Skocz do zawartości

Wynajecie samochodu na 14 dni


bloczek2

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyglada sytuacja z wynajmem auta? 

Mam 23 lata, muszę coś dopłacać z racji bycia "młodym kierowcą"?

Znalazłem dosyć fajne ceny w graniach 1200-1300PLN za 2 tygodnie, ale ile w tym prawdy?
Ile Wy płaciliście? Mowa o LA no i najlepiej z lotniska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić w warunkach wypożyczalni. Część wypożyczalni nie wypożyczy ci w ogóle auta. Część może mieć dopłatę.  150 USD za tydzień wydaje mi się ceną, która może nie zawierać ubezpieczenia - pamiętaj amerykanie przeważnie wypożyczają bez ubezpieczenia bo ubezpieczenie na ich własne samochody wykupione w USA działa również na samochody wypożyczone. Osoby z zagranicy powinny zawsze wkupić ubezpieczenie (CDW / LDW). Sprawdź więc czy w tej ofercie masz ubezpieczenie. Jeśli planujesz tym autem zrobić jakąś większą objazdówkę z dość napiętym planem sprwdź też czy wypożyczalnia gdzie chcesz wypożyczyć ma swoje oddziały rozsiane po obszarach gdzie będziesz jeździł aby w razie czego (odpukać i absolutnie tego nie życzę) móc szybko wymienić auto, a nie żebyś musiał zastępcze auto ściągać z LA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie patrz na stronach typu expedia czy kayak bo tam nie ma pytania o wiek.  Wejdz na strone danej wypożyczalni  i tam masz wszystko jak na dłoni. 

Tutaj dwie z najbardziej popularnych :

Budget

1_budget.jpg

i Hertz

2_hertz.jpg

w obu musisz dopłacic ponad $350 za wiek, różnica taka ze w Budget masz wliczone LDW

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem, ile nas to kosztowało. Jechałyśmy we 4, w tym dwie kierowniczki, obie powyżej 25 lat i obie zgłoszone jako kierowniczki ;)

Samochód (Ford Escape) wypożyczałyśmy przez www.rentals.com i tym razem wybrałyśmy National (poprzednio miałyśmy Dollar). Auto wypożyczone na lotnisku w Los Angeles, a oddane po trzech tygodniach na lotnisku w Miami.

Samo wypożyczenie (opłacone w dniu rezerwacji) i chyba jakieś podstawowe ubezpieczenie (nie wiem, to nie ja wypożyczałam) to $965.

Na miejscu dodatkowo musiałyśmy zapłacić one-way-fee i wzięłyśmy sobie jeszcze jakieś dodatkowe ubezpieczenie - $603. Czyli w sumie jakieś $1,570.

Czy dużo? Pewnie można by taniej. Drożej pewnie też.

Ale cena 1300 PLN za 2 tygodnie wydaje mi się nierealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dość drogo. To chyba cena z jakiegoś szczytu sezonu lub obejmująca któreś ze świąt (Chrismas , Thxgvng) - bo raczej jest dość wysoka. Mój kolega mnie odwiedzał rok temu. Wynajem na 30 dni, lotnisko Orange County, 12 lipiec -> 11 sierpień w Hertzu (10% zniżki za Marriotta) - SUV (VW Toureg nowy - 2500 mil na liczniku) z pełnym ubezpieczeniem 1300 USD. Drugi odwiedzał mnie w maju. Wynajem też w Hertzu na LAX, też taka sama zniżka. pełne CDW, też SUV (Toyota RAV4) - 680 USD. Oboje polskie DL i polska CC. Oboje nie dopłacali za wiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mcpear napisał:

To dość drogo. To chyba cena z jakiegoś szczytu sezonu lub obejmująca któreś ze świąt (Chrismas , Thxgvng) - bo raczej jest dość wysoka. Mój kolega mnie odwiedzał rok temu. Wynajem na 30 dni, lotnisko Orange County, 12 lipiec -> 11 sierpień w Hertzu (10% zniżki za Marriotta) - SUV (VW Toureg nowy - 2500 mil na liczniku) z pełnym ubezpieczeniem 1300 USD. Drugi odwiedzał mnie w maju. Wynajem też w Hertzu na LAX, też taka sama zniżka. pełne CDW, też SUV (Toyota RAV4) - 680 USD. Oboje polskie DL i polska CC. Oboje nie dopłacali za wiek

Nie rezerwowałam z dużym wyprzedzeniem, stąd stawka już była wyższa, no i ubezpieczenia mielismy pełne i maksymalne na wszystko (supplemental, assitance, personal itp. już dokładnie całej listy nie pamiętam). Szczerze, to liczyliśmy, że jednak ściągną mniej, stąd wzieliśmy enterprise  a nie hertz, bo przy poprzednich kilku rezerwacjach ostateczenie płaciliśmy czasem i połowę ceny, no ale złapali nas i nie tym razem ;) W porównaniu obie ubezpieczalnie podobne stawki w tym czasie miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mcpear napisał:

To dość drogo. To chyba cena z jakiegoś szczytu sezonu lub obejmująca któreś ze świąt (Chrismas , Thxgvng) - bo raczej jest dość wysoka. Mój kolega mnie odwiedzał rok temu. Wynajem na 30 dni, lotnisko Orange County, 12 lipiec -> 11 sierpień w Hertzu (10% zniżki za Marriotta) - SUV (VW Toureg nowy - 2500 mil na liczniku) z pełnym ubezpieczeniem 1300 USD. Drugi odwiedzał mnie w maju. Wynajem też w Hertzu na LAX, też taka sama zniżka. pełne CDW, też SUV (Toyota RAV4) - 680 USD. Oboje polskie DL i polska CC. Oboje nie dopłacali za wiek

Wiem że to dziwne ale wypożyczenie na pełen miesiąc jest tańsze niż na 3 tygodnie. Tak samo, za pełen tydzień płacisz mniej niż za 4 dni.

Dla przykładu Hertz:

3 tygodnie: 1/12 - 2/03 - $982

4 tygodnie: 1/13 - 2/10 - $832

Opłata za one way też dodała swoje.  I tak szczerze za trasę Los Angeles - Miami wcale nie zapłaciłyście dużo, czasami opłata za oddanie w innym miejscu, szczególnie tak daleko podwaja albo potraja koszt wypożyczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...