Skocz do zawartości

Loteria Wizowa DV 2019


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, everden napisał:

Jak sprytnie rozegrasz spotkanie w Ambasadzie, to nie.  Dobrze się przygotuj na to pytanie.

A jeśli masz już B1/B2 w ręce, też bądź przygotowany na to pytanie - ale na lotnisku w US.

 

Pytają w ogóle gdzieś o takie rzeczy? Ani w ambasadzie ani na lotnisku nie było u mnie tematu o loterii..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 721
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej ja również mam pytanie :)

Obecnie razem z dziewczyna mamy po 21lat, jesteśmy ze sobą 6. Narazie nie planujemy ślubu ale jeśli jedno z nas by wygrało to przyspieszymy to. Czytałem ze po wylosowaniu dostajemy jakieś numery wg ktorego jestesmy lub nie zapraszani na rozmowe. Orientuje się ktoś plus minus do ktorego numeru moge liczyc na zaproszenie?

Po prostu nie chce brać na szybkiego cywilnego jeśli nie zostanę zaproszony na rozmowę.

Wiem rownież że należy wysłać jakąś aktualizacje wniosku po ślubie - w jakim terminie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Neizok said:

Hej ja również mam pytanie :)

Obecnie razem z dziewczyna mamy po 21lat, jesteśmy ze sobą 6. Narazie nie planujemy ślubu ale jeśli jedno z nas by wygrało to przyspieszymy to. Czytałem ze po wylosowaniu dostajemy jakieś numery wg ktorego jestesmy lub nie zapraszani na rozmowe. Orientuje się ktoś plus minus do ktorego numeru moge liczyc na zaproszenie?

Po prostu nie chce brać na szybkiego cywilnego jeśli nie zostanę zaproszony na rozmowę.

Wiem rownież że należy wysłać jakąś aktualizacje wniosku po ślubie - w jakim terminie?

Zastanawianie sie, ktory numer bedzie "bezpieczny" na 8 miesiecy przed wynikami losowania i ogloszeniem podstawowych danych t.j. liczba wylosowanych jest mocno bezproduktywnym zajeciem. Jak juz bedziesz mial swoj numer to wtedy pytaj.

O slubie przed, po i w trakcie mozesz poczytac tu: http://britsimonsays.com/marital-status-getting-married-dv-lottery-process/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, ToFFiK said:

Pytają w ogóle gdzieś o takie rzeczy? Ani w ambasadzie ani na lotnisku nie było u mnie tematu o loterii..

Udzial w loterii, a nawet wygrana w loterii na nic nie wplywa. Dopiero zlozenie DS-260 jest traktowane jako wyrazenie checi imigracji. Uzyskanie nowej wizy nieimigracyjnej, badz przekroczenie granicy na posiadanej NIV, moze byc mocno problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Neizok napisał:

Hej ja również mam pytanie :)

Obecnie razem z dziewczyna mamy po 21lat, jesteśmy ze sobą 6. Narazie nie planujemy ślubu ale jeśli jedno z nas by wygrało to przyspieszymy to. Czytałem ze po wylosowaniu dostajemy jakieś numery wg ktorego jestesmy lub nie zapraszani na rozmowe. Orientuje się ktoś plus minus do ktorego numeru moge liczyc na zaproszenie?

Po prostu nie chce brać na szybkiego cywilnego jeśli nie zostanę zaproszony na rozmowę.

Wiem rownież że należy wysłać jakąś aktualizacje wniosku po ślubie - w jakim terminie?

to forum,dział zielona karta zna odpowiedzi na Twoje pytania. Jak będziesz mieć numer powyżej 40 tys to zacznij się martwic. Co do ślubu i aktualizacji to sa ludzie ze biorą ślub parę dni przed samą rozmową i wtedy trzeba o tym poinformować Konsulat by wspólnie iść na rozmowę.

to forum zna większość odpowiedzi co do loterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam znowu takie pytanie. 

W tym roku zostałem studentem uczelni wyższej, co zachęciło mnie do wyjazdu USA Camp. Jak wiadomo, na ten wyjazd będę ubiegał się o wizę J-1. 

Czy loteria wizowa, a ubieganie się o J-1 kolidują ze sobą w jakikolwiek sposób ? Co jeżeli wygram, a nadal będę zainteresowany wyjazdem na Camp?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, everden napisał:

No to miałeś szczęście i mniej stresu.

Szczęście? A Ciebie pytali o udział w loterii w ambasadzie lub na lotnisku ? Pytam poważnie.

Mnie też nie pytali tak jak użytkownika ToFFiK i jeszcze nie słyszałam, żeby ktoś został o to zapytany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 zablokował i odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...