Skocz do zawartości
aneczka_

Przylot ponowny do USA i nie zaplacony rachunek medyczny.

Recommended Posts

Witam. Pytalam juz w wielu miejscach ale dalej nie wiem co z tym zrobic. Sprawa wyglada tak:

Moja mama bedac 3 lata temu  u nas w USA po pobycie w szpitalu ma dosc duzy rachunek do zaplacenia. Jej ubezpieczenie turystyczne nic nie pokrylo. Szpital wyslal rachunek do collections i tak tam to siedzialo przez te 3 lata. Oni maja tylko jej imie i nie jestem pewna czy numer paszportu podawala... Ogolnie mama chce w tym roku przyjechac do USA i zajac sie ta sprawa. Ja nie moglam nic z tym zrobic bo oni nie chca ze mna w ogole rozmawiac bo rachunek nie jest na moje imie. Chcialabym sie dowiedziec czy nie zaplacony rachunek medyczny ma wplyw na to czy moja mama zostanie wpuszczona ponownie do USA? Spotkal sie ktos z takim przypadkiem? Nie chcialabym zeby sie stresowala cala droge a oni jej kaza wracac do PL. Ona chce zaplacic ten rachunek ale collections chca zeby kontaktowala sie z nimi jak bedzie w USA. Nie wiem kogo mam sie pytac o to i gdzie sie z tym udac? Czy gdybym zadzwonila do customs na lotnisku to mi ktos cos powie? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na granicy jesli zapytaja to odpowie ze wlasnie wiezie te pieniadze zeby uregulowac zalegly rachunek. Chociaz jesli nie bylo rozprawy sadowej w tej sprawie sadze ze nie beda wiedzieli na granicy. Sluzba zdrowia jest prywatna i to problem firmy a nie Panstwa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nic nie bylo przychodzily tylko rachunki na moj adres na jej imie i nazwisko. Pozniej szpital oddal to do collections i tam juz zostalo. Ja sie przeprowadzilam rachunki juz nie przychodza. Bylo to 3 lata temu wiec mam nadzieje, ze sprawa w sumie juz zamknieta....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem, ze często rachunki mozna zaplacic online, na stronie filmy ściągającej. Jesli chce sie rachunek zaplacic, to najczesciej nikt sie nie sprzeciwia i przyjmuja pieniadze. Zadzwon do firmy ściągającej, powiedz, ze chcesz zaplacic rachunek, jak sie zapytają o nazwisko podaj mamy dane i tyle. Jak sie przeprowadxilas to jak maja rachunki przychodzić? 

Edytowane przez pelasia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aneczka, my Cię nie znamy więc nie musisz ściemniać. Jakbyście chciały ten rachunek zapłacić dawno byłby już zapłacony.  

A to jakie informacje mają na granicy nikt z nas Ci na 100% nie odpowie. 

Chcesz mieć głowę spokojną zapłać przed jej przyjazdem, inaczej zawsze się będziecie martwiły że gdzieś kiedyś to wyjdzie. 

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 godzin temu, aneczka_ napisał:

Jej ubezpieczenie turystyczne nic nie pokrylo.

Z ciekawości zapytam, dlaczego ubezpieczenie nie pokryło? Uważam, że to ważne dla wylatujących do USA.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Każdy rachunek można zapłacić online - jak sie chce.

Jesli chodzi o ubezpieczenie to wszystkie mi znane pokrywają "wypadki", oraz "nagle wypadki". Nie pokrywają przypadków tzw "planowych", to znaczy sytuacji gdzie chory ewidentne planował wyjechać zagranice w celu leczenia lub to ze "chory" moze poczekać aż wroci do kraju.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie nie było żadnego ubezpieczenia ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

11 godzin temu, Czołg napisał:

Z ciekawości zapytam, dlaczego ubezpieczenie nie pokryło? Uważam, że to ważne dla wylatujących do USA.

Mama miala wykupione ubezpieczenie, niestety w dzien kiedy sie gorzej poczula ono wygaslo...wiec na szybko online staralismy sie je przedluzyc tego samego dnia. Zaplacilismy ale byl w PL jakis dlugi weekend/swieto i trzeba bylo czekac kilka dni az ubezpieczenie bedzie wazne. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
18 godzin temu, pelasia napisał:

Wiem, ze często rachunki mozna zaplacic online, na stronie filmy ściągającej. Jesli chce sie rachunek zaplacic, to najczesciej nikt sie nie sprzeciwia i przyjmuja pieniadze. Zadzwon do firmy ściągającej, powiedz, ze chcesz zaplacic rachunek, jak sie zapytają o nazwisko podaj mamy dane i tyle. Jak sie przeprowadxilas to jak maja rachunki przychodzić? 

To nie przejdzie bo oni znaja sytuacje i wiedza, ze moja mama nie mowi po angielsku. Online tez nie chce tego robic bo trzeba sie zalogowac i podac moje dane a jak podam im moje dane to wtedy jest mozliwosc ze ja bede za to wszystko odpowiedzialna. Ja nie moge tego zaplacic bo sama splacam swoje rachunki ze szpitala... Mama chce przyjechac i z nimi to zalatwic na miejscu dlatego sie pytam tutaj czy bedzie miala problem z wjazdem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 minut temu, aneczka_ napisał:

To nie przejdzie bo oni znaja sytuacje i wiedza, ze moja mama nie mowi po angielsku. Online tez nie chce tego robic bo trzeba sie zalogowac i podac moje dane a jak podam im moje dane to wtedy jest mozliwosc ze ja bede za to wszystko odpowiedzialna.

Nie jesteś odpowiedzialna za nie swoje długi. W przypadku śmierci dłużnika colections mogą ściągać pieniądze z tzw. estate spadkobierców, ale ciebie to raczej nie dotyczy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

1 godzinę temu, aneczka_ napisał:

Mama miala wykupione ubezpieczenie, niestety w dzien kiedy sie gorzej poczula ono wygaslo...wiec na szybko online staralismy sie je przedluzyc tego samego dnia. Zaplacilismy ale byl w PL jakis dlugi weekend/swieto i trzeba bylo czekac kilka dni az ubezpieczenie bedzie wazne. 

Dziękuję za informację.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaraz, wykupiliście ubezpieczenie na okres krótszy niz pobyt w USA? Ja bym tu widział "inny" problem, mianowicie przedłużenie pobytu niz zadeklarowany i spowiedź z tym związana. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 godzin temu, aneczka_ napisał:

robiliście to przez agenta czy też przez stronę ubezpieczyciela bo to jest istotna sprawa . Nawet oc samochodu można przedłużyć tak z dnia na dzień. Oraz co pisze w regulaminie ubezpieczenia ze od kiedy działa ubezpieczenie. Na przyszłość powinno się ubezpieczyć na caly okres pobytu bo jak widać w życiu różnie bywa i jest.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

szukałem informacji na necie i są różne odpowiedzi co do granicy i teraz pytanie jest takie czy Twoja Mama wykupi dłuższe ubezpieczenie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, sly6 napisał:

robiliście to przez agenta czy też przez stronę ubezpieczyciela bo to jest istotna sprawa . Nawet oc samochodu można przedłużyć tak z dnia na dzień. Oraz co pisze w regulaminie ubezpieczenia ze od kiedy działa ubezpieczenie. Na przyszłość powinno się ubezpieczyć na caly okres pobytu bo jak widać w życiu różnie bywa i jest.

Jako ze wykupowalem ubezpieczenie dla rodziny przylatujacej z PL - jezeli osoba ubezpieczana jest poza granicami PL, to ubezpieczenie zaczyna obowiazywac po 3 dniach od wykupienia - w zasadzie kazdy ubezpieczyciel ktorego sprawdzilem tak mial. Nie wiem czy tak to dziala w przypadku przedluzenia ale na pewno w przypadku wykupowania nowej polisy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chce byc niemila ale przez 3 lata sprawe olewalyscie a teraz gdy mama chce znow przyleciec to trzesiecie portkami.  Pewnie gdyby w ogole nie miala w planie przylotu to o rachynku nawet byscie nie pomyslaly. Wyglada na to, ze nadal nie macie na celu uregulowawac dlugu tylko martwicie sie o wlot. Rachunek mozna zaplacic a wymowki o logowanu lub braku jezyka sa niestety tylko wymowkami.

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 9/1/2017 o 06:58, kzielu napisał:

Jako ze wykupowalem ubezpieczenie dla rodziny przylatujacej z PL - jezeli osoba ubezpieczana jest poza granicami PL, to ubezpieczenie zaczyna obowiazywac po 3 dniach od wykupienia - w zasadzie kazdy ubezpieczyciel ktorego sprawdzilem tak mial. Nie wiem czy tak to dziala w przypadku przedluzenia ale na pewno w przypadku wykupowania nowej polisy.

Chodzi Ci o to, ze jesli ktos wykupi polise dzien przed wyjazdem to polisa bedzie dopiero obowiazywac po 3 dniach a nie od poczatku wyjazdu? Wlasnie googluje oferty dla mamy na jej wizyte i zastanawiam sie, czy wrzucic od daty wylotu do daty przylotu spowrotem czy dac extra 2 dni przed i po? Sorry czasem jestem nieogar. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
18 minut temu, ilon napisał:

Chodzi Ci o to, ze jesli ktos wykupi polise dzien przed wyjazdem to polisa bedzie dopiero obowiazywac po 3 dniach a nie od poczatku wyjazdu? Wlasnie googluje oferty dla mamy na jej wizyte i zastanawiam sie, czy wrzucic od daty wylotu do daty przylotu spowrotem czy dac extra 2 dni przed i po? Sorry czasem jestem nieogar. 

Nie, nie - oni Ci wprost napisza kiedy bedzie obowiazywala - tylko musisz ja wykupic z co najmniej wyprzedzeniem 1-ego dnia - natomiast jezeli osoba dla ktorej wykupowane jest ubezpieczenie jest juz poza granicami kraju (czyli Twoja mama przyleciala juz do US a Ty wykupujesz jej polise) to wtedy ubezpieczenie zaczyna dzialac po 3 dniach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

OK, dlatego jak biore quoty wszedzie to jest pytanie czy osoba jest w Polsce. Dzieki Kzielu :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, ilon napisał:

OK, dlatego jak biore quoty wszedzie to jest pytanie czy osoba jest w Polsce. Dzieki Kzielu :) 

Dokladnie. Na moje oko zabezpieczaja sie przed sytuacja gdzie ktos ma problem i wykupuje ubezpieczenie po fakcie korzystajac np. z roznicy stref czasowych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz