Skocz do zawartości

Loteria Wizowa DV 2019


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 721
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
6 godzin temu, haneczka019 napisał:

Xarthisius myślę, że tu bardziej chodziło o pytanie, które zadał Kazim22 (powyżej) i odpowiedź na to pytanie poniżej. Przy braku wylosowania, nie ma mowy o wysyłaniu DS-260 ;). To tak gwoli ścisłości. 

Czyli co?  Jeżeli wezmę udział w losowaniu a nie zostanę wylosowany to to nigdzie nie będzie odnotowane? A jak wezmę i zostanę wylosowany ale nie otrzymam GC to to już będzie odnotowane i przy ewentualnym wyjeździe na obecnej wizie B2 może się rzucać ten fakt w oczy?  

Sorry za głupie pytanie, ale w tym roku byłem w stanach,  i ewentualnie w przyszłym roku lub za dwa lata i w kolejnych znowu bym tam chciał polecieć  na wakacje bez problemów :) No chyba że otrzymałbym GC to wtedy wiadomo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Kazim22 said:

Czyli co?  Jeżeli wezmę udział w losowaniu a nie zostanę wylosowany to to nigdzie nie będzie odnotowane? A jak wezmę i zostanę wylosowany ale nie otrzymam GC to to już będzie odnotowane i przy ewentualnym wyjeździe na obecnej wizie B2 może się rzucać ten fakt w oczy?  

Sorry za głupie pytanie, ale w tym roku byłem w stanach,  i ewentualnie w przyszłym roku lub za dwa lata i w kolejnych znowu bym tam chciał polecieć  na wakacje bez problemów :) No chyba że otrzymałbym GC to wtedy wiadomo :)

Nie wiem jak napisac to samo po raz 3ci :) Udzial odnotowany na pewno bedzie, nie wierze ze ambasada czy IO na granicy nie moze sobie tego sprawdzic. Niemniej jednak, udzial i wygrana bez zlozenia DS-260 w loterii wizowej, z tego co mi wiadomo nie sa traktowane jako "immigration intent".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xarthisius

Ja dokładnie miałem to na myśli co napisałeś. Odnosiłem się do pytania @Kazim22 . Samo uczestnictwo w loterii moim zdaniem nie będzie figurować w systemie. Tak jak napisałeś w systemie na pewno znajdzie się już zgłoszenie (DS-260). Można wylosować zieloną kartę i nie złożyć DS-260 i myślę, że OI nie będzie w stanie tego zweryfikować na granicy.  

@Kazim22 

 Przeczytaj ze zrozumieniem to co napisaliśmy z @Xarthisius  :) Możesz spokojnie brać udział w loterii i nikt nie powinien zapytać Cię o to (chyba, że z dociekliwości czego i tak OI nie zweryfikuje  - mi osobiście tak jak pisałem, ani przy B2 a później na granicy nigdy o to nie pytano a trochę tych lotów już odbyłem.) Generalnie lepiej mówić prawdę i nic nie ukrywać. Kombinatorstwo prędzej czy później wyjdzie.

@Xarthisius

Co do Twojej anegdoty moje loty zawsze były na min 3 miesiące. Zawsze szczerze mówiłem na ile przyleciałem. Gdy pytali dlaczego tak długo to szczerze odpowiadałem, że mam tutaj dużo rodziny i mam 3 miesiące wakacji na uczelni. Nikt nigdy mnie nie wyśmiał. Zawsze życzyli miłego pobytu :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Damianq said:

@Xarthisius

Co do Twojej anegdoty moje loty zawsze były na min 3 miesiące. Zawsze szczerze mówiłem na ile przyleciałem. Gdy pytali dlaczego tak długo to szczerze odpowiadałem, że mam tutaj dużo rodziny i mam 3 miesiące wakacji na uczelni. Nikt nigdy mnie nie wyśmiał. Zawsze życzyli miłego pobytu :) 

Odwiedzanie rodziny w wakacje to calkiem sensowny powod wycieczki IMHO. Zwiedzanie Chicago przez pol roku, z jakichs przyczyn wydawalo sie dziwne zarowno mi, jak i oficerowi zadajacemu pytania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 zablokował i odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...