Skocz do zawartości

ŚLUB PRZED WYJAZDEM


Makeitrain

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam 19 lat i od 3 lat jestem w związku. W tym roku po raz pierwszy będę brał udział w loterii wizowej. Czy jeżeli wylosuję możliwość wyjazdu , a mojej dziewczynie się to nie uda (co jest niemal pewne, jeżeli w ogóle jakimś cudem mi się uda wylosować wizę) to czy jest taka możliwość, że od momentu rozpoczęcia procesu pozyskiwania zielonej karty do momentu jej faktycznego uzyskania i możliwości wylotu wezmę z moją dziewczyną ślub to będzie ona mogła pojechać ze mną legalnie?  Czy ona też będzie mogła ubiegać się o zieloną kartę  bo jest w związku małżeńskim ze mną?  Jak to wygląda od strony prawnej? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam troszkę podobne pytanie :  

Żyję od paru lat z kobietą bez ślubu, mamy 5 letnie dziecko, nie mamy ciśnienia żeby brać ślub. Czy mogę ją wraz z dzieckiem wpisać do wniosku? Lub ewentualnie jak sam złoże wniosek i uda mi się wylosować zieloną kartę to mogę wziąć ślub aby ona z dzieckiem też mogła wyjechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzacie te same pytania, co rusz podkreślając, że Wasza sytuacja jest jednak inna ;) Wiem, wiem, wygodniej zadać pytanie, niż przeszukać forum :P

Pod względem imigracyjnym ważna jest formalna rodzina. Nie dziewczyna, nie narzeczona, itp. Żona, mąż i dziecko. Do aplikacji w loterii wpisuje się dzieci i małżonków. Jeśłi związek jest nieformalny, to wpisuje się siebie i ewentualne dzieci. Aby cała rodzina mogła wyjechać, musi stać się rodziną formalną przed rozmową w ambasadzie. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 29.09.2017 o 00:54, Makeitrain napisał:

Witam

Mam 19 lat i od 3 lat jestem w związku. W tym roku po raz pierwszy będę brał udział w loterii wizowej. Czy jeżeli wylosuję możliwość wyjazdu , a mojej dziewczynie się to nie uda (co jest niemal pewne, jeżeli w ogóle jakimś cudem mi się uda wylosować wizę) to czy jest taka możliwość, że od momentu rozpoczęcia procesu pozyskiwania zielonej karty do momentu jej faktycznego uzyskania i możliwości wylotu wezmę z moją dziewczyną ślub to będzie ona mogła pojechać ze mną legalnie?  Czy ona też będzie mogła ubiegać się o zieloną kartę  bo jest w związku małżeńskim ze mną?  Jak to wygląda od strony prawnej? :) 

miałam taką samą sytuację, pod tym linkiem wszystko opisałam co musiałam zrobić :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...