjne i formalne, a inne sa luźne. Siostra mojego meza miała wesele, gdzie wymagane były luźne ubrania, czyli wlasnie japonki i szorty. Towarzystwo typowo Kalifornijskie, gdzie pewnie niejedne szorty kosztowały wiecej niz ja wolałabym wiedzieć. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kzielu    345
Godzinę temu, BBerry napisał:

Jeden co jest dosyc istotny to ze przysiegasz ze bedziesz wierny USA, a nie innym panstwom... Wiec teoretycznie wierny USA bardzej niz Polsce... (?)

Dokladnie !

To ze sie obywatelstwa nie traci to nie ma wielkiego znaczenia. Kto jak to przysiege potraktuje to inna sprawa, niemniej jednak to dokladnie oznacza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz