Skocz do zawartości

przebywanie w dwóch krajach europejskich


aktoto

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze, biorę udział w dv2018, ale piszę moje pytanie na forum dv2017, bo tu juz macie przetarte szlaki. swoj ds 260 wyslalem do kcc juz w maju, ale niedawno mi przyszlo do glowy, ze NIE wpisalem w adresach miejsca zamieszkania w innym europejskim kraju. Poprosilem kcc o odblokowanie wniosku, ale w sumie nie wiem, czy dobrze robie, bo jest to troche pogmatwane. Otoz mam dziewczyne w innym kraju unijnym (ja sam mieszkam w polsce). Nie zglaszalem jej i do usa tez bym pojechal sam. Jezdze do niej w kazdym miesiacu od 4 lat, ale nigdy na dobra sprawe nie spedzilem u niej dluzej niz 3 tygodni jedorazowo. Najczesciej jezdze na tydzien lub dwa w miesiacu. Mam nawet u niej meldunek jako obywatel unijny w ramach dyrektywy o swobodnym przemieszczaniu sie. Mam ten meldunek glownie po to, zeby parkowac samochod bezplatnie, a bez tego nie da sie wyrobic pozwolenia na parkowanie. mam tez numer podatkowy w tym kraju, choc pracowalem tam 3 tygodnie kiedys w 2014 roku, ale potem to rzucilem i wrocilem do polski i tak dojezdzam. Wedlug wymogow na GC trzeba z innego kraju przyniesc na rozmowe zaswiadczenie o niekaralnosci jesli sie mieszkalo w nim powyzej 12 miesiecy. Ja w praktyce choc mam tam meldunek od 2014 roku, to nigdy jak juz napisalem, nie moglbym powiedziec ze tam mieszkalem. I ostatecznie moje pytanie, jak sadzicie, wpisac ten adres z innego kraju UE do ds260 i zalatwiac zaswiadczenie o niekaralnosci, czy to olac? dziekuje z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...