Skocz do zawartości

Spanie na kempingach


Felek07

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Dnia 12.08.2017 o 18:00, Patipitts napisał:

Kempingi w Kaliforni zwłaszcza w parkach typu yosemite trzeba rezerwować z wyprzedzeniem. Wiem, bo tydzień temu rezerwoawalam bratu na wrzesień i były prawie pełne (w yosemite, dalej w utah i Arizonie ale pewnie cie to nie interesuje). Na Joshua tree sa kempingi typu kto pierwszy ten lepszy. Polecam strone recreation.gov, tam sa prawie wszystkie kempingi do rezerwoawania online, bądź informacje o kempingach typu kto pierwszy ten lepszy. Koszt noclegu to zazwyczaj Ok 20-30$ za miejsce kempingowe, trzeba miec swoj namiot. Jest możliwość grillowania lub rozpalenia ogniska, czasem prysznice, jakies knajpy w okolicy. Na Grand kanionie rezerwowalismy wczoraj kemping za 18$ za miejsce, tez były juz 2 ostatnie. Na Zion nie bylo juz miejsc ale podobno sa tam tez kempingi bez rezerwacji. To samo w dolinie smierci. Moj brat podróżuje z 5 znajomych wiec noclegi wychodzą im za grosze. Znajomi którzy podróżowali 2 lata temu mówili ze bez problemu mozna znalezc wszędzie kemping nawet bez rezerwacji ale ja tego nie potwierdzam bo sama nie byłam i nie daje gwarancji, ja lubię miec wszystko wczesniej zaplanowane :) No i osobno trzeba liczyc wejściówki na parki, praktycznie wszędzie jest to 30$ za auto.

Dzięki za te informację. Zarezerwowałem już kemping w Kanionie na 2 noce (18 dol. za noc). To samo chcę jeszcze zrobić w Yosemite i Sequoia - tu po jednej nocy. Zastanawiam się tylko, czy około 20 października nie będzie za zimno. Sprawdzałem archiwalną pogodę z poprzednich lat z października i może być tak, że będzie 30 stopni w ciągu dnia, a może być 15. Noce wiadomo - chłodniejsze.

Co do dwóch wspomnianych parków - rozważam jeszcze wariant nocowania we Fresno lub w okolicach. Wydaje się to całkiem dobra baza wypadowa do tych parków (1 dzień=1 park).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 minuty temu, Felek07 napisał:

Sprawdzałem archiwalną pogodę z poprzednich lat z października i może być tak, że będzie 30 stopni w ciągu dnia, a może być 15. Noce wiadomo - chłodniejsze.

 

"Chłodniejsze" to ładnie powiedziane. Przygotuj się na temp. kilka stopni powyżej zera Celsjusza. Kupcie naprawdę ciepłe śpiwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jackie napisał:

 

"Chłodniejsze" to ładnie powiedziane. Przygotuj się na temp. kilka stopni powyżej zera Celsjusza. Kupcie naprawdę ciepłe śpiwory.

Tak było rok temu w Yosemite w ostatnim tygodniu października.

Nocami temp. nie spadała poniżej 10 stopni, choć nie oznacza to, że podobnie może być i tym razem. 

Zrzut ekranu 2017-08-18 o 17.24.39.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Felek07 napisał:

...Zastanawiam się tylko, czy około 20 października nie będzie za zimno. Sprawdzałem archiwalną pogodę z poprzednich lat z października i może być tak, że będzie 30 stopni w ciągu dnia, a może być 15. Noce wiadomo - chłodniejsze.

 Ty tu się martwisz o Yosemite ale w październiku nawet w Death Valley może być różnie ;)  także w razie czego miej koniecznie plan B

Fakt faktem - byłam tam lata temu ale:

2005, ok 11 września - Death Valley ciepło ale nie jakoś wyjątkowo gorąco, W Yosemite w nocy zmarzłam jak cholera, rankiem bylo naprawdę chłodno, ale w ciągu dnia temperatura bardzo przyjemna

 

 

2009, 14 października - Death Valley ( jak widać na załączonym obrazku) tak, to jest kurtka zimowa ;) - z klapeczek i sukieneczki wyskoczyłam jeszcze szybciej niż się w nie ubrałam rano w hotelu. Powiem tak, - pizgało strasznie.

Yosemite ( Tioga Rd) była zamknięta (nie przejezdna) z powodu znacznych opadów śniegu więc musieliśmy ten park odpuścić i jechać na około do SF.  

Także bież wszystko pod uwagę. 

64et51iprxo0.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Felek07 napisał:

Tak było rok temu w Yosemite w ostatnim tygodniu października.

Nocami temp. nie spadała poniżej 10 stopni, choć nie oznacza to, że podobnie może być i tym razem. 

 

Mój mąż wędrowniczek który zna Yosemite od podszewki twierdzi że nocowanie w Yosemite pod koniec października oznacza jedno: może być nawet zimowo. Lepiej przygotowac się na niskie temperatury. Ciepły spiwór zawsze można rozpiąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, agatenka napisał:

2009, 14 października - Death Valley ( jak widać na załączonym obrazku) tak, to jest kurtka zimowa ;) - z klapeczek i sukieneczki wyskoczyłam jeszcze szybciej niż się w nie ubrałam rano w hotelu. Powiem tak, - pizgało strasznie.

 

Super zdjęcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jackie napisał:

 

Super zdjęcie!

hahaha dzięki!

Felek - nie znam twojej trasy ale zazwyczaj większość osób wjeżdża do Yosemite od strony wschodniej ( przynajmniej tak mi się wydaje). I zazwyczaj Tioga Pass jest otwarta do końca października - ale mogą zdarzyć się jedno czy dwu dniowe burze śnieżne  i tu bardziej chodziło mi o to że musisz mieć plan B jeżeli park będzie niedostępny.  (my zahaczyliśmy o nieplanowane Tahoe) 

To że zimno, trudno ;) dacie rade!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Felek07 napisał:

Dzięki za te informację. Zarezerwowałem już kemping w Kanionie na 2 noce (18 dol. za noc). To samo chcę jeszcze zrobić w Yosemite i Sequoia - tu po jednej nocy. 

My tutaj gdybamy czy będzie zimno czy nie ale wg tych informacji kempingi w twoich datach mogę być już zamknięte.  Także zobacz czy w ogóle będziesz mógł coś na 20 października zarezerwować. 

https://www.nps.gov/yose/planyourvisit/seasonal.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...