Skocz do zawartości

Wiza B2 dla dzieci. Jaka kolejność?


Rekomendowane odpowiedzi

W listopadzie wybieramy się na 2 tygodnie na urlop na Florydę i musimy wystąpić o wizy B2 dla trójki naszych dzieci (4, 6 i 7 lat). Oboje z żoną posiadamy już wizy B1/B2, więc z tego co się zorientowałem nie będzie konieczności rozmowy z konsulem. 

Teraz pytanie o procedurę. Według oficjalnej instrukcji (http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-svc-visachild.asp) należy najpierw wnieść opłatę, a potem wypełnić DS-160. Tylko, żeby wnieść opłatę należy zarejestrować profil w internetowym systemie wyznaczania spotkań, a tam należy podać wszystkie dane z numerem DS-160 włącznie, który według instrukcji powinien zostać wypełniony po opłacie. Jak to w końcu powinno wyglądać?

Drugie pytanie, czy da się jakoś to zrobić grupowo, czy każde dziecko osobno, włącznie z wysłaniem dokumentów każdego dziecka osobną paczką TNT itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zarejestrować profil. Wydaje mi się, że jeśli podasz daty urodzenia dzieci to system puści Cię dalej. Opłatę tak czy siak musisz wnieść. 

Czy da się zrobić grupowo? Jeśli każde dziecko będzie miało osobny profil, to na mój chłopski rozum dokumenty każdego dziecka trzeba wysłać osobno. To również jest procedura wizowa, tylko że bez wizyty i odcisków palców. Sądzę, że więcej dowiesz się przy wypełnianiu wszystkiego po kolei, lub zostaje Ci telefon na infolinię do ambasady, jeśli nie chcesz robić wszystkiego metodą prób i błędów.

 

Dodam, że jak rejestrowałem profil mojej córki która nie ukończyła 14 lat, to system dawał możliwość kwalifikacji na rozpatrzenie bez wizyty w ambasadzie, ale nie skorzystałem bo i tak ja i żona musieliśmy jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się przebrnąć przez procedurę. Wypełniłem na początek DS-160. Po wniosku pierwszego dziecka pojawił się przycisk "Create family application" dzięki czemu kolejny DS był już w niektórych miejscach wypełniony co zaoszczędziło mi czasu. Po wypełnieniu trzech DS-ów, wróciłem do systemu wyznaczania spotkań. W profilu pierwszego dziecka wypełniłem wszystkie dane z numerem DS-160 (application id) włącznie i w którymś kroku pojawiła się możliwość dodania pozostałych dzieci (Dependents). Później pojawiło się pytanie czy wniosek kwalifikuje się do procedury bez rozmowy z konsulem i pojawiła się wreszcie możliwość zbiorczej zapłaty za całą trójkę. Zapłaciłem kartą debetową, więc od razu miałem możliwość wydrukowania Drop-box Confirmation Letter. Teraz tylko zawieźć wszystko do TNT i czekać na rezultaty :) Mam nadzieję, że powyższe informacje będą dla kogoś przydatne, bo nie do końca wygląda to jak w oficjalnej instrukcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...