Skocz do zawartości

Pokój w Los Angeles blisko LAXu


marcinCALIFORNIA

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! 

Pewnie wielu z was na forum kojarzy mój wątek odnośnie wylosowanej zielonej karty zanim dostałem świadectwo. Studiowałem w Polsce, ale z pewnych prywatnych względów wyjeżdżam 17 paź do LA na stałe, pracę już wstępnie mam ogarniętą na LAX, ale o to się nie martwię, natomiast z pokojem jest słabo niestety. Męczę craiglistę nikt się nie odzywa, dzwonić nie mogę bo z Polski minuta połączenia to 4.99 zł ... 

Czy ktoś z forum ma do wynajęcia pokój przy LAX, albo zna kogoś kto ma jakiś pokój? Albo wtedy może jakieś wskazówki, na kilka dni będzie mnie stać mieszkać w hotelu, ale chciałbym coś znaleźć, ASAP, może jakieś organizacje są w Los Angeles pomagające w takich sytuacjach, bądź jakieś agencje? Będę wdzięczny za jakieś porady w tej kwestii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie widziałem, że są dość ciekawe oferty, ale z tego co widziałem przy próbie rezerwacji nie mozna jak na booking.com zapłacić gotówka w obiekcie tylko trzeba kartą niestety. a problem jest taki, że na koncie mam kilkaset złotych tylko, mam gotówkę i to juz w USD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinCALIFORNIA spróbuj dogadać się z osobą, która chce wynająć mieszkanie czy nie mógłbyś zapłacić na miejscu - gotówką. Któregoś razu jak wynajmowałem mieszkanie w Wilnie na weekend udało mi się dogadać z właścicielką. Dodatkowym atutem jest to, że całą część kwoty dostanie wtedy właściciel i nie będzie musiał oddawać jakiegoś tam procentu dla twórców apki ;) Jako zapewnienie właściciela, że na 100% będziesz wynajmował, możesz wysłać zdjęcie biletu czy cokolwiek :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że airbnb powinno być dla ciebie najlepsze. Dogadaj się z kimś w Polsce (rodzina, znajomi co mają do ciebie zaufanie), kto "użyczy ci numeru karty" na czas rezerwacji, a ty mu zwrócisz w gotówce o ile coś z tej karty ściagną a z właścicielem postaraj się dogadać na opłatę gotówką "z góry" zaraz po przyjeździe - powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10/1/2017 o 05:44, marcinCALIFORNIA napisał:

Tak właśnie widziałem, że są dość ciekawe oferty, ale z tego co widziałem przy próbie rezerwacji nie mozna jak na booking.com zapłacić gotówka w obiekcie tylko trzeba kartą niestety. a problem jest taki, że na koncie mam kilkaset złotych tylko, mam gotówkę i to juz w USD 

Prosty sposob, wpłacasz gotówkę na konto, płacisz, po zatwierdzonej transakcji zamykasz konto ( jesli jest zbędne) i sie przeprowadzasz za wielka wodę. Ja nie wiem, dlaczego kombinujesz skoro pieniadze masz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10/1/2017 o 05:43, marcinCALIFORNIA napisał:

Męczę craiglistę nikt się nie odzywa, dzwonić nie mogę bo z Polski minuta połączenia to 4.99 zł ... 

Wykup sobie kredyty i dzwon ze Skypa. Ja tak dzwonie jak potrzebuje cos zalatwic teraz poza USA i wychodzi bardzo tanio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki wszystko załatwiony temat, mam już temporary room na miesiąc, ale jest jeszcze jedno pytanie, jak będę chciał otworzyć konto bankowe i zrobić prawko to będzie problem jaki adres tam podać, adres na który wysłali mi zielona jest pod Sacramento, wiec słabo po drodze, a pokój na miesiąc to tak słabo trochę podawać adres bo potem byłby problem z odebraniem karty etc, ma ktoś doświadczenie ? Na pewno sporo ludzi w forum zaczynało od hotelu i załatwiało dokumenty jak sobie z tym poradziliście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...