Skocz do zawartości

c1/d +B1 na jednym spotkaniu, jak?


ewat

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałam pracę ja statku jako pracownik galerii sztuki. Firma mnie zatrudniająca wysłała mi visa letter, abym zrobiła C1/D i też B1, żeby uczestniczyć w szkoleniuz Miami. Na jednym koncie na stronie umawiania spotkań z tego samego maila nie można w tym samym czasie umówić 2 spotkań. W kroku 3. rejestracji na spotkanie, gdzie zaznacza się rodzaj wizy, można zaznaczyć tylko jedną opcję. We wniosku DS-160 zaznaczyłam w celach podróży 2 opcje. Zadzwoniłam na infolinię i powiedziano mi, abym aplikowała na C1/D. Czy działa to tak, że po prostu na miejscu się wyjaśnia sytuację i dostaje się 2 wizy? Czytałam, że przy aplikowaniu o te 2 wizy jest tylko jedna opłata. Proszę o informację, jeśli ktoś był w takiej sytuacje, bo mam mało czasu i nie chcę się stresować...

Pozdrawiam,

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ewat napisał:

Dostałam pracę ja statku jako pracownik galerii sztuki. Firma mnie zatrudniająca wysłała mi visa letter, abym zrobiła C1/D i też B1, żeby uczestniczyć w szkoleniuz Miami. Na jednym koncie na stronie umawiania spotkań z tego samego maila nie można w tym samym czasie umówić 2 spotkań. W kroku 3. rejestracji na spotkanie, gdzie zaznacza się rodzaj wizy, można zaznaczyć tylko jedną opcję. We wniosku DS-160 zaznaczyłam w celach podróży 2 opcje. Zadzwoniłam na infolinię i powiedziano mi, abym aplikowała na C1/D. Czy działa to tak, że po prostu na miejscu się wyjaśnia sytuację i dostaje się 2 wizy? Czytałam, że przy aplikowaniu o te 2 wizy jest tylko jedna opłata. Proszę o informację, jeśli ktoś był w takiej sytuacje, bo mam mało czasu i nie chcę się stresować...

Pozdrawiam,

Ewa

Ja bym aplikowal tylko i wylacznie o B1 - inaczej to nie ma wielkiego sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Ewa czy możesz powiedzieć, jak sobie poradziłaś z tą sprawą?

Ja również muszę wyrobić wizę b1/b2 + c1/d za jednym zamachem ale nie wiem o którą wizę aplikować. Od agencji dostałem informację oraz list dla konsula żeby aplikować na wizę b1/b2 ale nic o c1/d mi nie powiedziano.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Megan i tu sie mylisz - w trakcie spotkania mozna aplikowac o wszystkie trzy typy wizy B1/B2/B3 - kwestia tylko na jakie stanowisko sie aplikuje i jakie dochody beda osiagane itd - to moze byc koscia niezgody. C1D nie ma substytutu poniewaz jest specjalna wiza dla zalog i nie ma znaczenia ile innych wiz posiadasz - jesli nie jestes citizenem musisz ta wize poprostu miec. Jedynym przypadkiem jest tu wiza B1 ktora moze byc substytutem dla wizy B1OCS - w przypadku kiedy statek operuje tylko w ramach szelfu kontynentalnego USA czyli nie wyplywa nigdzie dalej. 

Wiem z doswiadczenia :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...