Skocz do zawartości

ZIELONA KARTA A WYKSZTAŁCENIE


Anulka Konieczna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Razem z moją narzeczoną planujemy wyjazd do USA, dokladnie na Florydę. 15 lat mieszkałem w UK i niedawno wróciłem do Polski. W Polsce chodziłem do 6klasy podstawowej czyli miałem 6lat nauki, a w UK skończyłem secondary też 6lat, wsumie mam 12lat nauki, wykształcenie średnie.  Natomiast moja narzeczona skończyła w Polsce tylko podstawowke i gimnazjum, czyli ma 9lat nauki poczym wyjechala do UK i pracowała. Wiem, żeby starac sie o Zielona karte trzeba mieć minimum średnie wykształcenie. 

Czy to znaczy, ze jakbym dostal zieloną karte to moja narzeczona i nasz 4letni syn nie mogli by leciec ze mna do stanów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
23 minuty temu, Anulka Konieczna napisał:

Witam.

Razem z moją narzeczoną planujemy wyjazd do USA, dokladnie na Florydę. 15 lat mieszkałem w UK i niedawno wróciłem do Polski. W Polsce chodziłem do 6klasy podstawowej czyli miałem 6lat nauki, a w UK skończyłem secondary też 6lat, wsumie mam 12lat nauki, wykształcenie średnie.  Natomiast moja narzeczona skończyła w Polsce tylko podstawowke i gimnazjum, czyli ma 9lat nauki poczym wyjechala do UK i pracowała. Wiem, żeby starac sie o Zielona karte trzeba mieć minimum średnie wykształcenie. 

Czy to znaczy, ze jakbym dostal zieloną karte to moja narzeczona i nasz 4letni syn nie mogli by leciec ze mna do stanów?

 

A jak myślisz ?

Oczywiście że by mogli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym sie cieszył gdyby mogli razem ze mną odrazu lecieć :)

Jezyk angielski mam perfekcyjny, narzeczona na poziomie średnim ;) jestem kucharzem, pracowałem w najlepszych hotelach w UK jako szef kuchni wiec doświadczenie mam duże. Nie boję sie życia w USA, wiem ze sobie poradzimy.  Pieniadze odłożone, tylko teraz trzymać kciuki by zostać wylosowanym i dostać zieloną karte :)

 

Czyli nie beda robili problemu z jej wykształceniem? Czekam na więcej odpowiedzi.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jak powiedzieli przedmówcy :)

Liczy się tylko wykształcenie głównego aplikanta. Czyli Ty mógłbyś aplikować w loterii, Twoja żona nie. Piszę "żona", bo żebyście razem wylecieli, to - co już było powiedziane - przed rozmową w ambasadzie musielibyście być po ślubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8/20/2017 o 08:43, Joanna30 napisał:

Dokładnie tak, jak powiedzieli przedmówcy :)

Liczy się tylko wykształcenie głównego aplikanta. Czyli Ty mógłbyś aplikować w loterii, Twoja żona nie. Piszę "żona", bo żebyście razem wylecieli, to - co już było powiedziane - przed rozmową w ambasadzie musielibyście być po ślubie.

No nie do końca. Liczy sie też doświadczenie zawodowe

"• musi posiadać co najmniej pełne wykształcenie średnie lub jego odpowiednik (pomyślne ukończenie formalnego dwunastoletniego programu nauczania szkoły podstawowej i średniej); LUB • dwuletnie doświadczenie zawodowe w ciągu ostatnich pięciu lat w zawodzie, do wykonywania którego niezbędne są co najmniej dwa lata szkolenia bądź doświadczenia zawodowego. Do ustalenia, czy doświadczenie zawodowe jest wystarczające do spełnienia wymogów programu Departament Stanu będzie korzystał z bazy danych O*Net OnLine ( https://www.onetonline.org/ ) Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych."

Teoretycznie dziewczyna może sie kwalifikować i zarejestrować sie do losowania wraz z dzieckiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8/19/2017 o 18:56, Anulka Konieczna napisał:

Witam.

Razem z moją narzeczoną planujemy wyjazd do USA, dokladnie na Florydę. 15 lat mieszkałem w UK i niedawno wróciłem do Polski. W Polsce chodziłem do 6klasy podstawowej czyli miałem 6lat nauki, a w UK skończyłem secondary też 6lat, wsumie mam 12lat nauki, wykształcenie średnie.  Natomiast moja narzeczona skończyła w Polsce tylko podstawowke i gimnazjum, czyli ma 9lat nauki poczym wyjechala do UK i pracowała. Wiem, żeby starac sie o Zielona karte trzeba mieć minimum średnie wykształcenie. 

Czy to znaczy, ze jakbym dostal zieloną karte to moja narzeczona i nasz 4letni syn nie mogli by leciec ze mna do stanów?

 

Teoretycznie dziewczyna tez moze zarejestrowac sie jako głowny aplikant. Przeczytaj post powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, karusek napisał:

No nie do końca. Liczy sie też doświadczenie zawodowe

Teoretycznie dziewczyna może sie kwalifikować i zarejestrować sie do losowania wraz z dzieckiem.

Niby tak, ale nie do końca.

OP nie wspomniał nic o doświadczeniu zawodowym dziewczyny i o tym, czy miała wymagane szkolenia. A po podstawówce i gimnazjum dziewczyna się nie kwalifikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Joanna30 napisał:

Niby tak, ale nie do końca.

OP nie wspomniał nic o doświadczeniu zawodowym dziewczyny i o tym, czy miała wymagane szkolenia. A po podstawówce i gimnazjum dziewczyna się nie kwalifikuje.

dlatego napisalem ze teoretycznie moze sie kwalifikowac, a nie ze sie kwalifikuje. Czepiasz sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...