Skocz do zawartości

3 klasa liceum, dopiero sie obudzilem...


iony

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 minuty temu, iony napisał:

 O wize pracownicza mysle ze bym nawiazal porozumienie z jakas firma ktora by mi to umozliwila, o to bym sie mniej bal. Slub jest bardzo prawdopodobny przez 3/4 lata, wielka roznorodnosc w stanach daje duze pole do manewru :D 

Tu nie chodzi o porozumienie, sponsorowanie pracownika wiele kosztuje dla firmy, wiec musi im na tobie bardzo zależeć aby w ogole to rozważyli. Nie jest łatwe. Juz szybciej cię strzała amora trafi! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, iony napisał:

Co do roku przerwy rozwazalem to, ale to dalej nie gwarantuje dobrego stypendium  

NIC ci nie gwarantuje dobrego stypendium. Nie ma czegos takiego!

Robiac sobie rok przerwy po prostu zwiekszasz szanse na dostanie sie na dobra uczelnie z odpowiednim dofinansowaniem bo

1. Mozesz sie naprawde dobrze przygotowac na SATy

2. dodajesz szalenie wazne w USA extracurricular activities (wolontariat, zaangazowanie spoleczne, itp.)

3. aplikujesz jako first-year student (nie transfer) 

Rozumiem, ze rok to dlugo dla mlodej osoby... ale bardzo duzo mlodych ludzi to robi, i oni beda twoja konkurencja na te same stypendia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze wiecej opcji niz te co mi tutaj wypisaliscie nie ma, bede sie konsultowal na poczatku roku szkolnego z nauczycielami angielskiego z mojej szkoly, zobaczymy co oni powiedza, wiec mysle ze mam sporo do przemyslenia i podjecia decyzji, dzieki za odpowiedzi, pewnie skonczy sie jednak na studiach w Polsce, a szkoda. Dziekuje wszystkim za odpowiedzi, chyba ze ktos cos od siebie chcialby jeszcze dorzucic to zachecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktorat raczej odpada, nie jestem nim zainteresowany, a mowie, wymiana na rok to jak dla mnie malo, ale pewnie na tym przystanie. Sama Europa mnie nie interesuje, dla mnie istenia 2 opcji, Stany albo Polska. Ciezka sprawa ale bede musial sie chyba z tym pogodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iony napisał:

Sama Europa mnie nie interesuje, dla mnie istenia 2 opcji, Stany albo Polska. Ciezka sprawa ale bede musial sie chyba z tym pogodzic.

No to bardzo sie sam ograniczyles. A szkoda, bo Europa to nie male miejsce, ktore oferuje niemale mozliwosci. W USA teraz rozowo nie jest, i nie wyglada ze sie szybko zmieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, iony napisał:

Mysle ze wiecej opcji niz te co mi tutaj wypisaliscie nie ma, bede sie konsultowal na poczatku roku szkolnego z nauczycielami angielskiego z mojej szkoly, zobaczymy co oni powiedza, wiec mysle ze mam sporo do przemyslenia i podjecia decyzji, dzieki za odpowiedzi, pewnie skonczy sie jednak na studiach w Polsce, a szkoda. Dziekuje wszystkim za odpowiedzi, chyba ze ktos cos od siebie chcialby jeszcze dorzucic to zachecam :)

Moze ktos cos na priv Ci podpowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym od siebie dorzucił jedna opcje. Studia na polskiej uczelni w języku angielskim .

Nie wiem jak jest teraz, ale jak ja zaczynałem to bajecznie prosto było się tam dostać. Podobno teraz się pozmieniało.

Ponieważ były to naprawdę nieuliczne grupy to prowadzący strasznie o nich dbali i pomagali. Tak szczerze mówiąc to strasznie się bali ,żeby ktoś czegoś nie zawalił bo jakby ktoś jeszcze odpadł to by rozwiązali kierunek.

Według mnie a zwłaszcza kolegi, który studiował na takim kierunku zdecydowanie ciekawszy program od studiów w języku polskim (bardziej życiowe podejście ).

Zdecydowanie większa ilość wyjazdów do rożnych miejsc pracy ( bo łatwo było im się zorganizować -wystarczał busik).

  Większość studentów zagranicznych więc oprócz angielskiego na zajęciach szlifowałeś również angielski ,,mniej formalny" i specjalistyczny- branżowy. Dodatkowo zdobywałeś masę rożnych kontaktów z całego świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...