Skocz do zawartości
MarQueS

kilka pytań

Recommended Posts

Witam.

Niedawno kupiłem bilet w atrakcyjnej cenie do NYC ,mimo że nie mam wizy... wiem że najlepiej najpierw ubiegać o wizę a później bilet, przejdźmy do rzeczy.

Od 3,5 lat pracuję - umowa o pracę na czas nieokreślony i także studiuję zaoczne II rok. Myślę że jest szansa że dostanę wizę turystyczną chociaż nie ma gwarancji na 100%, co sądzicie?

Co do wypełnienia wniosku:

1. Numer lotu - koniecznie muszę wpisać?

2. Plan podroży - mam zaklepane kilka miejsc ale chciałbym wiedzieć czy bez obaw mogę wpisać że planuję oglądać mecze NBA, NHL i MLB na stadionie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

możesz wpisać gorzej jak padnie pytanie o NHL i wtedy wyjdzie czy jesteś widzem,jedziesz jako kibic.

jak masz juz bilet to wpisz numer lotu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Godzinę temu, MarQueS napisał:

Witam.

Niedawno kupiłem bilet w atrakcyjnej cenie do NYC ,mimo że nie mam wizy... wiem że najlepiej najpierw ubiegać o wizę a później bilet, przejdźmy do rzeczy.

Od 3,5 lat pracuję - umowa o pracę na czas nieokreślony i także studiuję zaoczne II rok. Myślę że jest szansa że dostanę wizę turystyczną chociaż nie ma gwarancji na 100%, co sądzicie?

Co do wypełnienia wniosku:

1. Numer lotu - koniecznie muszę wpisać?

2. Plan podroży - mam zaklepane kilka miejsc ale chciałbym wiedzieć czy bez obaw mogę wpisać że planuję oglądać mecze NBA, NHL i MLB na stadionie?

A na kiedy masz bilet ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, Roelka napisał:

Sadze, ze masz szanse 50/50. 

Tak zle to nie jest, jaki jest procent odmówić, 6%? No to szansa  94-6.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

35 minut temu, andyopole napisał:

Tak zle to nie jest, jaki jest procent odmówić, 6%? No to szansa  94-6.

No nie, bo proces odmów nie jest przecież losowy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, MarQueS napisał:

07.11 - 15.11.17r.

To uważaj z wciskaniem ciemnoty odnośnie MLB bo już będzie wtedy po World Series...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 minut temu, kzielu napisał:

No nie, bo proces odmów nie jest przecież losowy.

No jak nie jak tak. Konsule mają prikaz z białego domu żeby nie zejść poniżej 3% odmow. Rano jeden dyżurny zaznacza krzyżykami te parę procent wniosków  do odwalenia. Nawet konsul zbyt uważnie  nie słucha co aplikant mówi bo jak ma krzyżyk postawiony rano na wniosku to i tak wiadomo że do odmowy zakwalifikowany. Potem nieszczesnicy zalą się że konsul sympatyczny był i było mu przykro ze nie dał wizy choć z jego oczu widać było że naprawdę chciał dać...:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

9 godzin temu, kzielu napisał:

To uważaj z wciskaniem ciemnoty odnośnie MLB bo już będzie wtedy po World Series...

Właśnie , dziękuję. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proszę o pomoc

U.S. Point of Contact Information

Contact Person

Dane osoby do kontaktu - wpsiałem nie wiem

Surnames

nie wiem

Given Names

Nie wiem

Organization Name

nazwa hotelu XXXXXXXXX

Relationship to You

Rodzaj pokrewieństwa (tej osoby) z Tobą. I na liście są:

- RELATIVE - krewny

- SPOUSE - współmałżonek

- FRIEND - przyjaciel

- BUSINESS ASSOCIATE - współpracownik/wspólnik

- EMPLOYER - pracodawca

- SCHOOL OFFICIAL - przedstawiciel szkoły

- OTHER - pozostałe

Nie mam pojęcia co powinien wybrać, chyba pozostałe a później będę musiał wypełnić numer telefonu do osoby wskazanej do kontaktu, adres itp... ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

Za 4 dni jestem umówiony na rozmowę z konsulem. Jestem niesłyszący, słabo mówię i posługuję się językiem migowym. Na infolinii konsulant powiedział ze obowiązkowo muszę mieć tłumacza języka migowego podczas rozmowy i po drugie wysłać dane tłumacza gdzieś na stronie internetowej po angielsku , tylko nie wiem gdzie... czy na moim koncie ? Może ktoś z was wie ?

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, MarQueS napisał:

Za 4 dni jestem umówiony na rozmowę z konsulem. Jestem niesłyszący, słabo mówię i posługuję się językiem migowym. Na infolinii konsulant powiedział ze obowiązkowo muszę mieć tłumacza języka migowego podczas rozmowy i po drugie wysłać dane tłumacza gdzieś na stronie internetowej po angielsku , tylko nie wiem gdzie... czy na moim koncie ? Może ktoś z was wie ?

http://www.ustraveldocs.com/pl/pl-gen-faq.asp#qlistgen22

wygląda na to że musisz te dane przesłać na email [email protected]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.