Skocz do zawartości

Wyjazd z chłopakiem do USA Zielona Karta


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Z racji tego że z chłopakiem mamy mało czasu,zaczynam nowy wątek z małym zapytaniem. Kilka dni temu mój chłopak dostał wiadomość z informacją o ustalonym terminie rozmowy z konsulem w związku z gc 2018 na 7 listopada. Zapisaliśmy się już na ślub (ponieważ chcemy wyjechać razem do USA a tylko on został wybrany),który odbędzie kilka dni przed tą rozmową. Jak wiadomo przed rozmową trzeba odbyć badania we wskazanych punktach i tu jest moje pytanie jak to powinno wygladać? Moj chłopak może zrobic wczesniej takie badania i wysłac do kcc, a po doslaniu naszego aktu małżeństwa ja? Czy razem musimy je przejść już po ślubie? Jestesmy z chłopakiem w kropce bo nie wiemy co dalej robić, a Pani z agencji turystycznej która prowadziła naszą sprawe wyjechała niedawno na urlop i wroci dopiero w połowie października :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój chłopak dzwoni do działu wiz imigracyjnych 22 625 1042 w godzinie 14-16 od poniedziałku do piątku i tam niech powie ze ma datę ślubu i ze Ty lecisz tak samo. Tam Wam powiedzą co należy dalej zrobić.

 

ps nigdy nie wysylalo się badan medycznych do KCC .przynosi sie badania na rozmowę .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
22 hours ago, Kasia Żmiejewska said:

Sama rozmowa przebiegła bardzo sympatycznie :) tylko najgorsze było czekanie ;p

Super, to gratuluje wiz! Napisz nam tu więcej szczegółów jak rozmowa wyglądała? I kiedy i gdzie planujecie wyjechać - który stan itp... wielu tu z nas ma to jeszcze przed sobą i zawsze to ciekawie poczytać o planach osób w podobnej sytuacji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, trzeba było na wejściu przejść kontrole bezpieczeństwa, nie mozna było tam wnieść picia ani jedzenia, i torebek wiekszych niż kartka A4. Kiedy juz przeszliśmy dalej trzeba było podejść do dwóch panów i podać im potwierdzenia wypełnienia ds 260, paszporty i to chyba wszystko jak dobrze pamietam. Nastepnie musielismy pojsc schodami do pomieszczenia gdzie znajdowali sie konsulowie i rejestracja (to było okienko 13 i musieliśmy tam podejść). Przy tym okienku Pani wzieła od nas wszystkie potrzebne dokumenty i dala wielka karteczke z którą trzeba było pojsc do kasy i opłacic wyzyte w ambasadzie. Z ta karteczka trzeba bylo wrocic i potwierdzeniem oplaty do tego samego okienka.(niestety trzeba było troszke poczekać). Gdy już przyszla nasza kolej to Pani wzieła od nas odciski palców i pozniej znow czekanie tyle ze juz na rozmowe z konsulem az wyswietli sie w okienku 12 nasz numerek. Jak juz przysza nasza kolej to Pani konsul sie z nami przywitala, głównie to ze mna w ogóle nie rozmawiala tylko z mężem. Spytała się czy rozmawia po angielsku. Pozniej dokad jedziemy i do kogo oraz dlaczego jedziemy razem do stanów i o slub i tez wziela od mojego meza odcizki palcow z prawej reki a u mnie z lewej (jak dobrze pamietam). Na koniec pogratulowała nam i powiedziała że nie widzi przeciwskazań abyśmy nie dostali tych wiz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujemy wyjechać styczeń -luty do stanu New Jersey do South Plainfield :) Dostaliśmy już paszporty z wizami i teraz tylko zostało zamowić bilety i zapłacić 220 dolarów przed wyjazdem za przygotowanie zielonej karty i pakietu wizowego ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...