Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Razem z moją narzeczoną planujemy wyjazd do USA, dokladnie na Florydę. 15 lat mieszkałem w UK i niedawno wróciłem do Polski. W Polsce chodziłem do 6klasy podstawowej czyli miałem 6lat nauki, a w UK skończyłem secondary też 6lat, wsumie mam 12lat nauki, wykształcenie średnie.  Natomiast moja narzeczona skończyła w Polsce tylko podstawowke i gimnazjum, czyli ma 9lat nauki poczym wyjechala do UK i pracowała. Wiem, żeby starac sie o Zielona karte trzeba mieć minimum średnie wykształcenie. 

Czy to znaczy, ze jakbym dostal zieloną karte to moja narzeczona i nasz 4letni syn nie mogli by leciec ze mna do stanów?

Edytowane przez Anulka Konieczna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

23 minuty temu, Anulka Konieczna napisał:

Witam.

Razem z moją narzeczoną planujemy wyjazd do USA, dokladnie na Florydę. 15 lat mieszkałem w UK i niedawno wróciłem do Polski. W Polsce chodziłem do 6klasy podstawowej czyli miałem 6lat nauki, a w UK skończyłem secondary też 6lat, wsumie mam 12lat nauki, wykształcenie średnie.  Natomiast moja narzeczona skończyła w Polsce tylko podstawowke i gimnazjum, czyli ma 9lat nauki poczym wyjechala do UK i pracowała. Wiem, żeby starac sie o Zielona karte trzeba mieć minimum średnie wykształcenie. 

Czy to znaczy, ze jakbym dostal zieloną karte to moja narzeczona i nasz 4letni syn nie mogli by leciec ze mna do stanów?

A jak myślisz ?

Oczywiście że by mogli.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo bym sie cieszył gdyby mogli razem ze mną odrazu lecieć :)

Jezyk angielski mam perfekcyjny, narzeczona na poziomie średnim ;) jestem kucharzem, pracowałem w najlepszych hotelach w UK jako szef kuchni wiec doświadczenie mam duże. Nie boję sie życia w USA, wiem ze sobie poradzimy.  Pieniadze odłożone, tylko teraz trzymać kciuki by zostać wylosowanym i dostać zieloną karte :)

Czyli nie beda robili problemu z jej wykształceniem? Czekam na więcej odpowiedzi.

Pozdrawiam 

Edytowane przez Anulka Konieczna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli loteria będzie nadal istnieć, ty spełniasz warunki i będziesz miał szczęście to musicie chyba być po ślubie żeby razem lecieć. Wykształcenie nie ma tu nic do rzeczy jeśli to ty bierzesz udział w loterii. 

Edytowane przez kontrol

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

osoba która wygrywa,jest głównym aplikantem musi spełnić wymagania co do wykształcenia. Plus musicie zawrzeć związek małżeński przed rozmową z Konsulem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie tak, jak powiedzieli przedmówcy :)

Liczy się tylko wykształcenie głównego aplikanta. Czyli Ty mógłbyś aplikować w loterii, Twoja żona nie. Piszę "żona", bo żebyście razem wylecieli, to - co już było powiedziane - przed rozmową w ambasadzie musielibyście być po ślubie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dnia 8/20/2017 o 08:43, Joanna30 napisał:

Dokładnie tak, jak powiedzieli przedmówcy :)

Liczy się tylko wykształcenie głównego aplikanta. Czyli Ty mógłbyś aplikować w loterii, Twoja żona nie. Piszę "żona", bo żebyście razem wylecieli, to - co już było powiedziane - przed rozmową w ambasadzie musielibyście być po ślubie.

No nie do końca. Liczy sie też doświadczenie zawodowe

"• musi posiadać co najmniej pełne wykształcenie średnie lub jego odpowiednik (pomyślne ukończenie formalnego dwunastoletniego programu nauczania szkoły podstawowej i średniej); LUB • dwuletnie doświadczenie zawodowe w ciągu ostatnich pięciu lat w zawodzie, do wykonywania którego niezbędne są co najmniej dwa lata szkolenia bądź doświadczenia zawodowego. Do ustalenia, czy doświadczenie zawodowe jest wystarczające do spełnienia wymogów programu Departament Stanu będzie korzystał z bazy danych O*Net OnLine ( https://www.onetonline.org/ ) Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych."

Teoretycznie dziewczyna może sie kwalifikować i zarejestrować sie do losowania wraz z dzieckiem.

Edytowane przez karusek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 8/19/2017 o 18:56, Anulka Konieczna napisał:

Witam.

Teoretycznie dziewczyna tez moze zarejestrowac sie jako głowny aplikant. Przeczytaj post powyżej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
42 minuty temu, karusek napisał:

Teoretycznie dziewczyna może sie kwalifikować i zarejestrować sie do losowania wraz z dzieckiem.

Niby tak, ale nie do końca.

OP nie wspomniał nic o doświadczeniu zawodowym dziewczyny i o tym, czy miała wymagane szkolenia. A po podstawówce i gimnazjum dziewczyna się nie kwalifikuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1 minutę temu, Joanna30 napisał:

Niby tak, ale nie do końca.

OP nie wspomniał nic o doświadczeniu zawodowym dziewczyny i o tym, czy miała wymagane szkolenia. A po podstawówce i gimnazjum dziewczyna się nie kwalifikuje.

dlatego napisalem ze teoretycznie moze sie kwalifikowac, a nie ze sie kwalifikuje. Czepiasz sie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja mam pytanie, czy ktoś z Was spotkał kiedyś tu na forum, lub osobiście osobę bez wykształcenia średniego, która po wylosowaniu dostała GC mając spełniony tylko wymóg doświadczenia zawodowego? Z tego co tutaj czytałam, to raczej to nie wystarczało i jestem ciekawa, czy to jest faktycznie realna droga

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
20 godzin temu, daisy1 napisał:

A ja mam pytanie, czy ktoś z Was spotkał kiedyś tu na forum, lub osobiście osobę bez wykształcenia średniego, która po wylosowaniu dostała GC mając spełniony tylko wymóg doświadczenia zawodowego? Z tego co tutaj czytałam, to raczej to nie wystarczało i jestem ciekawa, czy to jest faktycznie realna droga

Jesli praca ktora wykonywal aplikant jest zgodna z opisem na stronie departamentu pracy to szansa jest bardzo realna. Warunek nastepny zapotrzebowanie na rynku pracy dodatnie. musi byc wysokie Job Zone i wysokie SVP Range.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

@karusek wiem o tym :) chodzi mi tylko o to, czy ktoś zna konkretny przypadek osoby, której się to udało. Z tego forum i z innych zresztą też, kojarzę tylko osoby, u których to jednak nie przeszło. Tych historii nie było wiele, ale tak, czy inaczej nie zakończyły się one sukcesem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
23 minuty temu, karusek napisał:

Tak. Ja poznalem dziewczyne z Ukrainy. Byla pielegniarka.

Hmm, no to chyba spełniała warunek minimalnego wymaganego wykształcenia. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

13 minut temu, haneczka019 napisał:

Hmm, no to chyba spełniała warunek minimalnego wymaganego wykształcenia. 

miala 11 lat nauki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, karusek napisał:

miala 11 lat nauki.

Chyba, że tak, nie znam się na ich systemie edukacyjnym ;), wiem tylko, że kiedyś tam mieli jakąś reformę jeśli chodzi o ich oświatę. Pielęgniarki kojarzą mi się z minimum średnim wykształceniem, a to automatycznie nasunęło mi 12 letnią naukę. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, haneczka019 napisał:

Chyba, że tak, nie znam się na ich systemie edukacyjnym ;), wiem tylko, że kiedyś tam mieli jakąś reformę jeśli chodzi o ich oświatę. Pielęgniarki kojarzą mi się z minimum średnim wykształceniem, a to automatycznie nasunęło mi 12 letnią naukę. 

Na ukrainie bylo juz kilka reform edukacji, a kiedys tro byl Zwiazak radziecki i wspolny system dla wszystkich republik.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
34 minuty temu, karusek napisał:

Na ukrainie bylo juz kilka reform edukacji, a kiedys tro byl Zwiazak radziecki i wspolny system dla wszystkich republik.

Hahaha,  karusek ja jestem ten rocznik, który jeszcze pamięta ZSRR :D, także ten teges... niestety :P.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, haneczka019 napisał:

Hahaha,  karusek ja jestem ten rocznik, który jeszcze pamięta ZSRR :D, także ten teges... niestety :P.

Ja konczylem 8 klase w koncu lat 80 ten teges :)

musialem jeszcze miedzynarodowke spiewac na apelach "Wyklety powstan ludu ziemi" ptwuj.

Edytowane przez karusek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 25.08.2017 o 16:43, karusek napisał:

"• musi posiadać co najmniej pełne wykształcenie średnie lub jego odpowiednik (pomyślne ukończenie formalnego dwunastoletniego programu nauczania szkoły podstawowej i średniej); LUB • dwuletnie doświadczenie zawodowe w ciągu ostatnich pięciu lat w zawodzie, do wykonywania którego niezbędne są co najmniej dwa lata szkolenia bądź doświadczenia zawodowego. Do ustalenia, czy doświadczenie zawodowe jest wystarczające do spełnienia wymogów programu Departament Stanu będzie korzystał z bazy danych O*Net OnLine ( https://www.onetonline.org/ ) Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych."

czy doswiadczenie zawodowe moze byc np w formie wolontariatu, jezeli bedzie udokumentowane i potwierdzone? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 godzin temu, Dzasta napisał:

czy doswiadczenie zawodowe moze byc np w formie wolontariatu, jezeli bedzie udokumentowane i potwierdzone? 

nie wiem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz